Jak wykończyć z błyskiem auto?

auto

To, jak prezentujemy się na co dzień świadczy o nas samych. Po tym czy mamy wyczyszczone buty lub wyprasowaną koszulę jesteśmy oceniani. Jako zadbani i profesjonalni lub wręcz przeciwnie – niechlujni i niezadbani. Jeśli więc przywiązujemy dużą uwagę do stylizacji i dodatków, dlaczego tak często zapominamy o samochodzie?

I choć każdy z nas mniej więcej wie, na czym polega mycie samochodu, to tak naprawdę nie wszyscy robią to zgodnie z zasadami. Warto zatem się doszkolić, by nie tracić czasu na zbędne czynności, a skupić się tylko i wyłącznie na tych, które rzeczywiście przynoszą wymierne efekty. Chodzi przecież o to, by nie tylko zmyć brud, ale też unikać szkód, a także zabezpieczyć lakier na następne dni i tygodnie. Naukowa powinna obejmować również efekt nabłyszczania, dzięki któremu auto sprawia wrażenie nowego. Jak zatem wykończyć z błyskiem samochód? Podpowiadamy!

Co będzie nam potrzebne w trakcie czynności pielęgnacyjnych?

Auto naprawdę wiele o nas mówi. Nawet najlepszy jego model będzie szpecić podjazd, jeśli brud, kurz i błoto wręcz zasłonią lakier. Poza tym nie chodzi tu wyłącznie o kwestie wizualne. Zaniedbania tego rodzaju zwyczajnie pojazdowi szkodzą. Drobinki piaski lub kamyczki potrafią zarysować lakier, błoto wżera się w dywaniki, które po czasie wyglądają okropnie. Dlatego też przystępując do mycia i wykańczania z błyskiem auta, musimy wyposażyć się w odpowiednie do tego produkty. Przy czym nie mogą być to preparaty byle jakie lub przeznaczone na przykład do czyszczenia łazienki. Samochód i jego lakier rządzą się innymi prawami. Musimy mieć specjalne kosmetyki samochodowe. Dobre jakościowo woski, mleczka i gąbki, to produkty, z których wskazany, internetowy sklep wręcz słynie.

Przechodząc jednak do rzeczy – pierwszym krokiem jest oczywiście zmycie powierzchniowego brudu z samochodu. Do tego potrzebne jest wiadro, szampon samochodowy i najlepiej rękawica z mikrofibry. Na koniec przyda się również wosk lub mleczko, a także osoby preparat do czyszczenia felg. Każda czynność wymaga od nas stuprocentowej dokładności. Ważne jest również samo miejsce czyszczenia samochodu.

mycie-auta

Najlepiej, by auto myć w zacienionym i osłoniętym przed wiatrem miejscu. Garaż lub wiata są idealne. Dlaczego? Ponieważ nie można dopuścić do zbyt szybkiego wyschnięcia wskazanych produktów. Jeśli stanie się to zbyt prędko, na karoserii pozostaną wtedy nieestetyczne plamy i zacieki. A my najpewniej będziemy musieli wszystkie zabiegi pielęgnacyjne zaczynać jeszcze raz, od samego początku.

Po co w ogóle myć samochód?

Po pierwsze myjemy samochód po to, by zawsze wyglądał dobrze. Prezentował się świeżo i ładnie. Jak już zostało wspomniane, auto podobnie jak buty czy inne elementy garderoby, to nasza wizytówka. Obowiązkiem jest o nie dbać. Po drugie, brudne auto to jeszcze więcej problemów. Zabłocona i brudna karoseria jest o wiele bardziej podatna na to, by kolejne cząsteczki zanieczyszczeń do niej przywierały. Jeśli dopuścimy do tego, że pojazd będzie naprawdę brudny, trudniej będzie nam go domyć. Kiedy jednak regularnie będziemy o niego dbać, kolejne zabiegi staną się o wiele prostsze i mniej wymagające. Pamiętajmy o tym!

Na uwadze miejmy również to, co zostało już napisane – wszystkie preparaty, których chcemy użyć w trakcie mycia i pielęgnowania samochodu muszą być specjalistycznego zastosowania. Inaczej każdy nasz wysiłek pójdzie na marne.

Rate this post