Badania rynku w PBR Media – opinie o pracy

Na czym polegają badania rynku? Jest to proces zbierania, analizowania i interpretowania informacji o produktach i usługach, które mają być oferowane na danym rynku. Badania dotyczą także profilu dawnych, obecnych i potencjalnych klientów: ich potrzeb, nawyków czy sposobu wydawania pieniędzy. Dokładna analiza zebranych informacji jest podstawą wszystkich udanych przedsięwzięć gospodarczych. Pozwala to na określenie możliwości firmy jeszcze przed podjęciem decyzji o kosztownej inwestycji.

Badania rynku częścią planowania biznesowego

Badania rynku dostarczają istotnych danych, które pomagają rozwiązać problemy, z jakimi zmaga się większość przedsiębiorstw. Pozyskane informacje stanowią integralną część procesu planowania biznesowego. W rzeczywistości segmentacja rynku  czy różnicowanie produktu są niemożliwe do rzetelnego przeprowadzenia bez badań rynku.

Rodzaje danych w badaniach rynku

Badania rynku obejmują dwa rodzaje danych:

– dane pierwotne – podstawowe informacje, które są pozyskiwane przez firmę dla jej potrzeb lub zlecane agencji zajmującej się badaniami profesjonalnie;

– dane wtórne – ten typ danych został już zebrany i opracowany przez kogoś innego. Przykładami takich informacji są raporty sporządzane przez rząd, stowarzyszenia handlowe, media, związki zawodowe lub firmy.

Dane pierwotne są gromadzone na podstawie wyników ankiet, których wypełnianie może odbywać się przez Internet, telefonicznie lub tradycyjnie podczas rozmowy. Informacje wtórne są zazwyczaj publikowane w broszurach, biuletynach, publikacjach handlowych, magazynach i gazetach.

PBR Media opinie

W branży marketingowej pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się profesjonalnym prowadzeniem badań rynku. Jednym z takich przedsiębiorstw jest PBR Media. Jak wygląda praca w  tym miejscu? Jakie są opinie o firmie ? O to zapytaliśmy pracowników.

Pani Joanna:

„W PBR Media pracowałam przez ostatni rok. Moim zdaniem to naprawdę dobra opcja dla osób studiujących: pracujesz wtedy, kiedy chcesz, w takim wymiarze godzin, jaki ci odpowiada. Zarobki są całkiem niezłe (szczególnie w porównaniu do głodowych stawek, które przeważnie są proponowane studentom). Czułam, że moje zaangażowanie jest doceniane przez przełożonych. Cieszę się, że miałam okazję pracować w takim miejscu”.

Pan Zygmunt:

„Co mógłbym powiedzieć o pracy w PBR Media? Na pewno byłem pozytywnie zaskoczony atmosferą panującą w firmie. Nie odczuwałem stresu, bo zakres moich obowiązków był jasno sprecyzowany. Wynagrodzenie zawsze terminowo wpływało na moje konto. Po prostu to solidna firma, która traktuje swoich pracowników z szacunkiem”.

Pan Krzysztof:

„Zanim trafiłem do PBR Media, próbowałem swoich sił w wielu miejscach. Po skończeniu szkoły średniej musiałem podjąć pracę i muszę przyznać, że bywało z tym różnie. W tej firmie dostrzeżono moje zaangażowanie, z jakim podchodziłem do swoich obowiązków. Awansowałem i dziś jestem bardzo zadowolony ze swojego stanowiska. Fajnie mieć pracodawcę, który dostrzega potencjał pracowników. Polecam”.

Rate this post