Obecne możliwości aranżacji sprawiają, że stworzenie wymarzonego wnętrza wchodzi na zupełnie inny poziom, niż dotychczas.
Z pomocą przychodzą komputerowe wizualizacje mebli np. kuchennych. Jak ich wykorzystanie pomaga w sprzedaży? Czy to, co widzimy na wizualizacjach, będzie bardzo odbiegać od wersji rzeczywistej? Od czego to zależy?
Dlaczego warto wykonywać wizualizację mebli kuchennych?
Tworzysz styl
Wykonanie wizualizacji przekona klienta do zakupu mebla z jednego prostego powodu: może on zobaczyć upatrzony produkt w gotowej aranżacji, z którą się utożsami. Styl, w jakim urządzamy nasze mieszkania to nie tylko meble, materiały i kolory. To także sposób życia, jaki chcielibyśmy wieść, a wizualizacja pozwala na sprzedaż takiego sposobu.
Podkreślasz szczegóły
Kolejnym plusem zamówienia wizualizacji jest możliwość pokazania wyglądu mebla z bliska. Zakup towarów przez internet rozwija się dzisiaj tak bardzo, że rosnąca grupa konsumentów kieruje się już głównie tym, co zobaczy w sieci. Dlatego też kluczowe jest wykonanie zdjęć z bliska, które pozwolą przedstawić wybrany fragment mebla z podkreśleniem konkretnego detalu – mocno dokręconych śrub, solidnych szwów i innych czynników, jakie przekonają odbiorcę o wysokiej jakości mebla. Wykonanie tego typu zdjęć lub grafik świadczy również o profesjonalizmie firmy i pomaga wzbudzić zaufanie odbiorców.
Reklamujesz inne produkty
Wizualizacja mebli kuchennych i innych przydaje się szczególnie w przypadku, gdy Twoja oferta obejmuje również inne elementy wyposażenia. Wówczas masz szansę sprytnie wkomponować je w tło, a tym samym stworzyć w odbiorcach nową potrzebę zakupu, jakiej przed chwilą jeszcze nie było. Dochodzi tutaj kwestia tworzenia mebli na zamówienie. Wówczas wizualizacja pomoże w określeniu ich funkcjonalności, a także tego, czy na pewno wkomponują się we wnętrze, w którym mają ostatecznie się pojawić.
Wizualizacja mebli kontra rzeczywistość
Wizualizowanie produktów, jakie chcesz zaproponować swoim odbiorcom to jedno, zaś wyroby, które ostatecznie znajdą się w ich kuchniach, to drugie. Czy mogą istnieć duże różnice pomiędzy hiperrealistyczną wizualizacją a rzeczywistością? Jak najbardziej – wskazujemy je poniżej.
Odmienny sposób postrzegania
Zaskakującym faktem na temat ludzi jest to, że potrafimy w bardzo odmienny sposób patrzeć na tę samą barwę. Na przykład, widzimy szary kolor tam, gdzie go nie ma. Stąd liczne różnice pomiędzy wizualizacją a produktem finalnym, jako że czasem projektant może mieć na myśli nieco inne odcienie, niż Ty.
Dochodzi tutaj oczywiście fakt, że urządzenia komputerowe nieco zmieniają kolory i mebel mający na animacji kolor écru, w rzeczywistości będzie wyglądał nieco inaczej.
Ważne jest również zupełnie inne światło w animacji i w rzeczywistości, jakie mocno przekłada się na wygląd umeblowania. W zależności od światła kolory mogą wyglądać na cieplejsze lub zimniejsze, przekładając się tym samym na ogólny odbiór przedmiotu.
Faktura materiału
Z uwagi na przeróżne projekty współczesnych mebli kuchennych, mogą one być niekiedy wykonane z przeróżnych materiałów. I tutaj w grę wchodzi znów wyobraźnia. Chodzi tutaj o to, że mówiąc o tym samym materiale na etapie projektowania wizualizacji, nierzadko mamy na myśli zupełnie co innego.
Dlatego też, jeśli jest taka możliwość, postaraj się wcześniej zapoznać z próbnikami materiałów, z jakich wykonane będą blaty, uchwyty i inne elementy, jako że współczesne wizualizacje mebli umożliwiają w dużej mierze niemal namacalne poczucie tego, jaki przedmiot jest w dotyku. Tym cechuje się właśnie dobra wizualizacja: odbiorca nie tylko widzi mebel, lecz także niemal czuje jego fakturę.
Wizualizacja mebli – podsumowanie
W dzisiejszych czasach wizualizacja to niezwykle ważny punkt, jeśli chodzi o sprzedaż produktów. Pozwala na pokazanie ich w wyjątkowo atrakcyjny sposób, a także dyskretne wypromowanie innych elementów, jakie masz w swoim asortymencie, praktycznie za pomocą jednej kampanii reklamowej. Warto jednak pamiętać o tym, że są powody, dla których wizualizacja może się nieco różnić od tego, co klienci zobaczą w rzeczywistości. Aby jak najbardziej zminimalizować te różnice, postaw na współpracę z profesjonalistami.