Jak uniknąć weselnej katastrofy?

zespół weselny Śląsk

Każdy kto wybiera się na uroczystość liczy później na niezapomnianą zabawę weselną. Tak to już z ludźmi jest, że lubią się bawić. Gorzej jest, gdy impreza zostanie uznana przez gości za nieudaną, a zespół weselny zostanie srodze skrytykowany. Co wówczas młodzi powinni zrobić? Raczej nic, czasu się nie cofnie.

Można jedynie wysłuchać krytyki i zobaczyć na ile będzie ona konstruktywna. Bywa po prostu tak, że ludzie marudzą dla samego marudzenia, bez większego powodu. Są jednak wesela, w których rzeczywiście kapela się nie spisała. Żeby uniknąć takiej sytuacji warto skorzystać z rzetelnego zespołu weselnego, np. Trzy i pół.

Powody nieudanej imprezy

Kiedy dojść może do takiej sytuacji? Szczególnie wtedy, gdy muzycy bardzo szybko będą śpiewać na podwójnym gazie. Jest to ryzyko z jakim wiąże się zatrudnianie zespołu weselnego i nie zaznaczy się jego członkom, że alkoholu nie mają pić podczas wykonywania pracy. Jeśli jednak kapela nie posłucha i będzie robić co jej się będzie chciało, można przerwać im pracę lub zabrać ze stołu alkohol, ale raczej żadne z tych rozwiązań nie gwarantuje powrotu do normalności.

Innym powodem, dla którego zabawa na weselu do najlepszych należeć nie będzie jest taki, jeżeli okazałoby się, że utwory muzyczne wykonywane są na naprawdę niskim poziomie. Oczywiście na zabawie nie będzie się gościło samych wirtuozów ze słuchem absolutnym, ale prawie każdy jakąś wrażliwość na najróżniejsze muzyczne dźwięki posiada i dlatego ważne jest, aby muzyka wykonywana na żywo była na jako takim poziomie.

Jeśli jednak pod tym względem zespół weselny się nie udał, nie pozostaje nic innego, jak zacisnąć zęby i próbować się bawić jak najlepiej pomimo tego szczegółu. Nie jest bowiem tak, że niezbyt wysoki poziom talentu muzyków doprowadzić może do katastrofy.

Inne katastrofy

zespół weselny ŚląskDużo gorsze mogą okazać się niefortunnie dobrane zabawy integracyjne. Już na samo hasło związane z grami, zdecydowana większość gości uciekłaby do toalety, ale nie wszyscy są w stanie się w niej pomieścić, więc trzeba dzielnie zostać na polu bitwy. Niestety to skutkuje tym, że trzeba oglądać tę żenującą część imprezy. Nie zawsze tak rzecz jasna bywa, ale tekst ten ma na celu przedstawienie kilku czarnych scenariuszy, jakie mogą mieć miejsce, gdy młodzi zechcą skorzystać z usług zespołu weselnego. Co zatem może być tak przerażającego w prowadzeniu tychże zabaw? Przede wszystkim niesmaczne konkursy, typu: przesuwanie pod nogawką męskich spodni jajka lub piłeczki, albo skakanie rozkrokiem z dużego rozpędu na mężczyznę (często obcego).

Bardzo duża część zabaw integracyjnych pozbawiona jest dobrego smaku i prawie zawsze mają w sobie mnóstwo aluzji seksualnych. Skąd się bierze upodobanie do tego typu zabaw? Nie wiadomo, ale warto by było zawczasu je ukrócić, chociażby z tego względu, że na weselach pojawiają się także dzieci i młodzież, którym można by było oszczędzić tego widoku. Ukazanie tychże gorszych stron zabaw z udziałem kapeli weselnej ma na celu jedynie uwrażliwienie młodych na tego typu sprawy po to, by mogli zawczasu zainterweniować przez postawienie kliku warunków zatrudnionego zespołu. Będzie to gwarantować dobrą zabawę, ponieważ przy muzyce wykonywanej na żywo naprawdę można się świetnie wytańczyć.

Rate this post