Dekoracja domu od zewnątrz

Dekorowanie domu od zewnątrz, co to w ogóle za pomysł? Na czym to polega? Jak można zajmować się dekowaniem zewnętrznej części do domu i po to co to robić?

Dlaczego warto?

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni są wzrokowcami, tylko że w ich wypadku odnosi się to najczęściej do wyglądu zewnętrznego i prezencji kobiety. Jednak jak pokazują badania także kobiety zwracają uwagę na prezencję mężczyzn, ale nie tylko.. Niemal wszyscy powiedzą, że w czystym i schludnym wnętrzu przebywa się milej i przyjemniej. Wiąże się to z poczuciem, że nie jesteśmy przytłoczeni. Kiedy na zewnątrz panuje ład, łatwiej zapanować nas naszymi myślami i łatwiej doświadczyć nam poczucia ukojenia.

Dlaczego zatem skoro tak dbamy o nasz wygląd zewnętrzny i o prezencję naszych domów i mieszkań, nie zadbać też o wygląd zewnętrzny naszego budynku? Tak by z każdym powrotem odczuwać dużą przyjemność, że mieszkamy w takim pięknym miejscu.

Sposoby

window-of-flowers-1-1528083Jednym z najłatwiejszych sposobów na osiągnięcie takiego celu jest ustawienie w oknach kwietników. W ten sposób tworzymy estetyczną i elegancką przestrzeń a dodatkowo zapewniamy sobie i sąsiadom piękny kwiatowy aromat. Również czas który spędzamy w ogrodzie będzie przyjemniejszy.

Aby ozdobić dom z zewnątrz można też zastosować system takich samych rolet w całym budynku. Dzięki temu, o zmierzchu uzyskujemy estetyczną i jednakową przestrzeń, bez nieestetycznych upiększeń w postaci kolorowych plam. Jeżeli mieszkamy w domku jednorodzinnym, łatwo nam osiągnąć ten efekt, ponieważ to my jesteśmy właścicielami całości domu i to od nas zależy jak budynek będzie wyglądać. Dużo trudniej wprowadzić takie rozwiązanie w bloku czy kamienicy – jednak jeżeli będziemy nieugięci i racjonalnie podejdziemy do sprawy z pewnością uda nam się namówić sąsiadów do zakupu jednolitych w kolorze rolet. Gdy zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie rolety dobrym rozwiązaniem jest poszukanie sklepu, który oferuje oprócz samych produktów także usługę doradzania.

rolety BydgoszczJednym z łatwiejszych i tańszych sposobów dekoracji domu jest zastosowanie pięknych firan. W letni lub wiosenny dzień, kiedy otworzymy okna wiejący wiatr pięknie zacznie tańczyć w naszych oknach. Dodatkowo taki sposób zabezpiecza nas przed niechcianymi i wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz ulicy. Firany mogą doskonale się sprawdzić także w przypadku gdy połączymy je z roletami – możemy wtedy w dowolny sposób budować nasz poziom intymności i zamknięcia na świat zewnętrzny. Jeżeli jesteśmy zainteresowani firanami i roletami mamy ogromny wybór rozmaitych firm oferujących swoje usługi do wyboru.

Ostatnim ciekawym sposobem na dekorację domu jest wykorzystanie rozmaitych artykułów i produktów do aranżowania przestrzeni zewnętrznej: ogrodowych krasnali, kwietników, eleganckich lamp ogrodowych, wodopojów dla ptaków oraz oczywiście dekoracji świątecznych – choinek, lampek, jajek wielkanocnych, halloweenowych stworów i innych przedmiotów.

Zachęcamy do wykorzystania tych pomysłów w swoim domu i do eleganckiej zmiany otoczenia.