Jakie sklepy wybieramy i co o tym decyduje – wyposażenie sklepu, cena czy odległość?

kobiety podczas zakupów

Gdy potrzebujemy ubrań, żywności, telefonu czy jakiegokolwiek produktu – wybieramy się po prostu do sklepu. Jak wybieramy miejsca naszych zakupów i co na to wpływa? Zwracamy uwagę na szereg czynników, a dodatkowo niewątpliwie niemałe znaczenie ma kwestia przywiązania do danej marki oraz ich wyposażenie, jakość produktów, a także kwestia odpowiednio przemyślanego i niezmienianego zbyt często systemu prowadzenia klienta na terenie samego sklepu oraz umiejscowienia produktów. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym wariantom.

Czym kierujemy się wybierając sklep podczas zakupów?

Niewątpliwie ważniejszym z kryteriów jest cena. Nikt nie lubi przepłacać – zwłaszcza, gdy chodzi o większe zakupy, przy których widać różnice cenową poszczególnych sklepów. Do tego oczywiście dochodzi jakość. Wybierając produkty, z których będziemy długo korzystać, nie możemy brać pod uwagę tylko jego kosztu. Jeśli wybierzemy ten najtańszy może się okazać, że za jakiś czas się zepsuje lub zużyje i będziemy musieli płacić dwa razy tyle. Pozornie pierwotna oszczędność stanie się jeszcze większym kosztem.

Gdy potrzebujemy czegoś w szybkim czasie ważnym czynnikiem będzie dla nas odległość do miejsca zakupu. Przykładowo, jeśli zabraknie nam czegoś przy gotowaniu obiadu, nie pojedziemy po to na drugi koniec miasta, kierując się obecnością promocji na tenże produkt w odległym markecie, tylko wybierzemy najbliższy sklep osiedlowy.

konsument podczas zakupów

Lojalność wobec marki i wyposażenie sklepów

Następnym powodem decydującym o miejscu zakupów jest przywiązanie do sklepu. Będąc częstym bywalcem w konkretnym sklepie doskonale znamy jego ułożenie i łatwiej jest nam się w nim odnaleźć i sprawniej dokonać zakupu. Wybieramy punkty, w których mamy założoną kartę stałego klienta. Program lojalnościowy jest dla nas także ważnym kryterium.

Dodatkowo, ważne jest samo rozmieszczenie produktów na terenie sklepu z wykorzystaniem odpowiedniego wyposażenia sklepowego, jak na przykład regałów na pieczywo, regałów i lad chłodniczych czy ogólnie mebli sklepowych w tym regałów przyściennych. Ważne jest także, aby dany lokal posiadał dobrze prezentujące się wyposażenie sklepowe, które wygląda na mocne i wytrzymałe, dzięki czemu my jako klienci nie będziemy się obawiać, iż towarom cokolwiek się stanie w skutek nagłego zepsucia się mebli sklepowych.

Zakupy online czy w dobrze wyposażonym sklepie?

Liczy się także wygoda – dlatego często kupujemy online. Nie musimy wychodzić z domu i nie marnujemy czasu. Jednak każdy człowiek jest inną osobowością i wybiera taki sposób, jaki mu odpowiada. Dla jednym koniecznym warunkiem jest niska cena, natomiast inni wolą jakość. Przy większych zakupach warto zastanowić się i wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby finalnie dokonać zakupów bezproblemowo, w najbardziej wygodnej dla nas formie, a także bez konieczności robienia ich „na raty”, dzięki czemu oszczędzimy nie tylko czas, ale również energię, a przy odpowiednim zaplanowaniu – również pieniądze.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *