Jak wybrać najlepszą dla siebie nieruchomość?

mieszkania Lubin

Mieszkanie, dom czy działka? Oto pytanie przed jakim stajemy w momencie zakupu nieruchomości. Jaką nieruchomość nabyć aby być z niej zadowolonym? Zarówno dom jak i mieszkanie można kupić w stanie pod klucz, czyli takim który nie wymaga od nowego właściciela żadnych prac i pozwala na wprowadzenie się do niego w dowolnym momencie. Mieszkania z rynku wtórnego często wymagają od nas renowacji, by doprowadzić je do stanu który całkowicie zadowoli nas, nowych właścicieli. Jak zatem wybrać najlepszą dla siebie nieruchomość?

Najważniejsze jest określenie swoich możliwości finansowych. Zależnie od tego ile pieniędzy mamy możemy zdecydować się na różne rodzaje nieruchomości. Działka z pewnością będzie najtańsza, ale pieniądze, które włożymy w jej zakup w żadnym stopniu nie pomogą nam w zamieszkaniu na niej. Działki budowlane są zwykle sprzedawane jako niezabudowane – zanim będziemy mogli na danej działce zamieszkać będziemy musieli postawić na niej dom. Wiąże się to z dużymi kosztami zarówno budowlanymi jak i związanymi z planem architektonicznym budynku.

mieszkania LubinDom i mieszkanie nie wymagają od nas takich wyrzeczeń – bez względu na to w jakim stanie jest kupimy, wkład pieniężny jaki będziemy musieli w nie włożyć będzie mniejszy. Będzie to kwestia wykończenia, wyremontowania albo renowacji nieruchomości, a te koszta są mniejsze od kosztów zbudowania jej od podstaw. Jednak w przypadku zakupu takiej nieruchomości mamy ograniczone, czasem wręcz znikome, możliwości wpływania na wygląd naszego nowego lokum. W przypadku budowy domu od podstaw możemy samodzielnie wybrać jego projekt. Dla osób, które są artystycznymi duszami i lubią samodzielnie aranżować swoją przestrzeń, kwestia ta może być bardzo istotna.

Dom czy mieszkanie?

Kwestia wyboru między mieszkaniem a domem to zwykle wybór między niezależnością a zależnością od sąsiadów. Między posiadaniem ogrodu a jego nie posiadaniem. Między możliwością samodzielnego decydowania o nieruchomości, a ograniczoną decyzyjnością. Jednak dom oprócz ogromu możliwości jakie daje, zapewnia  także bardzo dużo pracy, która nigdy się nie kończy. W domu zawsze trzeba coś naprawić, coś wyremontować, coś pomalować… W mieszkaniu, kiedy nieruchomość należy do wspólnoty, zwykle o wszystkie takie drobiazgi dba za nas administrator budynku. Kwestia wyboru lokum, szczególnie dzisiaj w przypadku możliwości posiadania mieszkania z ogrodem, stała się kwestią wyboru między wygodnym życiem w mieszkaniu, a pełnym wyzwań mieszkaniem w domu. Warto przemyśleć dogłębnie całą sprawę i wraz z najbliższymi członkami rodziny, zdecydować jakie rozwiązanie będzie dla naszej rodziny najlepsze.

Rate this post