Czy profesjonalne środki czystości pomogą w usuwaniu trudnych zabrudzeń?

profesjonalne środki czystości

W domu jest wiele uporczywych plam i zabrudzeń, z którymi często nie możemy sobie poradzić. Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne. Natomiast rynek oferuje profesjonalne środki, pomagające nam w utrzymaniu czystości mieszkania. Oferta jest szeroka, dlatego możemy mieć pewną trudność w wyborze właściwych detergentów, które pozwolą nam zaoszczędzić czas oraz uzyskać spodziewany efekt naszych trudów, unikając jednocześnie  wyrzucenia wielu przedmiotów.

Do czego przydadzą się profesjonalne środki czystości?

Profesjonalne środki ułatwią nam sprzątanie i nie będą miały negatywnego wpływu na urządzenia wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Oprócz tego że są wydajne, cechuje je duża skuteczność. Rynek oferuje środki w opakowaniach dostosowanych do wymogów klientów, skuteczne w utrzymaniu czystości różnych powierzchni. Ich zastosowanie będzie się wiązało z pełną satysfakcją z uzyskanych rezultatów.  Na co dzień najczęściej mamy do czynienia z osadami z kamienia, zaschniętym i przypalonym tłuszczem, zabrudzeniami z kurzu, pyłków, soków drzew i roślin oraz zaciekami, odciskami palców i śladami po insektach

Usuwanie osadów z kamienia

Usunięcie kamienia może przysporzyć wielu trudów i zabiegów nie zawsze skutecznych. Domowe sposoby często zupełnie się nie sprawdzają. Jedynym skutecznym środkiem może być preparat chemii profesjonalnej. Takim środkiem do usuwania kamienia i odtłuszczania powierzchni i urządzeń gastronomicznych jest Destone Specjal, który usuwa najtrwalsze osady kamienne i mineralne przy jednoczesnym ich odtłuszczaniu. Poza tym usuwa również rdzę i nabłyszcza umyte powierzchnie, nie powodując ich uszkodzenia. Zaleca się używać go do zmywarek, również gastronomicznych, wyparzarek, czajników, bojlerów, grzałek elektrycznych, ekspresów do kawy, umywalek, zlewozmywaków, brodzików i basenów. Odradza się stosowanie go do powierzchni aluminiowych, z mosiądzu, miedzi, brązu, natomiast doskonale sprawdzi się przy stali nierdzewnej, stali stopowej, żeliwie, akrylu, porcelanie, ceramice.

używanie profesjonalnych środków czystości do łazienki i kuchni

Usuwanie zaschniętego i przypalonego tłuszczu

Przypalony tłuszcz na powierzchniach głównie piekarników, okapów i innych urządzeń w gospodarstwie domowym jest zmartwieniem każdej gospodyni. Niezwykle skutecznym preparatem do usuwania zaschniętego i przypalonego tłuszczu jest odtłuszczacz w żelu Jax. Nadaje się do codziennego użytku jak i gruntownego czyszczenia. Można nim czyścić przypalenia na szybach kominkowych, skuteczniej jeśli powierzchnia ma wyższą temperaturę. Jeśli stosowany jest według instrukcji, to nie powoduje matowienia szkła i korozji płyt ceramicznych. Przeznaczony jest głównie do piekarników, grilli, okapów, przewodów i kratek wentylacyjnych oraz komór wędzarniczych.

Usuwanie zabrudzeń z kurzu, pyłków, soków z drzew i roślin

Trudnymi do usunięcia zabrudzeniami są plamy z różnego rodzaju soków. Skuteczny może być tu płyn z alkoholem do mycia szyb i luster Glass Shine, który wyczyści wszystkie rodzaje luster, witryny szklane oraz glazurę, usuwając oporne zabrudzenia, pozostawiając lśniące powierzchnie bez żadnych smug, również kurz, pyłki, sok drzew i roślin. Nie poleca się stosowania Glass Shine do powierzchni wrażliwych na alkohol.

Usuwanie uporczywych zacieków, odcisków palców i śladów po insektach

W gospodarstwie domowym dużym problemem są odciski palców i ślady po insektach, szczególnie na powierzchniach luster i szyb. Profesjonalne środki czystości jak np. Jax, płyn do mycia szyb i innych gładkich powierzchni, z łatwością usuwa uporczywe zacieki, odciski palców i ślady po insektach. Dzięki rozpuszczalnikom doskonale poradzi sobie z trudnym do usunięcia brudem, zabezpieczy powierzchnię przed osadzaniem się kurzu, pozostawiając ją idealnie lśniącą. Przeznaczony jest do mycia różnych powierzchni, między innymi z tworzyw sztucznych, luster, płytek ceramicznych, lakierowanego drewna, z aluminium, również monitorów, telewizorów LED, LCD, tablic kredowych i magnetycznych. Można go stosować zarówno w hotelarstwie, gastronomii, jak i gospodarstwie domowym.

 

Rate this post