Koszty pogrzebu w Polsce

jak zorganizować pogrzeb w Płońsku

Odejście bliskiej nam osoby to traumatyczne przeżycie, które wiąże się z wieloma formalnościami oraz przykrymi następstwami – rodzina po zmarłym musi zająć się organizacją uroczystości pogrzebowej oraz przeprowadzeniu działań związanych ze stwierdzeniem zgonu.

Skorzystaj z pomocy zakładu pogrzebowego

W takich sytuacjach najlepiej powierzyć organizację pogrzebu firmie pogrzebowej, która zajmie się każdym aspektem pożegnania ze zmarłym.

Na naszym rynku działają setki zakładów pogrzebowych – w zależności od oferowanych usług oraz standardów ceny są bardzo zróżnicowane i wahają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za przeprowadzenia wszelkich działań związanych z pogrzebem.

Dużo zależy od miasta, w którym przyjdzie nam żegnać bliską osobę. Warszawa jest miastem najdroższym, ale ceny w pozostałych polskich metropoliach nie odbiegają znacznie od obowiązujących w stolicy. Inaczej sprawa wygląda w przypadku mniejszych miejscowości oraz wsi – w takich miejscach nie ma dużej konkurencji, ale ceny przystosowane są do zarobków i mogą być nawet kilkukrotnie mniejsze.

pogrzeb w Płońsku

Miejsce pochówku

Miejsce pochówku to obowiązkowy wydatek, który będziemy musieli ponieść. Jeżeli zmarły zostanie pochowany w grobie rodzinnym, to będziemy mogli zaoszczędzić sporą sumę na wykupie miejsca na cmentarzu. Obecnie owych miejsc jest coraz mniej, przez co ich ceny w ostatnim czasie zaczęły szybko wzrastać. Miejsce pochówku kosztuje obecnie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych na dużych, miejskich cmentarzach.

Jaki nagrobek wybrać?

Nagrobek to element reprezentacyjny, którego ceny wahają się od 2 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od materiałów oraz firmy, której zlecimy wykonanie. Zamożne osoby często chowane są w nagrobkach wytwarzanych na podstawie indywidualnych projektów. Różne dodatki są płatne – mowa tutaj m.in. o wazonach na kwiaty oraz specjalnych ozdobach.

zakład pogrzebowy Baboszewo

Trumna

Ceny trumien uzależnione są głównie od materiału, z którego zostały wykonane. Da najdroższych należą trumny dębowe. Przy wyborze trumny warto sprawdzić oferty wszystkich zakładów, ponieważ często za podobny produkt zapłacimy kwotę nawet 2 razy mniejszą. Najtańsze trumny kupimy już za kilkaset złotych.

Opłata dla zakładu pogrzebowego

W tym przypadku musimy być przygotowani na opłatę wynoszącą od 2 tysięcy złotych. W tej cenie otrzymujemy profesjonalny transport ciała, przechowanie ciała w odpowiednich warunkach, obsługę pogrzebu oraz przygotowanie ciała do ceremonii. Warto wspomnieć, że jeżeli nie dostarczymy własnego ubioru dla zmarłego, to zakład pogrzebowy użyje własnego ubrania, którego cena może wynieś nawet do tysiąca złotych. W dzisiejszych czasach domy pogrzebowe oferują coraz szerszy wachlarz usług – w ich ofercie znajdziemy m.in. specjalne oprawy oraz wieńce.


 Wpis powstał przy współpracy z Zakładem Pogrzebowym w Płońsku.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *