3 najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru pojazdów dla wózków inwalidzkich

przewóz niepełnosprawnych w polsce

Wybór pojazdu przystosowanego dla wózków inwalidzkich może być trudnym procesem. Istnieje wiele różnych modeli dostępnych, wszystkie z własnymi instalacjami w zależności od indywidualnych potrzeb. Różne czynniki, które warto przemyśleć to opcje dostępu, dostosowanie i liczba miejsc. Poniżej znajdują się najlepsze rzeczy do rozważenia przy wyborze samochodu z miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Około połowa klientów mówią, że mogłaby uniknąć problemów, gdyby spędzała więcej czasu na badaniach, co pojazd ma w sobie dostępne i co może zaoferować różnym osobom. Rozmowa z dostawcami na temat dostępnych opcji, pomoże Ci dokonać świadomego wyboru.

Listy kontrolne

Niektórzy ludzie uważają, że robienie listy kontrolnej, jest dla nich ważna – jest to świetny punkt wyjścia przy wyborze ich samochodu gotowego na przewóz osoby niepełnosprawnej. Jeśli jesteś stałym klientem, dobrym pomysłem jest, abyś sporządził notatkę rzeczy, które współpracują dla Ciebie w Twoim pojeździe, i wszystko, co jest przyczyną Twoich trudności. To może pomóc skoncentrować się na tym, na czym trzeba, gdy patrzysz na nowy pojazd idealny dla niepełnosprawnych. To naprawdę ważne, aby myśleć o tym, co już jest potrzebne, ale także to, co może być potrzebne w trakcie trwania wynajmu (na przykład, jest prawdopodobne, że będziesz musiał zmienić wózek inwalidzki?).

Rozmiar ma znaczenie

Rozmiar jest kluczem podczas dokonywania wyboru. Klasyfikujemy pojazdy do przewozu osób niepełnosprawnych jako małe, średnie lub duże. Cztery podstawowe rzeczy, aby myśleć o przy podejmowaniu decyzji o wielkości pojazdu do przewozu to:

  • Rozmiar i waga wózka
  • Twój wysokość siedzenia w wózku
  • Liczba osób regularnie podróżującycych z Tobą
  • Ilość sprzętu, który trzeba wziąć ze sobą na trasach.

Dostęp

Wszystkie pojazdy dla niepełnosprawnych są wyposażone w pochylnię lub dźwig, i zależnie od wybranej wersji dostępne będzie wniesienie od tyłu lub od boku pojazdu. Ważne jest, aby zastanowić się, czy opiekun będzie mógł podnieść ręcznie rampę, czy może będzie potrzebować pomocy.

jak zmieścić wózek inwalidzki w samochodzie?

Czasami sprężynowa rampa jest wystarczająca, ale jeśli nie, automatyczne rampy (składające się i rozkładające po naciśnięciu przycisku), lub wyciąg, mo być najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Automatyczne pochylnie i windy są zwykle droższe od sterowanych ręcznie ramp – mówi nam Artur z firmy http://www.przewozyosobniepelnosprawnych.pl

Należy również zastanowić się, gdzie zaparkować pojazdu do przewozu niepełnosprawnych. Musisz mieć zamontowaną rampę w tylnej części pojazdu lub zboku, czy jest tam wystarczająco dużo miejsca dla rozwiązania, które właśnie bierzesz pod uwagę? Twój dostawca omówi z Tobą opcje.

Rate this post