Jakie sklepy wybieramy i co o tym decyduje?

Potrzebujemy ubrań, żywności, telefonu czy jakiegokolwiek produktu – wybieramy się po prostu do sklepu. Jak wybieramy miejsca naszych zakupów i co na to wpływa?

Niewątpliwie ważniejszym z kryteriów jest cena. Nikt nie lubi przepłacać zwłaszcza gdy chodzi o większe zakupy, przy których widać różnice cenową poszczególnych sklepów. Do tego oczywiście dochodzi jakość. Wybierając produkty, z których będziemy długo korzystać, nie możemy brać pod uwagę tylko jego kosztu. Jeśli wybierzemy ten najtańszy może się okazać, że za jakiś czas się zepsuje lub  zużyje i będziemy musieli płacić dwa razy tyle. Pozornie pierwotna oszczędność stanie się jeszcze większym kosztem.

Gdy potrzebujemy czegoś w szybkim czasie ważnym czynnikiem będzie dla nas odległość do miejsca zakupu. Przykładowo jeśli zabraknie nam czegoś przy gotowaniu obiadu nie pojedziemy po to na drugi koniec miasta „bo tam jest w promocji” tylko wybierzemy najbliższy sklep osiedlowy.

Następnym powodem decydującym o miejscu zakupów jest przywiązanie do sklepu.  Będąc częstym bywalcem w konkretnym sklepie doskonale znamy jego ułożenie i łatwiej jest nam się w nim odnaleźć i sprawniej dokonać zakupu. Wybieramy punkty, w których mamy założoną kartę stałego klienta. Program lojalnościowy jest dla nas także ważnym kryterium.

Liczy się także wygoda – dlatego często kupujemy online. Nie musimy wychodzić z domu i nie marnujemy czasu.

desk-notebook-notes-3059

Każdy człowiek jest inną osobowością i wybiera taki sposób jaki mu odpowiada. Dla jednym koniecznym warunkiem jest niska cena, natomiast inni wolą jakość. Przy większych zakupach warto zastanowić się i wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Tagged with:     , ,

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *