Jakie czynniki wpływają na cenę mieszkania?

Deweloperzy na rynku - jak działają?

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja … mit

Mimo, że wszyscy myślą, że wiedzą, co to znaczy, to nie jest to prawdą. Dobra lokalizacja nie oznacza najlepszego terenu w mieście, gdy jesteś programistą. Jeśli kupisz mieszkanie w centrum najlepszej dzielnicy to będziesz płacić najwyższą cenę i nie pozostawisz żadnej przestrzeni w celu osiągnięcia zysku. Dobra lokalizacja, oznacza, że lokal znajduje się gdzieś na obrzeżach dobrej okolicy, z upływem czasu, może stać się częścią tej dobrej okolicy. Artykuł powstał przy współpracy z Opty-Dom Development. Będąc w pobliżu szkół, transportu publicznego i terenów zielonych jest niezbędne, aby sprzedać nieruchomości w dobrej cenie. Niektórzy z najbogatszych deweloperów na świecie specjalizują się w skupie, co większość ludzi uważa za najgorsze możliwe lokalizacje, podczas gdy w rzeczywistości są one świetnymi lokalizacjami dla tworzenia własności, jak i gromadzenia zysku. Sztuką jest uczenie się na miejscu tych obszarów, ponieważ często to jedyny sposób na sukces.

Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości

Możesz zarabiać pieniądze przy zakupie nieruchomości, ale nie, gdy go sprzedajesz. Tak więc, ważne jest, aby zwrócić właściwą cenę. Zwróć uwagę na właściwości, które mają wnioski dotyczące planowania w u władz lokalnych. Mogą one przyjąć ofertę na pozwolenie na budowę, a jeśli w końcu uzyskasz pozwolenie na budowę, masz potencjał wzrostowy.

Mieszkania w dużym mieście - ile kosztują?

Zakup na aukcji jest dobrym sposobem, aby podnieść umiejętności targowania się, pod warunkiem, że nie dasz się ponieść emocjom samej aukcji. Ustaw sobie limit i trzymaj się go i nie daj się ponieść wygranej za wszelką cenę. Aukcja jest jak gra w pokera, tylko w tym przypadku, można zobaczyć wszystkie karty, zanim sam postawisz. Nawet nie licytuje dopóki nie wiesz, co zrobili wszyscy i podnieś swoją ofertę tylko dwa razy. Jeśli licytacja nie osiągnie ceny minimalnej, spróbuj negocjować ze sprzedającym później. Obiekt nie będzie na aukcji w pierwszej kolejności, jeśli na jego kupno nie znalazła się optymalna ilość chętnych.

Mieszkania – wynajem czy sprzedaż?

Kupno nieruchomości może być nie lada wyzwaniem, gdyż wiąże się ze znacznym wydatkiem, aczkolwiek każdą nieruchomość należy traktować jako potencjalną inwestycję. Czasami opłacalne jest kupienie drugiego mieszkania jeśli już posiadamy spłacone jedno. Wtedy możemy je wynająć a kredyt za nie będzie spłacał się sam, a my po kilkunastu latach, będziemy je mogli sprzedać, sprzedając także to w którym mieszkamy, co pozwoli nam na kupno np. dużego domu. Załóżmy, że kupno mieszkania wyniesie nas około 400 tysięcy złotych z odsetkami. Wynajmując je za około 1500 złotych, spłacimy je po około 20 latach. Sprzedając je dostaniemy około 250 tysięcy złotych. Jeśli dołożymy do tego kwotę ze sprzedaży obecnego lokum uzyskamy ponad 500 tys. Złotych co nawet w większym mieście pozwala na kupno działki ok. 10 arów wraz z domem.

Rate this post