Korektory do twarzy, jaki kolor do czego służy?

Kolorowe korektory, które w świecie wizażu znane są już od bardzo dawna dziś coraz częściej podbijają też serca domowych wielbicielek perfekcyjnego makijażu. Ich możliwości są właściwie niezastąpione – kolorowe korektory pozwalają na tuszowanie niedoskonałości, z którymi nie radzi sobie nawet najbardziej kryjący podkład, dzięki czemu możliwe jest stworzenie prawdziwego efektu perfekcyjnie gładkiej cery. Wszystko działa tu w oparciu o proste zasady wzajemnego krycia się barw – wystarczy odpowiednio dopasować kolor korektora, a możliwe będzie zatuszowanie przebarwień, sińców pod oczami, pękniętych naczynek, blizn i wszelkich niedoskonałości, z którymi zmaga się nasza skóra. Jak jednak dobrać kolor korektora do własnych potrzeb?

Koło kolorów – jak wybrać odpowiedni korektor kolorowy?

Znane z lekcji plastyki koło kolorów to dla wizażystów narzędzie, z którym pracują właściwie każdego dnia. To właśnie na podstawie koła są oni w stanie dopasować idealny kolor korektora, który zneutralizuje widoczność poszczególnych niedoskonałości. Zasady są tu niezwykle proste – kolory znajdujące się po przeciwnych stronach koła kolorów neutralizują się nawzajem, dzięki czemu po przełożeniu na makijaż są w stanie wzajemnie się tuszować. Dla przykładu korektor zielony będzie idealnym przeciwieństwem koloru czerwonego, a więc poradzi sobie z bliznami, wypryskami i rumieńcami o takim zabarwieniu. Korektory kolorowe dobieramy więc na podstawie konkretnych problemów skóry i w przeciwieństwie do tradycyjnych korektorów cielistych stosujemy nawet kilka różnych kolorów w różnych partiach twarzy.

Kolorowe korektory – co kryją poszczególne kolory kosmetyków?

  • Korektor zielony

Najbardziej popularny i najczęściej spotykany spośród wszystkich korektorów kolorowych, zielony korektor to najlepszy pogromca czerwonych przebarwień. Dzięki temu, że doskonale neutralizuje wszelkie zmiany w odcieniach czerwieni, świetnie radzi sobie z maskowaniem rumieńców, blizn i wyprysków. Warto wiedzieć jednak, że bardzo łatwo przesadzić z jego ilością, którą trudno będzie później ukryć pod podkładem, dlatego też korektora zielonego używamy dość lekką ręką, nakładając tylko tam gdzie to faktycznie konieczne lub też wybierając produkty o nieco lżejszej konsystencji, takie jak choćby L.A. GIRL – HD PRO CONCEAL – GREEN CORRECTOR. Jeśli zaczerwienienie obejmuje całą twarz lub dużą jej powierzchnię, zamiast korektora wybierz po prostu zieloną bazę pod podkład.

  • Korektor fioletowy i różowy

Przeciwieństwem fioletu na kole barw jest kolor żółty, dlatego też korektor o takim zabarwieniu stosuje się przede wszystkim przy neutralizacji żółtych zmian na skórze. Doskonale radzi sobie z maskowaniem przebarwień słonecznych, piegów i blizn, a także z kryciem siniaków które zmieniając kolor stają się po czasie żółte. Korektory fioletowe są dość trudno dostępne w formie samodzielnej, choć można znaleźć je dziś między innymi w ofercie marki L.A. GIRL.

  • Korektor żółty

Zupełnym przeciwieństwem korektora fioletowego będzie oczywiście korektor żółty, który zgodnie z kołem kolorów będzie maskował przebarwienia niebieskie i fioletowe, a więc doskonale sprawdzi się podczas krycia sińców pod oczami.

  • Korektor niebieski

Podobnie jak korektor fioletowy, korektor niebieski nadaje się najlepiej do korekcji przebarwień słonecznych. Jego przeciwieństwem na kole kolorów jest pomarańcz, dlatego też korektory niebieskie sprawdzają się idealnie dla nieco ciemniejszych karnacji, u których przebarwienia nabierają często właśnie takiej barwy.

Wybór odpowiedniego korektora jest niezwykle ważny, szczególnie gdy chcemy pobawić się z korekcją kolorami. Palety kolorowych korektorów dostępne między innymi w ofercie marki OFRA sprawiają, że tego typu sztuczki wizażystów można wypróbować dziś nawet w domu. Pamiętaj jedynie, że źle dobrany korektor może podkreślić niedoskonałości, podobnie jak nałożenie go w zbyt dużych ilościach. Polecamy lekką rękę i regularne testowanie własnych technik – praktyka czyni mistrza!

Rate this post