Ile kosztuje profesjonalna kolarzówka?

Rowery TREK

Profesjonalne rowery, które służą do poruszania się z bardzo dużymi prędkościami to wydatek rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena ta bierze się głównie ze względu na fakt wykorzystania najwyższych jakościowo materiałów do produkcji ramy oraz podzespołów rowerowych. Dużą rolę w cenie odgrywa także producent, który oznaczony jest na ramie rowerowej. Warto jednak pamiętać, że decydując się na zakup profesjonalnej kolarzówki trzeba liczyć się z najwyższą jakością wykonania oraz niezwykłą wytrzymałością pojazdu.

Kolarzówka czy zwykły rower?

Prawdopodobnie niewiele osób stoi przed dylematem zakupu tradycyjnego roweru lub kolarzówki. Różnice pomiędzy tymi dwoma pojazdami są ogromne – szczególnie jeśli chodzi o cenę. Rowery, które nazywane są kolarzówkami potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz wykonane są ze znacznie lepszych stopów metali i materiałów, które pozwalają na poruszanie się nimi z zawrotnymi prędkościami rzędu nawet 80km/h. Kolarzówki wykonane są z włókien węglowych lub innych materiałów, które są lekkie i wytrzymałe.

W porównaniu do tradycyjnego roweru np. górskiego, kolarzówką nie powinno poruszać się po wyboistych drogach lub górach, ponieważ jej zawieszenie oraz osprzęt nie jest do tego dostosowany. Ten typ pojazdu wykorzystywany jest tylko do jazdy po szosach, na długich dystansach oraz dużych prędkościach. Są to rowery, które biorą udział w wyścigach rowerowych oraz turniejach, o których jest głośno na całym świecie.

Kolarzówki wybierane są najczęściej przez profesjonalistów, którzy ćwiczą swoje umiejętności poza sezonem bądź jeżdżą rekreacyjnie na bardzo długie dystanse.

Ile kosztuje kolarzówka i dlaczego tak dużo?

Rower „kolarzówka” może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w zależności od użytych materiałów do produkcji oraz samego producenta. Są to jedne z najdroższych rowerów świata, które umożliwiają poruszanie się z zawrotnymi prędkościami na bardzo długie dystanse. Warte uwagi są rowery TREK, które z zachowaniem rozsądnej ceny cechują się wysoką jakością oraz dobrymi właściwościami jezdnymi. Firma TREK nastawiona jest na produkcję rowerów przeznaczonych dla profesjonalistów oraz fanatyków bardzo dobrych jakościowo pojazdów. Producent stosuje w swoich modelach najnowsze nowinki technologiczne, które sprawiają, że jazda na kolarzówkach TREK’a jest czystą przyjemnością.

Ciekawostką jest fakt, że najdroższy rower kolarzówka kosztuje około 60 tysięcy złotych. Na tę cenę składa się niesamowicie lekka rama, koła przystosowane do szybkiej jazdy oraz nowoczesny system przerzutek. Rowery marki TREK charakteryzują się nieco niższą ceną przez co są bardziej dostępne dla większej grupy odbiorców. Faktem jest jednak, że są to modele wykorzystywane i kupowane głównie przez profesjonalistów ceniących sobie dobry stosunek ceny do jakości wykonania.

Czy kolarzówka nadaje się do zwykłej jazdy na co dzień?

Z pewnością nie jest to rower, na który może pozwolić sobie każdy fanatyk kolarstwa, ponieważ ceny często są zaporowe. Nie jest to rower polecany dla osób chcących poruszać się po górzystych nawierzchniach oraz nierównościach. Warto wiedzieć, że kolarzówka sprawdza się idealnie do pokonywania długich tras w bardzo dużych prędkościach.

Kolarzówki najczęściej wykorzystywane są przez profesjonalistów oraz zawodowych kolarzy, którzy trenują przed ogólnoświatowymi zawodami cieszącymi się bardzo dużą popularnością na całym świecie. Warto wiedzieć, że ze względu na cenę kolarzówek, nie każdy jest w stanie kupić sobie na własność takowy model. Z pewnością nie jest to rower, który wykorzystuje się do codziennych dojazdów do pracy bądź na zakupy.

Rowery TREK

Czy warto inwestować w kolarzówkę?

Jeżeli osoba zainteresowana zakupem kolarzówki nie jest profesjonalistą ani pasjonatem dalekich tras rowerowych to nie powinna decydować się na zakup tak drogiego roweru. Pomimo tego, że jest on wykonany z najlepszych jakościowo materiałów to osoba niedoświadczona nie będzie w stanie wykorzystać jego potencjału nawet w połowie. Zakup tego typu roweru wiąże się z bardzo dużymi wydatkami zarówno na samo nabycie jak i późniejszy serwis, który jest konieczny, aby utrzymać rower w odpowiednim stanie technicznym. Prędkości jakie są osiągane na kolarzówkach są niezwykle duże, dlatego bardzo ważne jest bezpieczeństwo kierującego i odpowiedni stan techniczny roweru.

 

Rate this post