Herbaciane zwyczaje, czyli o kulturze picia herbaty w różnych krajach świata

herbata

Herbata, czyli jeden z najczęściej wypijanych codziennie napojów ma za sobą długą historię, a w każdym kraju można opowiadać na jej temat inne, ciekawe anegdoty. Wystarczy przyjrzeć się, ile rodzajów herbat sprzedawanych jest w dobrych herbacianych sklepach – w każdej części świata napój ten wiąże się z pewnymi zwyczajami lub jest dobierany w jakiś szczególny sposób. Zapraszamy do lektury na temat różnych zwyczajów picia herbaty na całym świecie.

Herbata w Chinach

Chiny to kraj, w którym herbata jest ważna, ponieważ jest ona tam uprawiana oraz chętnie wypijana. Warto wiedzieć, że Chińczycy uprawiają zarówno herbatę czarną, jak i białą oraz zieloną. To stamtąd pochodzi znaczna część herbat, które w Polsce chętnie wypija się zarówno do śniadania, jak i dla przyjemności w ciągu dnia czy podczas spotkań towarzyskich w herbaciarniach.
Najczęstszym sposobem przyrządzania herbaty w Chinach jest parzenie jej w glinianym czajniku. Ważne jest, aby herbata parzyła się odpowiednio długo. Jeśli woda będzie zbyt gorąca lub proces parzenia będzie zbyt długi, smak może nie być taki, jaki być powinien.

kobieta pijąca herbatę

Picie herbaty po angielsku

Wielu osobom picie herbaty z pewnością kojarzy się również z Anglią, choć przecież nie uprawia się tam jej liści. Anglicy jednak bardzo chętnie pili i w dalszym ciągu piją herbatę, zarówno do śniadania, jak i podczas podwieczorku, czyli o godzinie 17.00 lokalnego czasu. Jeśli chodzi o to, czym charakteryzuje się picie herbaty Anglików, popularne jest u nich picie jej z mlekiem. Kiedy w Polsce do herbaty podawany jest nam cukier i cytryna, w Anglii podawana jest do niej odrobina mleczka. Najpierw należy zaparzyć herbatę w dzbanku i po kilku minutach, kiedy jest ona gotowa, nalać do filiżanki mleko, a następnie herbatę.

Herbata jak posiłek

W Tybecie herbata stanowi ważne źródło kalorii, do tego stopnia, że jest ona traktowana jak ważna część posiłku. Najpierw parzy się sam susz, a kiedy taki wywar herbaciany jest gotowy, dodaje się do niego około 100 gram masła zrobionego z mleka jaka. Takiej mieszance nadano nazwę czasuma i dzięki takiemu tłuszczowi herbata czasuma jest pożywnym i zdrowym daniem.

kobiety pijące herbatę

Dla miłośników herbaty

Poszczególne rodzaje herbat popularnych w wielu różnych krajach na całym świecie są dostępne także w Polsce, dlatego aktualnie można spróbować naprawdę wielu herbat, zarówno dla ich smaku, jak i ze względów zdrowotnych. Możesz to zrobić, nie tylko udając się do uroczej herbaciarni, ale również zaparzając sobie w domu zupełnie nową, nieznaną herbatę. Jeśli w pobliżu Twojego domu nie ma miejsca, w którym możesz się zaopatrywać w herbaty, nic straconego. Największy wybór znajdziesz w internetowym sklepie, na przykład pod adresem kawyherbaty.pl.
Sklep ten oferuje wybór różnorodnych, naturalnych i aromatycznych kaw i herbat, które zachwycą każdego smakosza tych napojów. Jeśli chodzi o herbaty, znajdziesz tu szeroki wybór wspaniałych zielonych herbat japońskich, jak i coraz popularniejsze herbaty białe, w których znajduje się najwięcej kofeiny. Dobry sklep internetowy posiada zarówno wybór znanych już herbat czarnych i zielonych, jak i słabiej znanych herbat czerwonych czy kwitnących. Z kolei miłośnicy herbat owocowych znajdą tam szereg zupełnie nowych propozycji trafiających w różne gusta. Możesz przyrządzić teraz herbatę pochodzącą z innego krańca świata we własnym domu i delektować się nią o każdej porze.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *