Jakie folie do palet warto kupować?

folia do palet - Panda Import

Każdej firmie produkcyjnej potrzebny jest magazyn. Wyprodukowany asortyment trafia do niego a następnie przekazuje się go do wysyłki. Bardzo ważna jest, jakość produktu, lecz niemniej istotne jest jego terminowe dostarczenie do klienta. Gdy tak się stanie i odbiorca i nadawca będą zadowoleni.

Kolejna kwestia to zapewnienie bezpieczeństwa towaru w trakcie podróży. Produkty muszą dotrzeć na miejsce w nienaruszonym stanie. Wpływ na to mają wytrzymałe palety, na których spoczywa ładunek oraz odpowiednie zapakowanie. Najlepszy materiałem do owijania palet jest folia stretch. Jednak dzięki swoim specyficznym cechom stał się obecnie powszechnie stosowanym materiałem opakowaniowym.

Solidne parametry

Folia do palet może być stosowana do różnych celów. Zanim przejdziemy do zastosowań, skupimy się na parametrach.

Filię umieszcza się przeważnie na rolkach o szerokości 50 cm, łatwe ręcznej obsłudze. Spotykane są inne wymiary, przeznaczone głównie do stosowania za pomocą maszyn. Standardowe grubości folii to 17 lub 23 mikrony. Występują też odmiany o grubości do 30 mikronów.

Stretch do palet cechuje też duża rozciągliwość. Najczęściej sięga do 150 %. Bez problemu można nabyć odmiany o rozciągliwości 60 lub 270%.

Podstawowy element

folia do paletFolia do palet to podstawowy element wyposażenia każdego magazynu. Używana jest ręcznie lub za pomocą maszyn foliujących.

Podstawowym zastosowaniem folii do palet jest zabezpieczanie rozmaitych towarów przed wysłaniem ich do klienta. Owinięte nią palety zyskują ochronę przed uszkodzeniami. Stretch jest odporny na rozerwani i bardzo elastyczny. Jego kolejną cechą jest doskonałe powstrzymywanie negatywnego działania warunków atmosferycznych. Nie przepuszcza deszczu ani śniegu.

Kolejnym atutem folii do palet jest jej uniwersalność. Pozwala na owinięcie ładunków o nieregularnych kształtach oraz dowolnej wielkości. Jest to możliwe dzięki jej rozciągliwości. Zapewnia też większą stabilność palety, jeżeli znajdują się na niej luźne kartony.

Stretch sam przywiera do opakowywanych przedmiotów, nie potrzeba, więc kleju ani taśmy. Folia występuje w dwóch odmianach, przezroczystej i kolorowej. Pierwszy rodzaj pozwala regularnie sprawdzać, w jakim stanie znajduje się transportowany ładunek. Typ kolorowy zabezpiecza cenne paczki przed kradzieżą. Nie pozwala, bowiem zajrzeć, co znajduje się na palecie bez konieczności zniszczenia powłoki folii.

Na popularność, stretchu mocno wpływa jego niska cena, a występujące różnice uzależnione są od rozmiaru rolki, a także jej wagi i grubości.

Niezbędny stretch

W każdym magazynie, podstawowym narzędziem pracy jest folia do palet. Istnieją odmiany do użytku ręcznego lub maszynowego. Można nabyć folię o różnej grubości i kolorze. Rozciągliwość też jest wartością, według której nabywcy decydują się na zakup.

Wszystkie rodzaje folii niezależnie od parametrów doskonale sprawdzają się w pakowaniu towaru. Poszczególne odmiany pozwalają wybrać folię adekwatnie do jej planowanego przeznaczenia. Dostępność równego rodzaju folii stretch i jej cenę sprawdzić można na stronie sklepu internetowego Opakmarket.pl.

Rate this post