Czy warto sięgać po odżywki na masę?

Każdy sportowiec, który zaczyna ćwiczyć na siłowni, w krótkim czasie chciałby uzyskać masę mięśniową, aby inni mogli mu jej zazdrościć. Czy to możliwe? Na pewno, choć nie ukrywajmy, na pewno będziemy potrzebować na to sporo czasu. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jednak potrzebna jest regularność. Nie da się ukryć, że bardzo ważna jest tutaj dieta, a także odpowiedni plan treningowy. Nie zapominajmy jednak również o suplementach, których dziś na rynku jest naprawdę wiele. Które odżywki na masę są więc najskuteczniejsze i czy warto po nie sięgać? Postanowiliśmy tej kwestii przyjrzeć się nieco bliżej.

Odżywki – szybciej i mniejszym nakładem sił

Odżywki na masę są ważne choćby z tego punktu widzenia, że dzięki nim masę mięśniową uzyskać można znacznie szybciej aniżeli podczas normalnego procesu treningowego. Ponadto nie zapominajmy również też i o tym, że efekt ten osiągniemy mniejszym nakładem sił. Dla wielu są to wystarczające powody do tego, aby sięgnąć po odpowiednie odżywki. Zauważmy jednak, że na rynku jest ich obecnie naprawdę mnóstwo. Dla doświadczonych sportowców to nie problem, ponieważ potrafią oni dobrze wyselekcjonować odżywki i postawić na suplementy, które będą bezpieczne, a jednocześnie przyniosą im najlepsze efekty. Ci mniej doświadczeni niestety nie mają takiej wiedzy i często popełniają proste błędy. Dlatego zawsze warto się pokusić o opinię eksperta, który w tej kwestii nam doradzi i zasugeruje odżywki, z których będziemy mieć naprawdę spory pożytek. Jednocześnie zawsze na pierwszym miejscu trzeba pamiętać o swoim zdrowiu i bezpieczeństwie, które jest tutaj najważniejsze. Dlatego też w żadnym wypadku nie zaleca się przekraczania maksymalnych dawek czy zażywania ich zbyt często.

Białko odżywką numer jeden

Nie trzeba być ekspertem, aby wiedzieć, że najważniejszym budulcem wszystkich mięśni jest białko. Skoro tak nie trudno się domyślić, że to właśnie odżywki białkowe powinny przykuć naszą uwagę w pierwszej kolejności. Nie będzie przekłamaniem, jeżeli stwierdzimy, że korzystać z nich muszą nie tylko profesjonaliści, którzy żyją ze sportu, ale również i amatorzy, którzy zwyczajnie chcą osiągnąć dobre wyniki i mieć większą masę mięśniową zamiast tkanki tłuszczowej.

Podkreślić trzeba tutaj, że odżywka taka znakomicie wpływa na syntezę białek mięśniowych. Poza tym dostarcza ona do naszego organizmu ogromną ilość aminokwasów, które są niezbędne do budowania mięśni, a ponadto wzbogacają enzymy i tkankę łączną. Stosując odżywkę białkową, wyśmienicie wspieracie budowę swojej masy mięśniowej, ale to nie wszystko. Poza tym wspieracie również siłę i moc mięśni. Jeśli nie jest to dla Was wystarczający argument, zauważymy tylko, że dzięki temu ćwiczyć będziecie mogli znacznie dłużej, a treningi będą o wiele intensywniejsze, niż miało to miejsce dotychczas.

Nie ma w związku z tym żadnej wątpliwości co do tego, że takie odżywki są bardzo przydatne i przydadzą się każdemu, kto chce zbudować masę mięśniową. Jeśli natomiast mielibyśmy Wam coś tutaj polecić, na pewno w pierwszej kolejności postawilibyśmy na białko serwatkowe. Jest ono często błędnie mylone z białkiem kazeinowym, choć ten produkt dla kulturysty nie jest potrzebny, a na pewno nie musicie się za nim rozglądać od razu. Oczywiście białko to nie wszystko. Jeżeli wzięliście się już za suplementację, warto spróbować również innych suplementów, których przecież na rynku nie brakuje. Pamiętajcie tylko, aby wcześniej suplementacje skonsultować z kimś, kto ma o tym wiedzę. Dobrym wyborem będzie trener personalny.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *