Angielski styl a angielskie kuchnie

Kuchnie angielskie w polskich domach

Tradycyjne polskie kuchnie ustępują angielskim?

Dla wszystkich właścicieli wiejskich domów lub domków letniskowych ważne jest to by móc się w nich oderwać od codzienności i rzeczywistości życia w mieście. Czy istnieje na to lepszy sposób niż znalezienie się w przyjaznym, klimatycznym wnętrzu? Esencją takiego wiejskiego spokoju i harmonii z naturą jest stworzenie wnętrza w stylu angielskim. Jasne meble i odpowiedni kolor ścian i podłóg zapewnią nam spokój i sprawią że będziemy bardzo odprężeni.

Kuchnie angielskie w polskich domach

Istotne w tworzeniu kuchni w stylu angielskim jest wybranie jasnych, drewnianych mebli i harmonijne dopasowanie do nich koloru ścian i podłóg. W tym momencie mamy bardzo dużą dowolność – jasne kolory na ścianach i podłodze optycznie powiększą pomieszczenie, a kolorowe lub wzorzyste sprawią, że nasze wnętrze stanie się bogatsze i bardziej przytulne.

Wiejska sielanka, czyli kilka słów o kuchni w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim doskonale sprawdzi się dla wszystkich osób, które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Dużo otwartych i przeszklonych szafek daje możliwość pokazania swoich kolekcji talerzy, filiżanek lub innych bibelotów. Porcelanowe uchwyty sprawiają, że nasza kuchnia zyskuje bardzo indywidualny charakter, a my możemy sami zdecydować czy wolimy oglądać takie same czy różne kwiaty lub ornamenty na każdym z uchwytów. W takim wnętrzu doskonale sprawdzą się także wszelkiego rodzaju obrazy i przybory kuchenne, które można rozwiesić na ścianach, nadając pomieszczeniu klasyczny, tradycyjny wygląd.

Aby poczuć powiew natury w kuchni możemy poustawiać donice z kwiatami a nawet jadalnymi roślinami, które sprawią, że nasze wnętrze zyska ożywczy powiew zieleni, a nasze dania dodatek świeżych ziół i przypraw, które wzmocnią ich aromat i wyostrzą smak. Ponadto nic innego, nie uspokaja i nie odpręża tak bardzo jak widok zielonych roślinek, które piękne kwitną dzięki naszej trosce.

Mam nadzieję, że ten artykuł przekona wszystkich niezdecydowanych na kuchnię w stylu angielskim, która daje nam niepowtarzalną szansę na stworzenie wyjątkowego, tradycyjnego wnętrza. Tego rodzaju styl to coś, co z pewnością sprawdzi się w domach osób o wyszukanym guście i stylu.

Rate this post