Czy warto wybierać ekologiczne pampersy?

W ostatnim czasie wzrasta popularność produktów ekologicznych. Coraz więcej osób, w tym rodziców, decyduje się na kupowanie specjalnych, certyfikowanych produktów spożywczych. Wśród nich znajdziemy nie tylko jajka z tak zwanego wolnego wybiegu, ale też kasze, mięsa i warzywa, które wyprodukowane zostały w sposób przyjazny środowisku. Warto zdać sobie sprawę z tego, że produkty, z których na co dzień korzystamy mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Nie trzeba doszukiwać się specjalnych przykładów. Popularne jestem tym, co jesz to bardzo aktualna fraza. Składniki, które wchłania nasz organizm zostają w nim przetworzone i w pewien sposób utrwalone. Dlatego bardzo ważne jest, by zadbać nie tylko o dietę, ale też produkty, z których korzystamy codziennie.

Rozwój dziecka a ekologiczne produkty

Warto zwrócić uwagę na to, że dziecko w pierwszych miesiącach swojego życia jest bardzo podatne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. Dopiero nabywa odporności. W dodatku rośnie bardzo szybko, więc jego organizm przyswaja wszystkie dostarczane składniki. Warto skupić się na prawidłowym rozwoju niemowlaka. Między innymi zakupując ekologiczne pampersy. Pampersy to produkty, z których korzystamy codziennie i niemal bezustannie. Delikatna skóra dziecka przez niemal dwadzieścia cztery godziny w ciągu doby styka się z materiałami, z których pampersy zostały wykonane. Warto zadbać o to, by pampersy posiadały właściwe atesty oraz wykonane były ze składników naturalnych, przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka.

Różnice pomiędzy zwykłymi pampersami, a pampersami ekologicznymi

Zwykłe pampersy, szczególnie te z niższej półki, wykonane są z tworzyw sztucznych lub naturalnych, jednak bielonych tanimi metodami. To tanich metod bielenia pampersów należy metoda akrylowa, która pozostawia w strukturze materiałów drobinki, które przy długotrwałym stosowaniu działają negatywnie. Warto rozważyć zakup pampersów ekologicznych. Pampersy ekologiczne wypełniane są pulpą drzewną, czyli neutralnym i naturalnym materiałem, będącym przyjaznym dla delikatnej skóry niemowlęcej. W odróżnieniu od zwykłych pampersów – pampersy ekologiczne bielone są metodą naturalną, czyli przy pomocy wody utlenionej. Dzięki temu zapobiegają namnażaniu się bakterii. Proponowane są dla niemowlaków przechodzących pieluszkowe zapalenie skóry. Warto zwrócić uwagę na to, że tradycyjne pampersy, wykonane ze sztucznych materiałów nie są biodegradowalne w takim stopniu, w jakim pieluchy ekologiczne. Korzystając z pieluch ekologicznych dbamy o środowisko i przyszłość naszych dzieci.

Kiedy warto sięgnąć po pieluchy ekologiczne?

Pieluchy ekologiczne zaleca się szczególnie dzieciom, które cierpią na AZS, czyli Atopowe Zapalenie Skóry. Wykorzystana do wypełnienia pieluchy pulpa drzewna zapewnia dostęp świeżego powietrza do pupy dziecka, dzięki czemu dziecko nie zapaca się i nie przegrzewa. Dodatkowo pieluchy ekologiczne są cieńsze, a co za tym idzie – wygodniejsze dla dziecka, zachowując jednocześnie niebywałą chłonność. Naturalne materiały doskonale przylegają do skóry dziecka pozostając miękkimi i przewiewnymi. Specjalne właściwości materiałów wykorzystanych w ekologicznych pieluchach pozwalają na odprowadzanie wilgoci z daleka od dziecięcej skóry.

Dbałość o rozwój dziecka od najmłodszych lat jest bardzo istotnym aspektem. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, czym karmimy nasze dziecko, ale też – w co je ubieramy. Pieluchy to nieodłączny element przynajmniej dwóch pierwszych lat życia dziecka. Często noszone niemal przez całą dobę mogą przyczyniać się do licznych odparzeń, zakażeń bakteryjnych i dyskomfortu. Dodatkowo zwykłe pieluchy zaśmiecają środowisko niszcząc ekosystem. Dlatego bardzo ważne, by już od pierwszych dni naszego maleństwa zadbać o jego dobro. Wybierając pampersy ekologiczne decydujemy się na atestowany produkt, który nie tylko przyjazny jest dla wszystkich rodzajów skóry, w tym i tych dotkniętych Atopowym Zapaleniem Skóry, ale też jest przyjazny dla środowiska. Pampersy ekologiczne wypełniane są pulpą drzewną, czyli naturalnym produktem, który bielony jest później wodą utlenioną. Dzięki temu procesowi produkcyjnemu nie narażamy dziecka na komplikacje i problemy skórne i odczuwanie dyskomfortu. Dodatkowo pampersy ekologiczne są znacznie cieńsze od zwykłych pampersów. Zachowują jednak doskonałą chłonność, a naturalne właściwości hydracyjne pozwalają na odprowadzanie wilgoci z dala od wrażliwej pupy. Tak więc korzystanie z pampersów ekologicznych przyniesie korzyści naszemu dziecku oraz środowisku.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *