10 korzyści płynących z masażu ciała

masaż w salonie Spa

Dobrze wykonany masaż kojarzy się z relaksem i odpoczynkiem. Masaż pleców ma jednak znacznie więcej pozytywnych skutków zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Jak czerpać jak najwięcej korzyści z masażu i gdzie się na niego udać, aby mieć pewność, że będzie on efektywny?

Dlaczego tak ważne jest poddawanie się tylko masażowi wykonywanemu przez profesjonalistę? Dowiedz się więcej na temat relaksacyjnego masażu pleców i poznaj wszystkie korzyści, jakie płyną z tego zabiegu. Przekonaj się, że jest on idealnym wyborem dla każdego zarówno od czasu do czasu, jak i regularnie.

Największe zalety profesjonalnie wykonanego masażu relaksacyjnego

Starannie przeprowadzony masaż relaksacyjny to doskonały sposób na odprężenie i poczucie się lepiej. Rozluźnienie mięśni poprzez ich odpowiednie ugniatanie, rozcieranie i głaskanie mięśni w okolicach kręgosłupa oraz ramion i szyi pozwoli pozbyć się nagromadzonego stresu.

Spięte mięśnie staną się o wiele luźniejsze, dzięki czemu uczucie ciągłego napięcia nerwowego minie. Masaż relaksacyjny to jednak także wiele innych zalet, związanych nie tylko z dobrym samopoczuciem psychicznym, ale także fizycznym. Do najważniejszych korzyści z masażu można zaliczyć:

  1. możliwość zadbania o układ kostny organizmu, który jest odciążony dzięki zmniejszeniu napięcia mięśni, a także poprzez uelastycznienie i utrzymanie w prawidłowej kondycji stawów,
  2. poprawę krążenia krwi oraz krążenia limfy w organizmie, dzięki pobudzeniu przez intensywne ugniatanie i rozcieranie naczyń włosowatych, co znacznie zmniejsza ryzyko zakrzepów,
  3. pobudzenie do działania układu trawiennego,
  4. wsparcie procesu wydalania produktów wadliwej przemiany materii,
  5. poprawienie stanu skóry poprzez jej ujędrnienie i uelastycznienie, dzięki czemu będzie ona bardziej promienna i mniej podatna na procesy starzenia,
  6. skuteczne rozbicie tkanki tłuszczowej i odblokowanie ujść gruczołów łojowych i potowych na skórze,
  7. zwiększenie elastyczności mięśni i poprawa ich dotlenienia,
  8. pozbycie się napięcia mięśni spowodowanego stresem,
  9. pozbycie się dotkliwego bólu pleców, szyi i ramion, a także głowy,
  10. uczucie ogólnego odprężenia i rozluźnienia, łagodzenie stresu.

 

masaż ciała

W przypadku stresującej pracy czy skłonności do spinania mięśni pleców i ramion wskutek zdenerwowania warto zdecydować się na odbywanie masażu relaksacyjnego regularnie, na przykład 1-2 razy w miesiącu. Poza rozluźnieniem przyniesie on szereg innych korzyści, dzięki czemu podniesie się Twój komfort oraz jakość życia.

Postaw na profesjonalny masaż w sprawdzonym salonie masażu

Żeby masaż relaksacyjny był naprawdę skuteczny, warto zdecydować się na usługi świadczone przez wykwalifikowanego masażystę lub masażystkę. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dobrze wykonany masaż pleców, stóp lub całego ciała przyniesie naprawdę oczekiwane skutki.

W kwestii swojego zdrowia i dobrego samopoczucia naprawdę nie warto ryzykować i oddawać się w ręce amatorów, którzy nie znają się dobrze na fachowych technikach masażu. Zamiast szukać najtańszej opcji, wybierz salon masażu relaksacyjnego, który polecają inni oraz który cieszy się zaufaniem dotychczasowych klientów, którzy wychodzą stamtąd naprawdę zadowoleni i zrelaksowani.

W profesjonalnym salonie dostępne są różne rodzaje masażu, na przykład masaż balijski lub tajski, masaż lomi lomi czy masaż relaksacyjny klasyczny. W wybranych miejscach dostępny jest także wyjątkowy masaż gorącymi kamieniami. To, jaki rodzaj wybierzesz, powinno być podyktowane Twoimi preferencjami oraz potrzebami.

Jeśli nie masz pewności, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza, to możesz poprosić o pomoc pracowników salonu masażu. Na pewno pomogą Ci oni w dopasowaniu do Twoich dolegliwości odpowiedniego typu masażu relaksacyjnego, który zapewni Ci spokój i pozwoli się rozluźnić.

Rate this post