Innowacyjne telefony komórkowe już niedługo

Iphone

W obecnych czasach rośnie znaczenie nowych technologii. Producenci telefonów komórkowych, laptopów, gadżetów elektronicznych w dużej mierze skupiają się na wymyślaniu dla nas coraz to nowszych potrzeb. Dzieje się tak wyłącznie dlatego, że po prostu jest popyt na nowinki i innowacyjne rozwiązania takie jakim chociażby parę lat temu było przełomowe zmienienie telefonów komórkowych na smartfony z wyświetlaczami, którymi steruje się dotykiem palców.

Dokąd tak naprawdę zmierzają producenci i czy zawsze będą mieli w coś w zanadrzu co pozwoli na dokonanie kolejnych rewolucji?

Podstawowym ograniczeniem, które wydaje się że producenci już osiągnęli jest rozmiar telefonów. Nie można bowiem zrobić mniejszego telefonu, który pozwalałby na korzystanie z dotychczasowych funkcji. Jest to fizycznie nie możliwe a ciężko będzie przekonać użytkowników do zrezygnowania z dużego wyświetlacza, na którym oglądają swoje ulubione kanały na Youtube bądź inne ciekawe treści. W związku z tym rozmiar telefonów wydaje się, że osiągnął swoją optymalną wielkość.

Powstają zatem koncepcje na to, by telefony zakrzywiać. Istnieją również propozycje wykonania telefonu z materiałów na tyle elastycznych, iż będzie można go np. zwinąć w rolkę. Innym jeszcze bardziej wydającym się kosmicznym rozwiązaniem jest wyświetlanie zawartości telefonu w postaci hologramu, którym można by było sterować.

Czy możemy spodziewać się dużych zmian?

Telefony komórkowe to niewątpliwie temat, który będzie nas nieustannie zaskakiwał. Producenci tacy jak Sony, Apple, Samsung, HTC i inni nieustannie prowadzą prace badawczo-rozwojowe a co za tym idzie, możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości telefonów komórkowych o zupełnie nowych parametrach i możliwościach. Kto zrobi pierwszy krok ku temu, by zrewolucjonizować branżę – dowiemy się zapewne niebawem.

Artykuł powstał ze współpracą z firmą: Serwis telefonów – Pasaż Zielińskiego Wrocław

Rate this post