Czym charakteryzuje się rower miejski?

Cechy roweru miejskiego

Rowery do jazdy po różnych nawierzchniach znacząco różnią się od siebie. Jednoślady górskie są dostosowane do poruszania się w trudnym terenie.  Charakteryzuje je się wytrzymałość oraz amortyzatory i opony z trwałym bieżnikiem.

Sprzęt szosowy to przede wszystkim jazda po asfalcie czy innym litym podłożu. To klasa przeznaczona dla ludzi posiadających duże doświadczenie.

Oprócz tego występują jeszcze inne grupy jak chociażby BMX. Każdym rodzajem można jeździć po mieście, leczy do poruszania się wyłącznie po ulicach najlepsze będą rowery miejskie.

Wygląd roweru miejskiego

Rowery miejskie posiadają ramy o dwóch profilach. Pierwszy cechuje charakterystyczna górna rura, w drugim typie ten element jest mocno obniżony. Obniżony profil ramy zyskuje dużą popularność. Znacznie ułatwia wsiadanie i podróżowanie nawet w sukience. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest wygodna, wyprostowana pozycja podczas jazdy. Na ten komfort wpływa też szerokie i dobrze wyścielone siodełko oraz duże, 28 calowe koła.

Holenderka

Rowery miejskie charakteryzuje duża waga. Sprzęt wykonany ze stali waży około 20 kilogramów a jego aluminiowa odmiana około 13 kilogramów. Nie stanowi to jednak dużego problemu.

Przerzutki w tego typu rowerze znajdują się w tylnym kole. Najczęściej posiadają od 3 do 14 przełożeń. Biegi są trwałe i rzadko ulegają awariom. Manetki do zmian przełożeń występują w dwóch rodzajach, dźwigni umieszczonej na kierownicy lub też obracającego się elementu kierownicy.

Kluczowe dodatki

W rowerach miejski bardzo ważne jest dodatkowe wyposażenie. To ono pozwala na bezpieczne poruszanie się po mieście i transport najpotrzebniejszych rzeczy.

Na standardowe dodatki składa się kilka elementów. Jeden z ważniejszych to błotniki, bardzo pożyteczne, gdy pada deszcz. Kolejny ważny element to osłona na łańcuch i przednią korbę. Nie dopuszcza by ubranie zostało wciągnięte w korbę. Wszystkie rowery miejskie wyposażone są w bagażnik nad tylnym kołem.

Najważniejszym elementem dla bezpieczeństwa na drodze jest oświetlenie. Występują dwie lampy, przednia i tylna zasilane przez dynamo – taki sprzęt najlepiej zakupić jest u profesjonalistów. Konsument w Polsce poleca sklep PM Bike – http://www.pmbike.pl/rowery-miejskie-damskie.

Do standardowego wyposażenia można dokupić kolejne elementy. Jest duży wybór koszy na kierownicę, do przewozu zakupów lub zwierząt. Dostępne są też torby do zamontowania na bagażnik, w różnych wzorach i kolorach. Znacznie zwiększają ładowność roweru.

Tylko rower miejski

Zasadniczo każdy rower nadaje się do jazdy po mieści. W łaty sposób pozwoli uniknąć korków na drogach. Jednakże, jeżeli rower będzie służył tylko do jazdy po ulicach miasta, warto kupić taki, który jest do tego najlepiej przystosowany.

Jednoślad miejski posiada wszystko, co jest potrzebne do wygodnego podróżowania. Miękkie siodełko, pozwala na przybranie wyprostowanej pozycji. Wyposażony jest w błotniki, bagażnik oraz standardowe oświetlenie. Do tego można dokupić całą masę innych dodatków. Dzięki temu przemierzanie miasta staje się bardzo komfortowe.

Rate this post