Główne sklepy online

sklep internetowy

W ostatnich latach, drastycznie wzrosła ilość dokonywanych zakupów online. W roku 2016 Polacy wydali w sieci aż 30 mld zł. Takie dane robią wrażenie, a sprzedawcy zacierają ręce ponieważ rynek e-commerce znacząco się rozwija i można tam zarobić mnóstwo pieniędzy. Oczywiście cena odgrywa największą rolę, przy wyborze odpowiedniego sklepu internetowego, jednak coraz istotniejsze są kwestie typu – szybkość dostawy, forma płatności, czy też zaufanie do sklepu.

Elektronika

elektronika

Ta kategoria jest bardzo konkurencyjna, sklepy z elektroniką z roku na rok ulepszają swoje oferty i poprawiają funkcjonalność stron. Wszystkie sklepy oferują bogata ofertę produktów, różne metody płatności i wysyłki. Problem jednak ciągle tkwi w podejściu do obsługi klienta. Z wieloma sklepami trudno jest się skontaktować. Większość handlowców doskonale zna wagę mediów społecznościowych i tylko nieliczne się tam nie udzielają. Za najlepsze sklepy internetowe w branży elektronicznej uznane są:

 1. euro.com.pl
 2. mediamarkt.pl
 3. saturn.pl

Zdrowie

apteka online

Obecnie apteki internetowe, to nie tylko sklepy, ale specjalistyczne portale oferujące doradztwo w zakresie leków, dietetyki a nawet porad lekarskich. Ciekawą kwestią odnośnie aptek online są ceny produktów, ten sam specyfik może być droższy w innym sklepie online nawet 3-krotnie. Każda internetowa apteka posiada infolinię, na którą warto zadzwonić w razie wątpliwości. Liderami w tej branży są:

 1. cefarm24.pl
 2. i-apteka.pl
 3. tanie-leczenie.pl

Uroda

kosmetyki przez internet

Ponad 50% klientów online stanowią kobiety, dlatego też wszystkie sklepy online powiązane z urodą są najpopularniejsze w sieci. Same sklepy wykazują się najwyższym profesjonalizmem, prześcigając się w swoich ofertach. Wysyłane są darmowe próbki, oferowane są porady wizażystów, bardzo popularne są programy lojalnościowe. Komunikacja z klientami jest wyśmienita, a sklepy są aktywne w mediach społecznościowych. Oto faworyci rankingu:

 1. iperfumy.pl
 2. douglas.pl
 3. estyl.pl oraz yves-rocher.pl

Moda

sklep z ubraniami

Coraz rzadziej chce nam się wychodzić z domu na zakupy, wolimy w domowym zaciszu spokojnie pooglądać sobie wszystkie dostępne buty, koszule i sukienki. Nasze zakupy ładujemy do wirtualnego koszyka, a następnie za pomocą paru kliknięć dokonujemy zakupu. Większość z nas doskonale zna swój rozmiar, a w razie wątpliwości sklepy udostępniają tabele z dokładnymi wymiarami ubrań. Sklepy wychodząc klientom naprzeciw, często zapewniają darmową dostawę, a nawet możliwość zwrotu, w przypadku gdy ubranie jednak nie pasuje lub się nie podoba. Oto najlepsze sklepy modowe online:

 1. answear.com
 2. zalando.pl
 3. eobuwie.com.pl
Rate this post