Czym jest magnetoterapia?

Terapia magneto

Magnetoterapia to metoda stosowana w medycynie, która wciąż jest nowością dla pacjentów, ponieważ jest to innowacyjny zabieg wykorzystywany podczas rehabilitacji. Głównym zadaniem magnetoterapii jest przywrócenie stanu zdrowia osób cierpiących na schorzenia kości i stawów. Ponadto, udowodniono pozytywne działanie u pacjentów chorujących na:

  • osteoporozę nadciśnienia tętniczego,
  • reumatyzm
  • oraz w przypadku chorób kobiecych.

Magnetoterapia to specjalistyczny zabieg wykorzystujący lecznicze działanie pola magnetycznego, które niweluje ból, działa przeciwzapalnie oraz przede wszystkim przyspiesza proces regeneracyjny organizmu.

                Wykryto korzystne działanie także na stawy i kości, dzięki czemu magnetoterapia może wspomóc proces naprawczy skomplikowanych złamań, gdy samo unieruchomienie nie jest wystarczające. Co ciekawe, zabieg można wykonać po uprzednim osadzeniu złamanej kości w gipsie, ponieważ nie jest to metoda termiczna i doskonale przenika przez ubrania i inne przeszkody na ludzkim ciele.

Jak działa magnetoterapia?

                Zabieg wykonywany jest przy pomocy magnesów lub specjalistycznego sprzętu medycznego. Aby rozpocząć leczenie należy położyć się w zasięgu pola magnetycznego lub jedynie ograniczonych jego działanie na wybrany fragment ciała. Pole magnetyczne, gdy rozpocznie swój proces naprawczy, dotrze do każdej jednej komórki i tkanki, aby ułatwić dostęp dla substancji odżywczych oraz tlenu. Tkanki i błony komórkowe na które oddziałuje pole magnetyczne, wykazują skłonności do regeneracji, odbudowy oraz działa przeciwzapalnie i odpornościowo. Naukowcy udowodnili, że magnetoterapia poprawia także ogólną ruchomość stawów, zwiększa siły witalne, sprzyja procesom gojenia się ran otwartych, a także poprawia jakość życia poprzez uodpornienie na choroby cywilizacyjne.

                Jak widać, pole magnetyczne ma wszechstronny wpływ na jakość zdrowia i funkcjonalność naszego organizmu. Kolejną zaletą tej metody leczenia jest produkcja kolagenu oraz dbanie o jego prawidłową jakość. Kolagen jest niezwykle ważnym białkiem w organizmie, występuje jako główny składnik tkanki łącznej i odpowiada za właściwą regulację skóry. Jest to swego rodzaju budulec, który wchodzi w skład ścięgien, skóry oraz rogówki oka. Zwiększa wytrzymałość i rozciągliwość skóry oraz tkanek i działa korzystnie na gładkość skóry, dlatego tak często znajduje się w składach wielu kremów do twarzy.

Magnetoterapia wciąż skrywa wiele tajemnic, których fragmenty wyspecjalizowani lekarze odkrywają z każdym przeprowadzonym badaniem. Wiadomo na pewno, że jest to doskonałe źródło innowacyjnego lecznictwa, które dokonuje w prosty i bezbolesny sposób wiele pozytywnych zmian w organizmie człowieka. Przede wszystkim pozwala na unicestwienie natarczywego bólu, zmniejsza także obrzęk wokół urazu oraz przyspiesza proces regeneracji. Wszystko spowodowane jest prawidłowym dotlenieniem komórek poprzez przeniknięcie pola magnetycznego przez błony komórkowe

Rate this post