Manicure hybrydowy – sposób na piękne paznokcie

manicure

Tak jak w każdej branży, również w kosmetyce pojawia się coraz więcej rozwiązań mających na celu upiększenie poszczególnych części ciała. Jeśli chodzi o dbanie i ozdabianie paznokci u rąk, w ostatnim czasie najpopularniejszy stał się manicure hybrydowy. Jeśli jeszcze go nie próbowałaś i chcesz dowiedzieć się na jego temat podstawowych informacji, zapraszamy do lektury artykułu.

Co to jest manicure hybrydowy?

Warto zacząć od krótkiego streszczenia tego, czym właściwie jest tak popularny już manicure hybrydowy. Jest to sposób ozdabiania paznokci z wykorzystaniem innej technologii i kosmetyków niż w przypadku tradycyjnego malowania paznokci lakierem akrylowym. Do tego manicure potrzebny jest lakier hybrydowy, który różni się od tradycyjnego swoim składem, oraz lampa UV lub LED. Oprócz kluczowego lakieru potrzebna jest również baza oraz top.

Czym zatem różni się manicure hybrydowy od tradycyjnego? Trwałością. Lakiery hybrydowe, które są utwardzone za pomocą lampy, trzymają się na paznokciach do około trzech tygodni. Właśnie dlatego jest to rozwiązanie tak popularne – przez wiele dni nie trzeba ponownie poświęcać czasu na kolejne malowanie paznokci.

manicure hybrydowy

 

Jak przebiega zabieg manicure hybrydowego?

Jeśli chodzi o przebieg ozdabiania paznokci metodą hybrydową, wymaga ona trochę więcej czasu niż sposoby tradycyjne, a także potrzebne są wymienione wcześniej elementy, czyli baza, lakier hybrydowy, top oraz lampa UV lub LED, a także podstawowe przybory do paznokci. Najpierw dobrze jest przygotować paznokcie do malowania, czyli zająć się skórkami i odsunąć je na bok, aby paznokieć był maksymalnie równy i czysty i aby skórki nie zmieniały swojego miejsca w czasie nakładania lakieru. Drugim krokiem jest wyrównanie paznokci pilnikiem i nadanie im takiego kształtu, jaki lubisz.

Kiedy paznokcie są przygotowane, nadchodzi czas na aplikację poszczególnych warstw. Najpierw należy nałożyć bazę i utwardzić ją pod lampą UV lub LED przez określoną ilość czasu podaną na kosmetyku. Następnie przychodzi czas na pomalowanie paznokci pierwszą warstwą lakieru oraz utwardzenie jej. Potem nałóż drugą warstwę tego samego lakieru. Po chwili nałóż top, który wzmacnia całość i tak przygotowane paznokcie jeszcze raz należy utwardzić pod lampą UV lub LED.

Profesjonalny zabieg – zalety

Manicure hybrydowy to niezwykle wygodny sposób pielęgnacji paznokci dla kobiet, które nie mają czasu na zmianę lakieru do paznokci co kilka dni. Co więcej, konsystencja lakierów hybrydowych jest tak gęsta, że można nimi ozdabiać paznokcie na wiele różnych sposobów, ponieważ im gęstszy lakier, tym większa precyzja. Dlatego możesz na swoich paznokciach nosić swoje ulubione wzory i symbole. Manicure hybrydowy można robić samemu, ale można też umówić się na zabieg w profesjonalnym gabinecie, w którym manicure hybrydowy robią specjalistki, które ukończyły w tym kierunku kursy.

Ich doświadczenie, pomysłowość i świadomość możliwości pozwala ozdabiać paznokcie nie tylko różnorodnie, ale także bardzo precyzyjnie i profesjonalnie. Jeśli wygląd Twoich paznokci jest dla Ciebie ważny i chcesz o nie zadbać, skorzystanie z takiego zabiegu będzie odkrywczym doświadczeniem. Nawet jeśli nie wiesz jeszcze dokładnie, na jaki kolor czy wzór się zdecydować, panie zajmujące się manicure zawodowo pomogą Ci znaleźć coś, co Ci się spodoba i co sprawi Ci przyjemność. Jeśli przygotowujesz się na ważną uroczystość, koncert czy wystąpienie i chcesz, aby Twoje dłonie prezentowały się nienagannie, wizyta w salonie da Ci gwarancję manicure na najwyższym poziomie.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *