Jakie męskie feromony wybrać?

W zapachu ludzkiego ciała zapisana jest informacja, określająca nasz stan emocjonalny. Nie da się ukryć, że bardzo często zwracamy uwagę na zapachy z otoczenia. Nierzadko są one wyznacznikami ogólnego samopoczucia i zachowania. Pozwalają zweryfikować, czy coś lubimy, czy nie oraz czy dana osoba wzbudza w nas sympatię.

Feromony są substancjami, które wpływają na to, czy postrzegamy osoby ze swojego otoczenia za atrakcyjne. Nie da się porównać ich ze zwykłymi zapachami, ponieważ oddziałują na nas podświadomie. Zaliczają się do grupy steroidów, które w organizmie człowieka występują w postaci hormonów kory nadnerczy oraz hormonów płciowych damskich (estrogeny) i męskich (androgeny). Czym charakteryzują się męskie feromony?

Czym są męskie feromony?

Stanowią one związki, które mają przyciągać potencjalne partnerki i wzbudzać ich przychylność oraz pozytywne reakcje. Z pewnością przyczyniają się do zwiększenia seksualnej atrakcyjności.

Naturalne feromony męskie charakteryzują się dość łagodnym działaniem. Większą skutecznością w skupianiu uwagi kobiet osiągają związki syntetyczne. Takie specyfiki (w formie aerozoli, sztyftów, perfum lub żeli pod prysznic) najczęściej zawierają mieszanki androsteronu, androstenonu (rozcieńczony aromat wanilii) czy androstadienonu (womeroferyna). Im wyższe stężenie tych składników, tym lepiej. Produkty są wtedy bardziej skuteczne.

Charakteryzacja feromonów

Feromony de facto nie mają zapachu, chyba że występują w bardzo dużym stężeniu, choć nawet wtedy są ledwo wyczuwalne. Ich obecność odbieramy dzięki narządowi lemieszowo-nosowemu. Niestety nie u wszystkich kobiet jest on aktywny w takim stopniu, że stosując egzohormony, ma się pewność ich stuprocentowej skuteczności.

Przekazywane są one dzięki impulsom, które płyną do znajdującego się w mózgu podwzgórza. W przypadku pobudzenia dostaje ono sygnał o wystąpieniu feromonów, a my odczuwamy większą lub mniejszą przychylność do danej osoby.

W jaki sposób uzyskuje się feromony?

Działanie feromonów męskich nie jest do końca znane. Utrudnieniem jest fakt, że proces odbioru u ludzi jest znacznie bardziej skomplikowany niż u zwierząt. Oprócz chemii w grę wchodzą uczucia i intelekt, które mogą, ale nie muszą zamaskować działania steroidowych związków.

Syntetyczne feromony produkowane są w specjalnych laboratoriach. Pierwszy etap tego procesu opiera się na wydzieleniu ich z innych substancji. W tym celu oddziela się substancję rozpuszczającą, a później alkohol. Następnie skrapla się go, a feromony ponownie destyluje i krystalizuje. Ostatnim etapem produkcji jest filtracja, która zwiększa ich skuteczność. Feromony można kupić zarówno w czystej postaci, jak i z dodatkiem perfum. Kosz dobrej jakości feromonów jest dużą, ale opłacalną inwestycją.

Feromony dla mężczyzn-HOT PHEROMON PARFUM LONDON MAN

Jakie feromony męskie wybrać, by były najbardziej skuteczne?

Najlepiej wybrać substancje semiochemiczne wysokiej jakości u sprawdzonego dostawcy. Produkty aplikuje się kilkanaście minut przed ubraniem w okolicach szyi, zgięcia łokci i kolan, nadgarstków czy przestrzeni między piersiami. Ważne jest to, by nie rozcierać feromonów, ale dać im czas na wchłonięcie się w skórę. Ich działanie oscyluje wokół 4 do 6 godzin. Warto wiedzieć, że dłużej utrzymują się na dobrze nawilżonej skórze.

Feromony ludzkie mają realny wpływ na wybór partnera i stosunki międzyludzkie. Stanowią środek komunikacji, służący przede wszystkim zasygnalizowaniu gotowości do rozmnażania. Dzięki nim wysyłane są bodźce, które wpływają pozytywnie na komunikację z otoczeniem. Cały ten proces odbywa się poza naszą świadomością. Pewne jest to, że na każdego działają z innym natężeniem.

Egzohormony i ich przeznaczenie

Przed wyborem produktu najlepiej zastanowić się, w jakim celu będzie stosowany. Wszystko zależy od przeznaczenia. Od tego, czy będziemy z niego korzystać przed udaniem się na imprezę, do pracy, czy w celu poprawienia swoich stosunków międzyludzkich. Odpowiedni produkt skutecznie pozwoli nawiązać nowe kontakty i zwiększyć zainteresowanie, przez co łatwiej będziemy w stanie osiągać zamierzone cele.

Rate this post