Jak mieć pewność, że dezodoryzacja będzie skuteczna?

Dezodoryzacja

Dezodoryzacja stanowi najskuteczniejszy sposób walki z nieprzyjemnymi zapachami różnego pochodzenia – stosuje się ją zarówno w domach i mieszkaniach prywatnych, jak i w firmach, placówkach medycznych, hotelach, szkołach, pensjonatach i wielu innych miejscach. Od innych metod walki z uciążliwą wonią różni się tym, że jest w stanie ją całkowicie zlikwidować. Kiedy warto zdecydować się na dezodoryzację? Czy jest to droga usługa?

Czym jest dezodoryzacja?

Jest to skuteczna metoda likwidowania nieprzyjemnych zapachów najróżniejszego pochodzenia. Skutecznie usuwa fetor po osobach zmarłych i chorych, radzi sobie z:

  • zapachami pochodzącymi od zwierząt,
  • nieprzyjemną wonią papierosów, pleśni, zgnilizny,
  • charakterystycznym zapachem, jaki unosi się w powietrzu świeżo po remoncie lub po zakupie nowych mebli.

Kiedy warto wykonać dezodoryzację?

Jest ona standardem podczas sprzątania po zmarłych, po zalaniach czy też po pożarach. Warto jednak zastanowić się nad nią również w mniej drastycznych sytuacjach. Jeśli przejmujesz mieszkanie po osobie palącej, możesz trwale pozbyć się nieprzyjemnego zapachu tytoniu. Z kolei jeśli w domu znajduje się zwierzę, dezodoryzacja powinna być zabiegiem wykonywanym od czasu do czasu. Zaletą tego zabiegu jest to, że skutecznie radzi on sobie z zapachami odpornymi na wietrzenie, czyszczenie, klimatyzację, odświeżacze powietrza i inne metody, jakie na ogół stosujemy, by choć trochę poprawić unoszący się w powietrzu zapach.

Dezodoryzacja

Jak realizowana jest dezodoryzacja?

Dużo tutaj zależy od źródła nieprzyjemnego zapachu. Pierwszym krokiem jest, w miarę możliwości, pozbycie się źródła woni, np. likwidacja grzyba, usunięcie zwłok, przedmiotów należących do zwierzaka itd. Kolejnym jest dobór metody, jako że dezodoryzacja może być przeprowadzona na kilka sposobów. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy metod stosowanych przez profesjonalne firmy.

  • Zamgławianie ULV w metodzie kapsułkowej – tutaj wykorzystywana jest substancja chemiczna rozpylana pod ciśnieniem, dzięki czemu może ona dotrzeć w każdy, nawet najgłębiej położony zakamarek pomieszczenia, tym samym dokładnie likwidując wszelkie źródła uporczywego zapachu.
  • Dezodoryzacja za pomocą promieni UV – jest to metoda stosowana pomocniczo przy ozonowaniu. Promieniowanie UV znane jest z właściwości bakteriobójczych, sprawdzających się również w przypadku walki z wirusami, grzybem, pleśnią, a nawet roztoczami.
  • Ozonowanie – tak jak promienie UV, ozonowanie ma właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu nie tylko odświeża powietrze, ale i uwalnia je od groźnych patogenów.
  • Dezodoryzacja węglem aktywnym – metoda ta ma na celu pochłonięcie nieprzyjemnego zapachu – nie zabija bakterii, roztoczy, zarodników pleśni i innych źródeł potencjalnego skażenia biologicznego, dlatego też najczęściej stosowana jest przy likwidacji dymu papierosowego.

Jak ważne jest usuwanie nieprzyjemnych zapachów?

Wbrew pozorom, jedyna wada niemiłych woni nie kryje się w tym, że trudno je znieść. Przykre zapachy są również jedną z przyczyn pogorszenia samopoczucia, bólów i zawrotów głowy, wiążą się z ogólnym poczuciem osłabienia, czy też problemami z oddychaniem.

Dzieje się tak dlatego, że bezpośrednim źródłem przykrego zapachu są m.in. groźne dla zdrowia toksyny (np. kadaweryna i putrescyna wydzielane podczas rozkładu zwłok), substancje szkodliwe dla zdrowia z dymu papierosowego (których w unoszącym się dymie może być nawet ponad 4000!) lub substancje chemiczne, wykorzystywane do produkcji farb, gładzi i innych produktów.

Dlatego właśnie tak ważne jest likwidowanie nieprzyjemnego zapachu – wraz z nim unieszkodliwiasz czynniki przekładające się na Twój pogorszony stan zdrowia.

Dezodoryzacja

Ile może kosztować dezodoryzacja?

Niektórzy nie decydują się na zabiegi takie jak dezodoryzacja m.in. z obawy o zbyt wysoką cenę. Nie ma powodów, aby się o to martwić. Ceny dezodoryzacji zaczynają się już od 250 złotych, przy czym trzeba przyznać, że nie jest to zbyt wygórowany koszt.

Warto nadmienić, że dezodoryzacja jest praktycznie jedyną metodą, dzięki którym na długo pozbędziesz się zapachów, której najbardziej Ci dokuczają. Nie mówimy tutaj o pozbywaniu się zapachów na zawsze, jako że w Twoim domu lub mieszkaniu zawsze może pojawić się nowe źródło woni, jakie będzie wymagało zwalczenia, niemniej jednak skuteczna walka z nimi jest wyjątkowo ważna nie tylko dla Twojego komfortu, lecz też zdrowia.

Szukasz fachowców, którzy wykonają profesjonalną dezodoryzację? Skontaktuj się z firmą Vector.

Kontakt
Tel: +48 725 392 578
Mail: uslugi.sprzatajace@onet.pl
https://vector-uslugi.pl/
Usługi realizowane są na terenie całej Polski!

Rate this post