Jak powinno się projektować logo?

projektowanie logo

Projektowanie logo jest wymagającym zadaniem. Cały proces opiera się bowiem na tym, by klient uzyskał profesjonalnie wykonane, kreatywne i unikatowe logo. Musi ono przyciągać dodatkowo uwagę potencjalnych klientów i być lepsze od konkurencji. W trakcie tworzenia, grafik ma za zadanie odpowiednio dobierać słowa, kolory, kształty oraz elementy graficzne. Wszystkie te elementy muszą być połączone w jedną, spójną całość.

Tworzenie logo może być również ciekawym połączeniem inicjałów. Może je stanowić również sama nazwa firmy, która jest wykonana pomysłową czcionką, stworzoną przez grafika. Ważne jest, by znak firmowy był szczególnie interesujący.

Profesjonalne logo powstaje dzięki współpracy grafików z klientem. Graficy biorą pod uwagę wszystkie wskazówki klienta i wykonują próbne projekty, z których później wybierany jest najlepszy i najbardziej pomysłowy. Logo ma oddawać charakter oraz branżę firmy.

Dobre logo, jakie posiada dana firma, świadczy o tym, iż właściciel dba o jej wizerunek. Jak wiadomo, logo jest pierwszym skojarzeniem z daną firmą.

Jeśli w logo pojawia się slogan lub hasło reklamowe, o wiele łatwiej jest dotrzeć do potencjalnej grupy odbiorców. Jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na sam znaczek, nazwę firmy lub/ i logotyp. Jeśli jest ono szczególnie pomysłowe, każdy z nas je zapamięta. Wszelkie reklamy, w których pojawiają się produkty danej firmy, będą chętniej wybierane przez to, że logo wywołuje pozytywne skojarzenia. Dziś, każda firma stawia przede wszystkim na jakość.

Kto zajmuje się tworzeniem logo?

projekty logoWykonywanie logo jest zadaniem dla profesjonalnych grafików. Są to bowiem specjaliści, którzy oprócz zdolności artystycznych, mają szerokie pojęcie na temat marketingu. Logo musi być nie tylko ładne i przyjazne dla oka.

W trakcie procesu tworzenia, graficy skupiają się więc na tym, by dzięki logo, firma klienta zyskała popularność już na samym początku.

Do wykonania unikatowego znaku firmowego, służą specjalne programy graficzne. Rzadziej, wykonuje się ręczne projekty – programy komputerowe dają nam więcej możliwości. Dowolna modyfikacja, szybka zmiana kolorów oraz dodawanie wybranych elementów – np. liter – jest możliwa poprzez użycie odpowiedniego programu.

Zalety firmy projektującej

Firma, która oferuje nam wykonanie oryginalnego logo, które będzie przyciągało wzrok, zrzesza pracowników szczególnie utalentowanych i kreatywnych. Pomysłowość jest szczególnie istotnym aspektem, który pozwoli nam na uzyskanie znaku firmowego.
Pracownicy firmy, to wykwalifikowani graficy, którzy posiadają artystyczne umiejętności, które łączone są z zasadami marketingu. Ich zadaniem jest zebranie wszelkich wskazówek od klienta oraz jego ewentualnych wymagań co do wyglądu i postaci logo. Po wymianie kilku maili lub po wizycie klienta w oddziale firmy, rozpoczynany jest proces projektowania.

Graficy mają wyznaczony czas na wykonanie wstępnego projektu. Zazwyczaj, klient otrzymuje kilka projektów, po czym wybiera się ten, który najbardziej przypadnie mu do gustu. W razie potrzeby, nanoszone są poprawki – barwy logo, symbole, kształty, oprawa graficzna oraz wielkość czcionki – te wszystkie elementy mogą ulec zmianie, jeśli takie jest życzenie klienta. Po naniesieniu poprawek, projekt logo jest ponownie odsyłany do klienta, by został zatwierdzony.

Projektowanie logo nie trwa długo, jednak to może zależeć od typu logo, branży oraz wskazówek klienta. Proces ten może zająć niekiedy więcej czasu, jednak warto pamiętać o tym, iż profesjonalna firma jest w stanie zapewnić nam zadowalający efekt końcowy.

Artykuł powstał dzięki firmie Adatto – drukarni i agencji reklamowej z Katowic.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *