Idealny biustonosz do karmienia – jak go wybrać?

wygodne karmienie piersią z stanikiem ciążowym

Biustonosze do karmienia to bardzo ważne akcesorium, w które powinna być wyposażona każda młoda matka. Jest to produkt, który bardzo mocno ułatwia codzienne karmienie dziecka i znacznie przyspiesza ten proces. Obecnie na rynku produktów dla młodych matek jest naprawdę duży wybór staników do karmienia niemowlaków. Jaki model będzie najlepszy i dlaczego warto mieć tego typu produkt w swoim domu? Na co zwracać uwagę podczas kupowania biustonosza do karmienia i dlaczego? Sprawdź nasze podpowiedzi i znajdź model, który spełni wszystkie Twoje wymagania w tym zakresie!

Doskonałe wsparcie oraz wygoda w ubraniach do karmienia w trakcie karmienia

Wybierając klasyczny biustonosz na co dzień, kierujemy się przede wszystkim naszą wygodą. Musi być on odpowiednio dopasowany, mieć odpowiedni rozmiar oraz zapewniać dobre wsparcie dla biustu, dopasowane do jego rozmiaru. W przypadku biustonosza do karmienia komfort również jest najważniejszym aspektem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Należy wybrać naprawdę dobry biustonosz do karmienia, który będzie zapewniał kobiecie po porodzie duże wsparcie i sprawi, że zdecydowanie większy biust z powodu gruczołów mlekowych, będzie naprawdę dobrze podtrzymywany. Ponadto oczywiście biustonosz do karmienia, jak sama jego nazwa wskazuje, musi umożliwiać komfortowe karmienie maluszka o każdej porze dnia i nocy. Dlatego też musi on być wyposażony w odpinane miseczki, dzięki czemu nie będzie trzeba rozciągać stanika ani też ściągać go całego, aby móc podać dziecku pokarm. 

karmienie piersią z biustonoszem ciążowym

Dobry stanik do karmienia to taki, który zapewnia komfort matce oraz dziecku. Nie powinien mieć on zbyt wielu szwów, szczególnie w okolicach sutka i brodawki, ponieważ mogą one powodować dodatkowe podrażnienia i uczucie dyskomfortu. Koronki oraz inne ozdobne elementy powinny być tak umiejscowione, aby nie przeszkadzały w trakcie odpinania miseczki oraz nie powodowały żadnych problemów w trakcie karmienia. Dostępne są obecnie na rynku biustonosze dla mam do karmienia z fiszbinami oraz bez. To, czy stanik ma być w nie wyposażony, czy też nie, to kwestia, która jest w stu procentach zależna od matki i jej upodobań. Część kobiet zdecydowanie lepiej czuje się w stanikach z fiszbinami, które zapewniają dodatkowe wsparcie, a część woli staniki bez fiszbin, ponieważ są one dla nich wygodniejsze i mniej uciskają biust. 

Postaw na najwyższą jakość ubrań do karmienia

Zakupu biustonosza do karmienia nie warto zostawiać na po porodzie. Najlepiej kupić go pod koniec ciąży, aby od razu po narodzinach dziecka mieć go pod ręką, naszykowany razem z innymi rzeczami, które należy zabrać ze sobą do szpitala. Wybierając biustonosz do karmienia pod koniec ciąży należy wybrać model, który będzie o jeden rozmiar większy od aktualnego rozmiaru biustu przyszłej mamy. Piersi zwiększą się jeszcze, gdy zacznie się produkcja mleka, trzeba wziąć również pod uwagę pozostawienie miejsca na specjalną wkładkę laktacyjną. Dlatego należy mieć to na uwadze i wybrać stanik, który będzie idealnie dopasowany zaraz po porodzie i zapewni komfort oraz odpowiednie wsparcie i brak jakichkolwiek podrażnień.

Stanik do karmienia należy kupić w dobrym sklepie. Pamiętaj, że ubrania do karmienia w tym okresie na pewno będziesz bardzo często używać. Będzie też często prany, dlatego należy postawić na produkt wysokiej jakości, który będzie naprawdę dobrze dopasowany oraz wykonany z wysokiej jakości materiałów. Muszą być one nie tylko trwałe i wygodne, ale także bardzo delikatne. Zarówno biust karmiącej matki, jak i maluszek wymagają naprawdę wyjątkowego traktowania, więc dobrej jakości materiał jest konieczny, aby uniknąć podrażnień.

Rate this post