Jak działa tania firma sprzątająca dywany?

czyszczenie dywanów

Usługi sprzątające we Wrocławiu odbywają się za pomocą najnowocześniejszych maszyn piorących i środków czyszcząco-pielęgnujących. Firmy sprzątające take jak RoyalMaids podejmują się każdego zlecenia, bez względu na stopień zabrudzenia, jak i wielkość dywanu, czy wykładziny, a ich oferta skierowana jest zarówno do firm jak i osób prywatnych. Wysoka jakość usług, która zapewnia RoyalMaids pozycję lidera, wynika z wieloetapowego oczyszczania, dzięki któremu prany dywan odzyskuje swoją puszystość, miękkość i intensywność koloru.

Etapy prania dywanów i wykładzin

  1. Mierzenie i znakowanie – czyli pobranie dokładnych wymiarów dywanu lub wykładziny, a także sprawdzenie wszelkich uszkodzeń, w celu dobrania właściwych środków piorąco pielęgnujących i zaplanowanie ewentualnej naprawy.
  2. Trzepanie mechaniczne, przeprowadzone za pomocą automatu trzepiącego. Ma na celu oczyszczenie dywanu z kurzu, sierści, piasku i włosów.
  3. Pranie wstępne, które za pomocą mechanicznych mieszadeł zdejmują z dywanu górną powłokę brudu. Ma to na celu oczyszczenie włosia, tak by w kolejnych etapach, środki piorące, mogły z łatwością wniknąć w jego głębsze struktury.
  4. Pranie zasadnicze, które odbywa się za pomocą automatu szorująco-piorącego, wykorzystującego naprzemienne działanie szczotek tarczowych i szczotek walcowych, które dokładnie czyszczą poszczególne włókna dywanu i wykładziny, wytrącając z nich zbity brud. Następnie dywan płukany jest wodą pod ciśnieniem, która dokładnie usuwa środek czyszczący i brud. Pranie zasadnicze kończy się zastosowaniem środka zmiękczającego, który nadaje włóknom puszystość, lekkość i miękkość.
  5. Wirowanie – to proces, w którym dywan trafia do specjalnej wirówki wykonującej 1200 obrotów na minutę. Wirowanie pozwala odsączyć z dywanu aż 95% wody, skracając proces suszenia do zaledwie 10 minut.
  6. Suszenie, które kończy proces wirowania, przez usunięcie pozostałej we włóknach dywanu części wody. Osuszanie dywanu, prowadzone jest za pomocą specjalistycznych urządzeń, które nie powodują kurczenia lub skręcania jego włosia, w wyniku działania zbyt wysokiej temperatury.
  7. Obróbka końcowa i sprawdzenie jakości. To proces, polegający na manualnej pracy specjalisty, który bardzo dokładnie sprawdza czystość dywanu, a następnie szczotkuje go i odkurza. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, na tym etapie, dywan jest również ręcznie naprawiany. Na specjalne życzenie klienta, może być również przycięty i fabrycznie obrębiony.
  8. Pakowanie – to ostatni etap, kończący złożony proces czyszczenia dywanów. Wyprany, wyszczotkowany i dokładnie sprawdzony, pakowany jest worka, a następnie przekazywany klientowi.

pranie dywanów

Specjaliści prania dywanów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, RoyalMaids oferuje również usługę odebrania dywanu od klienta, a po zakończonym czyszczeniu, dostarczenia go pod wskazany adres. Dodatkowo pracujący w RoyalMaids specjaliści, służą doradztwem, w kwestii, domowej pielęgnacji dywanów, by te, jak najdłużej zachowywały swoją świeżość. Usługa obejmuje pranie dywanów i wykładzin, chodników, jak i mat wejściowych. Serwis prania dywanów trwa maksymalnie do tygodnia. Uregulowanie płatności następuje po wykonaniu zlecenia, przy odbiorze dywanu. Trzymając się zasad najwyższej jakości, RoyalMaids, nie podejmuje się prania na sucho, które nie przynosi tak spektakularnych efektów, jak wielostopniowy system oczyszczania.

Rate this post