Kurs nurkowania PADI

Kursy nurkowania są dziś szczególnie popularne. Jednym z powodów, jest opracowanie odpowiedniego systemu nauczania. System PADI zawiera w sobie standardowe założenia oraz ćwiczenia związane z łatwą nauką pływania. Dodatkowo, skupia się on na modułowym i łatwym sposobie nauczania, dzięki czemu nawet najmłodsi nurkowie mogą w krótkim czasie nauczyć się umiejętności pływania. Sama nazwa PADI odnosi się do zrzeszenia instruktorów nurkowania. Działająca pół wieku organizacja, jest dziś największa i najbardziej popularna, jeśli chodzi o naukę nurkowania. Umiejętność, jaką jest nurkowanie, wymaga dużo czasu i zaangażowania. Kurs nurkowania skupia się przede wszystkim na wiedzy praktycznej i ćwiczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że każdy instruktor będzie wymagał także wiedzy teoretycznej. Wśród materiałów do nauki, każdy ochotnik znajdzie książkę, w której zawarte są wszystkie zasady dotyczące bezpiecznego pływania i nurkowania. Rozdziały podręcznika do ćwiczeń są podzielone bezpośrednio na same ćwiczenia, strój, zasady oraz przeprowadzenie akcji ratunkowej.
Każdy, kto chce zostać nurkiem, ma szanse, jeśli tylko spełnia podstawowe kryteria i zda egzamin.

Do egzaminu może podejść praktycznie każdy. Liczą się umiejętności pływackie, które są opanowane doskonale oraz zdrowie. Nurkowanie to czynność, którą wykonuje się zawodowo lub hobbistycznie. Niemniej jednak, należy zdobyć wymagany certyfikat, by móc w sposób bezpieczny nurkować zawsze i wszędzie.

Jak uzyskać certyfikat PADI?

Osoby, które chcą uzyskać certyfikat nurkowania PADI, muszą mieć odpowiednie umiejętności pływackie. Najniższy wiek do nurkowania, to 10 lat. Dzieci, które uczą się nurkować, mogą zdawać egzaminy u boku swoich rodziców, którzy również posiadają powyższy certyfikat. Zawsze jednak osobą towarzyszącą może być instruktor lub inna osoba z certyfikatem PADI.
Trzeba również przejść odpowiednie szkolenie i kurs. Podczas kursu zapoznajemy się ze sprzętem do nurkowania oraz z wszelkimi pomocami, które konieczne są, by rozpocząć praktyczne ćwiczenia. Wskazówki zawarte w podręczniku do nauki są napisane bardzo prostym i praktycznym językiem. Są więc one zrozumiałe nawet dla najmłodszych kandydatów na nurków.
Zajęcia teoretyczne, jakie każdy z nas musi przejść, przygotują nas w odpowiedni sposób do spędzania dużej ilości czasu pod wodą. Wiedzę tę zgłębimy, jeśli będziemy przekładać ją podczas zajęć praktycznych. Wykorzystując zdobyte wskazówki oraz informacje, musimy stosować wszystkie zasady podczas pływania i nurkowania. Kurs PADI ma kilka głównych założeń, a jednym z ważniejszych jest zachowanie bezpieczeństwa.
Nurkowanie powinno odbywać się w warunkach bezpiecznych. W znacznej większości, uczestnicy kursu ćwiczą na basenie, jednak niekiedy zdarza się, że ćwiczenia odbywają się w otwartym basenie lub zbiorniku.

nurek w płetwach schodzący pod wodę

Warto dodać, że certyfikat nurkowania PADI jest uznawany na całym świecie. Dodatkowo, upoważnia on do samodzielnego nurkowania na głębokości 18 m.
Zdobycie umiejętności nurkowania, pozwala nie tylko realizować się zawodowo i spełniać pasje, ale i sprawia nam przyjemność. Dla wielu osób, pływanie i nurkowanie to sposób na spędzanie wolnego czasu.

Rodzaje certyfikatów jakie można zdobyć, są bardzo mnogie. Wiąże się z tym stopniowanie umiejętności. Podstawowe certyfikaty, z poziomu OWD, dotyczą nurkowania z łodzi, ze skutera lub dokonywania fotografii wodnej i filmowania. Stopień AD dotyczy nurkowania głębokiego i wrakowego. Z kolei ostatni, najwyższy stopień upoważnia nas do nurkowania pod krą lodową i w jaskiniach. Dodatkowo, stopień AOWD, pozwala na poszukiwania podwodne i wydobywania różnych elementów.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *