Luksusowe sztućce – poznaj Cromargan

Luksusowe sztućce

Przede wszystkim są to sztućce, które pokryte są zabezpieczającą powłoką, zwaną Cromarganem®, który sprawia, że sztućce są bardziej odporne na zarysowania.

Wszelkie zabrudzenia szybciej zejdą ze sztućców, jeżeli zostaną odpowiednio stworzone.

Ponadto, Cromargan® jest tworzywie, dzięki któremu zapewniona jest dłuższa żywotność naszym sztućcom. Cromargan® został opracowany przez niemiecką firmę WMF, dzięki czemu sztućce tej firmy należą do jednych z najbardziej popularnych.

Wiele firm jednak korzysta z tejże opcji, ponieważ jest to doskonałe zabezpieczenie przed większością uszkodzeń. Dodatkowo, sztućce te nie rdzewieją – dlatego możemy zakupić komplet sztućców na odpowiednią liczbę osób i cieszyć się nim przez długie lata.

Czym jest sam Cromargan®?

Cromargan® jest tworzywem, którym pokrywane są sztućce, garnki, patelnie i inne elementy kuchenne. Tworzywo to składa się w 18% z chromu, z 10% z niklu, a 72% stanowi stal. Jest to bardzo dokładnie opracowana powłoka, dzięki której pokryte nią elementy kuchenne nie rdzewieją i zachowują długą żywotność.

Cromargan® jest o wiele bardziej odporny na zarysowania i oplamienia, więc warto zdecydować się na komplet sztućców, które stworzone są z tego tworzywa.

Wiele firm może nam zaoferować sztućce pokryte Cromarganem®. Jest to nowoczesne rozwiązanie dla każdego z nas. Cromargan® dobrze chroni sztućce nawet w przypadku wyższych temperatur, na przykład przy zmywaniu. Jest to niezawodne tworzywo, dlatego tak często jest wykorzystywane nie tylko do produkcji sztućców.

Gdzie możemy znaleźć takie sztućce?

W wielu firmowych sklepach możemy natknąć się na sztućce najwyższej jakości. Do takich właśnie zaliczają się sztućce z Cromarganu®. Odpowiednio opracowana technika produkowania sztućców przekłada się na ich trwałość i wytrzymałość. Kupując sztućce z Cromarganu® możemy więc mieć pewność, że sztućce te będą służyły nam jeszcze wiele lat.

Polerowane sztućce

Znalezienie sztućców z Cromarganu® nie jest trudne – ze względu na dużą popularność materiału, możemy nawet zakupić je przez Internet. W galeriach handlowych znajduje się wiele sklepów, które w swojej ofercie mają sztućce z Cromarganu®. Firmy należące do pionierów na całym świecie, jeżeli chodzi o produkcję sztućców i przyrządów kuchennych, możemy znaleźć w Internecie, co umożliwi dokonanie zakupu w wygodniejszy sposób.

Jak o nie dbać?

Warto pamiętać, że sztućce pokryte Cromarganem® wymagają dokładnej dbałości. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku mycia sztućców. Przede wszystkim, umieszczając sztućce w zmywarce, musimy zadbać o to, by sztućce nie stykały się ze sobą. Kolejną ważną rzeczą jest nieumieszczanie w zmywarce garnków i patelni. Wszelkie talerze, miski i kubeczki musimy bardzo dokładnie opłukać przed włożeniem do zmywarki. Ochroni to nasze sztućce przed piaskowaniem. Przez piaskowanie nasze sztućce mogą ulec zmatowieniu. Ważne jest również to, jakich środków stosujemy przy myciu sztućców w zmywarce. Zaleca się delikatne środki żelowe i niską temperaturę mycia.

Rate this post