4 korzyści wynikające z korzystania z tekturowych opakowań

Tekturowe torby

Naukowcy na całym świecie, rządy państwowe oraz międzynarodowe organizacje walczące o ochronę środowiska rysują bardzo pesymistyczną przyszłość dla Ziemi. Jeżeli nie dokonamy żadnych radykalnych zmian w obecnym stylu i tempie życia, do 2050 roku we wszystkich oceanach będzie pływać więcej śmieci niż zwierząt. Obecna działalność człowieka przynosi dalekosiężne skutki dla dalszego funkcjonowania całego ekosystemu, dlatego tak bardzo ważna jest edukacja społeczeństwa w zakresie świadomej konsumpcji.

Bezpieczne dla środowiska

Jak podają statystyki z 2015 roku, ponad połowa plastiku jest używana i produkowana w branży związanej z usługą wszelkiego rodzaju pakowania. Praktycznie każdy kupowany nowy produkt jest pakowany w plastik. Dlatego bardzo ważna jest nawet oddolna praca nad zmianami nawyków przy dokonywaniu zakupów. W tym celu można zabierać bawełniane torby i przechowywać zakupione produkty w tekturowych kartonach. Hurtownia EkoPak z myślą o zmianie podejścia do opakowań oferuje szereg produktów, które są w pełni bezpieczne dla środowiska. W jej asortymencie znajdują się m.in. papierowe kubki, drewniane łyżki, biodegradowalne słomki czy miseczki z trzciny cukrowej.  

Zdrowe w użyciu

Tekturowe opakowania mogą służyć do wielokrotnego użytku, nie tracąc przy tym swojej wytrzymałości ani nie ingerując w zdrowie człowieka. Kojarzone najczęściej w postaci pudełka do pizzy mogą również posłużyć do bezpiecznego przechowywania pieczywa. Większe formaty sprawdzą się do składowania oraz transportowania warzyw i owoców. Nie ma ryzyka, tak jak w przypadku plastiku, że szkodliwy skład wpłynie na jakość przechowywanego w ten sposób pożywienia. Dzięki temu można mieć oddolny wpływ na ograniczenie gigantycznej produkcji plastiku oraz wspiera się pomocną i potrzebną dla środowiska inicjatywę recyklingu.

Szerokie zastosowanieTekturowe opakowanie

Tekturowe produkty mogą spełniać szerokie funkcje. Przydadzą się podczas przeprowadzki, składowania dziecięcych zabawek, przedmiotów już nieużywanych, pochowanych na strychu oraz w piwnicach. Z powodzeniem sprawdzą się jako opakowania dla zamówionych perfum, leków, herbat, porcelany, a nawet mebli. Poza tym jednorazowe tekturowe produkty są ostatnio obowiązkowym elementem wszystkich imprez. Trudno się dziwić temu trendowi. Dla przykładu – drewniane łyżeczki – nie dosyć, że są wygodne, to jeszcze przyjazne środowisku.

Bycie eko jest modne

Tekturowe opakowania i produkty są obecnie modne i szeroko stosowane w popkulturze. W ostatnich latach coraz częściej zwraca się uwagę na problemy ekologiczne. To dlatego, że znacznie zwiększyła się globalna świadomość społeczeństwa. Już teraz dostrzegamy postępujące zmiany klimatyczne, dlatego też kładziemy nacisk m.in. na zmniejszanie produkcji plastiku. Z drugiej strony bycie eko jest też po prostu na czasie. Obserwujemy występowanie tego trendu choćby w reklamach popularnych marek czy w mediach. Z całą pewnością to jednak bardzo dobra moda, bo edukuje społeczeństwo i może przełożyć się na dobro środowiska. Warto ją więc wspierać i się nią inspirować, aby nie tylko zadbać o nasz personalny wizerunek, ale też poprawić przy tym jakość współczesnego życia oraz przyszłość następnych pokoleń.

 

Rate this post