Czym jest digital signage i jak wykorzystać go w marketingu

Samsung Digital signage

Często używaną, popularną nazwą tej techniki, jest cyfrowe wyjście z domu.


Digital Singage, to nic innego jak nowoczesne zastosowanie nośników służących do cyfrowego przekazywania różnorodnych treści. W dzisiejszych czasach, jest to świetny sposób promowania różnych firm i marek.

Głównym celem Digital Singage, jest przekazywanie treści, zarówno obrazowych, jak i informacyjnych. Różne są sposoby wykorzystania cyfrowych nośników. Biorąc pod uwagę mnogość miejsc, w jakich wykorzystywane są ekrany i cała technika, możemy zauważyć, że sposób ten odnosi zamierzony efekt.

System ten można spotkać w miejscach publicznych, gdzie codziennie przebywa ogromna ilość ludzi. Możemy zatem zauważyć wielkie ekrany w centrach handlowych, w hipermarketach, w powierzchniach biurowych czy w gmachach korporacji. Warto jednak dodać, że ekrany takie widnieją np. w przychodniach, na wielkich budynkach w miastach czy na lotniskach i dworcach. Ich rolą jest przede wszystkim przekazywanie informacji, jednak każdy nośnik jest wykorzystywany w celach marketingowych. Reklamowanie się i promowanie konkretnej usługi czy produktu, jest dziś powszechnie znane. Dlatego, trzeba wspomnieć o tym, jak Digital Singage jest wykorzystywany do celów marketingowych.

Zalety Digital Singage są dziś znane wszystkim marketerom:

  • Szybkie publikowanie informacji, co z kolei przekłada się na równie szybką reakcję ze strony konsumentów i klientów potencjalnych,
  • Duża skuteczność i efektywność – ten sposób przekazywania informacji jest uznawany za o wiele lepszy niż tradycyjna, znana nam wszystkim reklama,
  • Jakość przekazywanych treści jest bardzo wysoka – dzięki temu, nowoczesne technologie i zastosowania zostaną pozytywnie odebrane przez potencjalnych klientów,
  • Każdy ekran może wyświetlać inną reklamę, pozostając przy tym niezależnym,
  • System, do którego podłączone są ekrany, może wyświetlać dowolne treści w danym czasie,
  • Duża oszczędność materiału i kosztów, jakie wykorzystywane są na stworzenie reklamy tradycyjnej.

Technika, która posiada wiele zalet, jest odbierana jako skuteczna. Marketerzy, których zadaniem jest zastosowanie najbardziej kreatywnych i skutecznych technik, coraz częściej uciekają się do tej metody. Warto dodać, że technika ta jest dostępna nie tylko w formie monitorów, które wyświetlają nam reklamy. Z Digital Singage możemy się również spotkać w formie ekranów zdalnych. Ekrany takie znajdują się w centrach handlowych, w publicznych gmachach (muzeum, zabytki) oraz w miejscach rozrywki. Często ekran taki pomoże nam znaleźć drogę lub informować o wynikach meczu itp. Wszelkie informacje, jakie możemy dzięki niemu uzyskać, są przekazywane szybko i skutecznie.

Jak wykorzystać go w marketingu?

Marketing, jako dział, który wciąż ulepsza techniki działania, pozwala nam na reklamowanie i promowanie naszej marki, produktu czy usługi w coraz bardziej pomysłowy i dogodny sposób. Digital Singage jest nowoczesną i już bardzo dobrze znaną techniką. Można go nieco przyrównać do marketingu sensorycznego, przynajmniej po części. To, co łączy marketing sensoryczny z Digital Singage, to odpowiednio dobrane techniki eksponowania produktu i przekazywania informacji, poprzez wpływanie na zmysły takie jak wzrok i słuch. Często bowiem, z obrazem przekazywany jest również dźwięk. Jednak wzrok, jako najsilniejszy z bodźców, jest ‘atakowany’ przez reklamy najczęściej. Digital Singage, który również wpływa głównie na nasz zmysł wzroku, szybko i rzetelnie przekazuje mnóstwo informacji naraz. Warto podkreślić, że informacje te szybciej do nas docierają i pozostają z nami.

Wiele jest firm, które wynajmują/ wykupują konkretną ilość ekranów lub czasu, jaki mogą poświęcić na przekazanie swojej reklamy.

Ekrany i wyświetlacze, które mieszczą się w wyżej wymienionych miejscach, będą obserwowane przez setki ludzi dziennie. Technika ta gwarantuje nam więc duży sukces.

Jako że cały dział marketingu skupia się przede wszystkim na przekazywaniu zwięzłych i możliwie krótkich informacji, ekrany takie są świetnym miejscem do umieszczenia reklam. Wyświetlanie kilku reklam dziennie w różnych miejscach, zaowocuje wzrostem zainteresowania naszą marką. Wobec tego, produkty i usługi zaczną się sprzedawać, a my możemy liczyć na zwiększenie zysków. Digital Singage, jako dość skuteczny odłam marketingu sensorycznego, może mieć ogromny wpływ na zyski naszej firmy.


Źródła  danych:

→ IMS.fm

→ news.samsung.com

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *