Dlaczego warto zabudować samochód dostawczy z wykorzystaniem sklejki?

samochód dostawczy

Samochody dostawcze przewożą różnorodne towary. Wykonywane są z przeróżnych materiałów, mogą być duże lub niewielkie, czyste lub brudne. Niezależnie od tego, czy myślimy o samochodzie dostawczym przewożącym czysto zapakowane paczki do klientów, czy przewożącym cenne, lecz brudne narzędzia na budowę – jego wnętrze zawsze warto zabudować.

Dlaczego warto zabudowywać samochody dostawcze?

Zabudowa przestrzeni ładunkowej samochodu dostawczego polega na wyściełaniu tego obszaru wybranym przystosowanym materiałem. Podczas tego zabiegu nie naruszamy oryginalnej konstrukcji auta. Większość właścicieli takich pojazdów decyduje się na to rozwiązanie zaraz po nabyciu auta, ponieważ ma ono wiele zalet. Przede wszystkim dzięki takiej zabudowie zakrywamy wszystkie ostre krawędzie i inne elementy karoserii, które podczas transportu mogłyby uszkodzić przewożony przez nas towar.

Kiedy sami rozplanowujemy zabudowę samochodu dostawczego możemy przygotować ją w taki sposób, aby była ona dostosowana do naszych potrzeb. Mamy możliwość zainstalowania systemów lin, uchwytów, szafek i innych elementów, które będą dla nas niezbędne. Dzięki temu łatwiej będzie nam zachować porządek w przestrzeni ładunkowej i zabezpieczyć każdy przewożony przez nas towar. Ma to szczególnie dużo zalet chociażby dla kurierów. Kiedy chcą oni dostarczyć jak najwięcej paczek w krótkim czasie, mogą poukładać je w taki sposób, aby szybko znaleźć tę, o którą chodzi.

kurier

Jeżeli przewozimy różne elementy, to opłaca się nam wykonać równą i gładką zabudowę. Ściany i podłoga wykonane w ten sposób ułatwią sprzątanie. Proste powierzchnie łatwiej będzie zamieść lub umyć.

Co więcej zabudowa samochodu dostawczego chroni karoserię. Podczas hamowania lub przyspieszania nasz ładunek może się przemieszczać. To zagraża nie tylko przewożonym przez nas towarom, ale również karoserii. Przemieszczający się ładunek może w nią uderzać i powodować wgniecenia oraz zarysowania. Dzięki zabudowie unikniemy takim problemom.

Zabudowa samochodu dostawczego sklejką

Kiedy zdecydujemy się na zabudowę samochodu dostawczego to najlepszym materiałem do wykonania całej instalacji jest sklejka. Ten materiał ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim sklejka jest cienka, co powoduje, że nie tracimy wiele przestrzeni zabezpieczając samochód. To niezwykle istotne dla każdego właściciela takiego auta.

Pomimo tego, że jest cienka, sklejka to materiał bardzo trwały i wytrzymały. Sprawdza się, kiedy przemieszczające się towary uderzają w nią podczas hamowania czy przyśpieszania. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Nie pęka i nie jest podatna na obtarcia.

Dzięki tym wszystkim zaletom to właśnie z tego materiału wykonywane są zabudowy samochodów dostawczych. Niektóre firmy oferują nawet specjalnie przygotowane elementy, które możemy zainstalować samodzielnie.

Gdzie kupić sklejkę do zabudowy samochodu dostawczego?

Przede wszystkim kupując sklejkę do zabudowy samochodu dostawczego musimy postawić na jakość tego materiału. Pamiętajmy, że sklejka sklejce nie jest równa. Firma Betulla oferuje sklejki o różnych grubościach, które są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Dzięki wysokiej jakości materiałów dostarczanych przez tą firmę, funkcjonuje ona na rynku od wielu lat i odnosi ogromne sukcesy.

Kiedy chcemy zabudować swoje auto dostawcze powinniśmy wybrać firmę, która specjalizuje się w takich usługach. Betulla sprzedaje gotowe elementy do zabudowy najpopularniejszych modeli samochodów dostawczych takich jak Fiat Ducato, Citroen Jumper czy Peugeot Boxer. Możemy jednak zdecydować się na pojedyncze elementy, którymi samodzielnie zabezpieczymy wnętrze naszego dostawczaka.

Rate this post