3 rzeczy, które warto wiedzieć o kołdrze puchowej

Kołdra puchowa to rozwiązanie idealne na zimowe noce. Miękka, ciepła, puchata kołdra, w której można się dosłownie „utopić” i zasnąć jak na chmurce brzmi wręcz jak marzenie. Jednak, zanim spełnimy takie małe marzenie o zasypianiu w ciepłym puchu, należy zaopatrzyć się w pewną wiedzę na temat tego, na co zwracać uwagę przy wyborze puchowej pościeli. Poniżej 3 rzeczy, które należy wiedzieć na temat kołdry puchowej.

1. Prawdziwa kołdra puchowa ma dobrej jakości wypełnienie

Brzmi jak całkowity banał, lecz wiele osób pada ofiarą oszustów, którzy zapewniają o najwyższej jakości swoich kołder. Faktycznie kołdry te są miękkie w dotyku, lecz dopiero po rozpruciu wsypy (ręka w górę ci, którzy rozpruwają kołdry po zakupie) okazałoby się, że zakupiona kołdra zawiera w sobie dosyć znikomą wartość pierza, podczas, gdy reszta wypełnienia to gąbka itp. Prawdziwe puchowe wypełnienie nie zbija się w grudy ani nie przesuwa się po całej poduszce.

Dobrym rozwiązaniem są kołdry z puchu gęsiego, które odznaczają się wysoką przepuszczalnością powietrza i utrzymaniem właściwej temperatury- pod taka kołdrą nie grozi ani wyziębienie, ani przegrzanie. Inna istotna informacja- puch gęsi kosztować może nawet do 100 zł/kg. A w przeciętnej kołdrze puchowej pierza może być nawet 2,5 kg. Zatem, jeśli producent oferuje sprzedaż kołdry za mniej niż 250 zł, lepiej podziękować.

2. Pierze z kołdry puchowej raz na 10 lat wymaga czyszczenia

Każdy, kto zna się na kołdrach puchowych, powie dokładnie to samo. Dobrze zadbana kołdra puchowa posłuży nawet 50 lat. A jak wygląda odpowiednie dbanie o kołdrę puchową? Otóż, polega ono na czyszczeniu pierza celem usunięcia zbitych grudek i odświeżenia pierza tak, by przypomnieć sobie, jak miękka była nasza kołdra tuż po zakupie. A przypomnieć sobie o tej miękkości należy co najmniej raz na 10 lat, w przypadku poduszek- co 5 lat, z uwagi na większe pocenie się głowy.

Do czyszczenia nadaje się jedynie prawdziwa wsypa z puchu, nie wymieszana z innymi „specyfikami”. Pościeli z puchu absolutnie nie należy wietrzyć na dużym słońcu ani mrozie. Jest to jedynie szeroko rozpowszechniony mit na temat „właściwej” pielęgnacji kołdry.

Koldra puchowa letnia

3. Kołdra puchowa powinna być kupowana na rodzimym rynku polskim

Dlaczego? Przy kupowaniu kołder zagranicznych, ze szczególnym naciskiem na kołdry pochodzące z Chin, płacimy dodatkowo za transport przez pół globu, w zamian otrzymując kołdrę wytworzoną właściwie ze wszystkiego, co akurat „producentom” pod rękę wpadło. Mogą to być gąbki, resztki niezużytych materiałów, a nawet jeśli znajdzie się tam puch gęsi, to nie dość, ze może znajdować się tam jedynie przypadkiem i w niewielkich ilościach, to dodatkowo- to ważne- w wielu krajach nie ma kontroli jakości wyrobu, przez co możemy zapomnieć o tym, ze „puch” został przynajmniej podstawowo wyprany. A to już jest wysoce niebezpieczne dla zdrowia.

Dodatkowym, niepożądanym „bonusem” jest oczywiście nieprzyjemny zapach. Dlatego najlepiej jest zaopatrywać się w kołdry puchowe pochodzące z produkcji krajowej, sprzedawane przez zaufanych producentów, posiadające stosowne certyfikaty poświadczające ich jakość.

Zapraszamy na stronę sklepu Zdrowy Sen oraz na stronę internetową wszystkodospania.pl, na której bogaty asortyment kołder puchowych to gwarancja zaufanego pochodzenia oraz wysokiej jakości w odpowiedniej cenie.

Rate this post