Gra terenowa w lesie – jak ją zorganizować i nie popaść w paranoje?

las

Jedną z popularniejszych gier terenowych organizowanych w lesie są podchody. Jest to zabawa, która skłania do aktywności fizycznej i do tego przynosi bardzo wiele radości. Dowiedz się zatem, jak ją zorganizować i dla kogo jest taka zabawa przeznaczona. 

Co warto wiedzieć na temat gry terenowej podchody?

Gra terenowa podchody cieszyła się dużą popularnością kiedyś i cieszy się nią także i dziś. Jest ona zatem organizowana na koloniach, półkoloniach, ale także na wyjazdach integracyjnych pracowników wyjeżdżających na weekend. Istnieje ona w wielu wersjach. Najczęściej jest jednak tak, że uczestników dzieli się na dwie grupy. Jedna z nich ucieka i chowa się w lesie, z kolei druga grupa szuka i kieruje się wskazówkami pozostawionymi po drodze. Uciekający pozostawiają strzałki, podpowiedzi i zadania. Inna wersja polega na tym, że organizator całej zabawy wymyśla przeróżne łamigłówki, które muszą być rozwiązane przez uczestników, aby mogli oni dotrzeć do celu. W tym przypadku nikt się nie chowa, a trzeba tylko dotrzeć do konkretnego miejsca, w którym czeka nagroda. 

Jakie akcesoria będą potrzebne do przygotowania gry terenowej w lesie?

Do przygotowania gry terenowej w lesie, takiej jak podchody lub podobnej potrzeba kilka akcesoriów. Jest to przede wszystkim blok rysunkowy do umieszczania na kartkach zagadek i zadań do wykonania. Potrzebne będą też przezroczyste koszulki, które ochronią przed przemoczeniem kartek. Nie należy zapominać o czymś do pisania, czyli pisakach, kredkach i długopisach. Przydadzą się również sznurek i pinezki do przypinania kartek z zadaniami do drzew. Nie obędzie się bez patyków do układania strzałek na ziemi. 

Jak przygotować grę terenową w lesie?

Gdy są już wszystkie niezbędne gadżety, można z powodzeniem zorganizować grę terenową w lesie. Po pierwsze trzeba koniecznie przemyśleć, w jakich miejscach pozostawić zagadki i zrobić tym lokalizacjom zdjęcia. W dzień podchodów należy rozłożyć strzałki, które będą wskazywały uczestnikom drogę do celu. Potem należy przystąpić do przygotowywania zagadek oraz zadań do wykonania. Przed rozgrywką należy włożyć zadania w przejrzyste folie i zabrać potrzebne rekwizyty w teren. Kartki należy umieścić w konkretnych miejscach. Najlepiej przyczepić je do drzew pinezkami. Na mecie powinna oczywiście znaleźć się kartka z napisem „Gratulacje”. Po grze terenowej należy także udać się na poczęstunek. Może to być piknik lub ognisko. 

Dla kogo przeznaczona jest gra terenowa w lesie?

Gra terenowa w lesie, na przykład podchody czy też inna zabawa w lesie przeznaczona jest dla młodzieży uczestniczącej w koloniach lub półkoloniach. Taka zabawa sprawdzi się także podczas wyjazdów integracyjnych pracowników lub różnych eventów. 

Jakie zalety ma gra terenowa w lesie?

Gra terenowa w lesie ma bardzo wiele cennych zalet. Po pierwsze jest to integracja między uczestnikami. Uczą się oni współpracy i wspólnego rozwiązywania problemów. Jest to także okazja do aktywności na świeżym powietrzu. Taka zabawa, zagadki i łamigłówki zmuszają do myślenia, koncentracji, a także pobudzają one wyobraźnię. Jest to także sposób na poznanie swoich współpracowników, czy też nawiązanie ciekawych przyjaźni. Gra terenowa w lesie wspaniale pobudza też ciekawość. 

las

Jakie są inne gry terenowe w lesie?

Zabawa w podchody to nie jedyna gra terenowa, którą można zorganizować w lesie. Jedną z takich gier jest geocaching. Jest to zabawa, która ma ponad 20-letnią tradycję. W tym przypadku nazwa wskazuje na globalny charakter zabawy. Przedrostek geo informuje o tym, że są to poszukiwania związane z ziemią, a cache z języka angielskiego oznacza skrytkę. Zabawa narodziła się w USA, a odpowiada za to pasjonat sprzętu GPS. Jest to zabawa dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Dlatego świetnie sprawdzi się podczas wyjazdów integracyjnych. Polega to na ukryciu różnych przedmiotów, zapewnieniu uczestnikom zadań, zagadek i wskazówek, które pomogą ich w odnalezieniu celu. Oczywiście technologią, z której mogą korzystać grupy, jest GPS. Istnieje także różne wariacje geocachingu. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która specjalizuje się w organizowaniu zabawy, jaką jest gra terenowa w lesie. 

Rate this post