Czy warto posłać dziecko na obóz konny?

Obóz konny, to dla niejednego dziecka idealny pomysł na wypoczynek. Konie są bowiem zwierzętami łagodnymi, które kocha wiele osób. Wiele jest dzieci i młodzieży, które od najmłodszych lat przejawiają swoją pasję do koni.

Obóz konny dla dzieci i młodzieży, który organizowany jest w jednej z nadmorskich miejscowości, może zapewnić udane wakacje. Większa część uczestników obozu pochodzi z różnych części Polski – najczęściej z miast. Rzadko zdarza się, by uczestnicy obozu pochodzili z nad morza. Z racji miejsca, w którym organizowane są obozy, duża część rodziców decyduje się na wysłanie swojego dziecka na taki obóz. Morze, oprócz przebywania z końmi, może być dodatkową atrakcją dla naszych pociech.

Jak wygląda obóz konny?

Na każdym obozie konnym dla dzieci, układany jest specjalny harmonogram, który obejmuje zarówno naukę jazdy, jak i czas wolny.
Warto również dodać, że zajęcia prowadzone są w kilkuosobowych grupach przez instruktora. Wszyscy uczestnicy obozu muszą zostać podzieleni na grupy w taki sposób, by nauka odbywała się na jednym poziomie. Niektóre dzieci mogą mieć bowiem większe doświadczenie w jeździe na koniu. Dla innych z kolei, dany obóz może być pierwszy, co wiąże się z brakiem umiejętności jeździeckich. Instruktorzy tak ustalają tok nauki, by każde dziecko mogło zdobyć/ szkolić swoje umiejętności na danym poziomie.

Podczas obozu, każde dziecko ma przydzielonego swojego konia, na którym uczy się jazdy. Instruktorzy zachęcają dzieci do czesania koni, karmienia ich oraz oglądania. Dzięki tym podstawowym obowiązkom, uczestnicy obozu uczą się odpowiedzialności za zwierzę, jakim jest koń. Maluchy oraz nastolatki bardzo chętnie dbają o swoje konie. Możliwość przebywania z ulubionym zwierzęciem jest satysfakcjonująca, przez co spędzanie czasu z koniem nie ogranicza się jedynie do jeżdżenia na nim.
obóz konny dla dzieci i młodzieżyJeśli chodzi o czas nauki w ciągu dnia – dzieci mają 3-5 godzin nauki jazdy oraz przebywania z końmi. Jest to optymalny czas na to, by poprawić swoje umiejętności jeździeckie i nauczyć się nowych technik. Podczas każdych zajęć praktycznych, dzieciom towarzyszą ich opiekunowie. Instruktorzy, sprawujący opiekę nad dziećmi, uczą ich jak we właściwy sposób dosiadać konia, jak z niego zejść oraz jak wpływać na to, by koń był nam posłuszny.
Pod koniec obozu, instruktorzy organizują pokaz umiejętności jeździeckich, które zostały nabyte przez dzieci podczas obozu. Rodzice mogą więc zobaczyć, czego nauczyły się ich pociechy w trakcie całego wypoczynku.

Wyjazd na obóz, jako odpowiedni wypoczynek dla dziecka

Obóz konny jest odpowiednią formą wypoczynku dla wszystkich tych dzieci, które szczególnie lubią spędzać czas z końmi. Obozy, które organizowane są w nadmorskich miejscowościach, mogą być o wiele bardziej atrakcyjne. Możliwość wyjścia na plażę i kąpania się w morzu, jest dodatkowym atutem takiego obozu.
Wiele jest dzieci, które kochają konie. Niezależnie od ich wieku, rodzice wysyłają swoje pociechy na obozy regularnie. Granica wieku dzieci, jakie mogą wziąć udział w obozie konnym, to 7-19 lat. Instruktorzy mają doświadczenie nie tylko w jeździe na koniu, ale i w szkoleniu dzieci i młodzieży. W obozie bierze udział wiele dzieci, przez co łatwo jest je podzielić na grupy. Prowadzenie zajęć w grupach liczących tylko kilka osób, jest łatwiejsze nie tylko dla instruktorów, ale przede wszystkim dla dzieci.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *