Maski antysmogowe – must have dla każdego Polaka

Od pewnego czasu, znacznie wzrosła świadomość Polaków o zagrożeniu zwanym smogiem. Smog to ‘zbieranina’ przeróżnych toksyn, jakie wydzielane są przez samochody, kominy i inne. Od września do końca lutego, noszenie masek antysmogowych jest szczególnie powszechne. Jest to bowiem okres, gdzie gęstość unoszącego się w powietrzu pyłu jest największa.

Jeszcze do niedawna, noszenie masek antysmogowych było dość rzadkim zjawiskiem. Dziś, każdy z nas ma możliwość zakupienia dowolnej maski. Kolor, rozmiar, typ oraz jakość ochrony – mnóstwo jest masek antysmogowych, które można dostać, również przez Internet.
Warto dobierać maski antysmogowe ze względu na wyżej podane kryteria. Maska powinna ściśle przylegać do naszej twarzy. Nie powinna ona jednak powodować bólu lub ściskać aż za bardzo. Najlepsze maski to te, które mają specjalne oznaczenie HEPA. Maska taka jest wykonana z tzw. spiekanego szkła. Tworzywo z jakiego została wykonana oraz użyte technologie, zapobiegają przedostawania się alergenów, wirusów, grzybów i bakterii. Maska z tym oznaczeniem, zatrzymuje zanieczyszczenia większe niż 0,3 µm. Poza tym, warto wybrać maskę, na której będzie widniało również oznaczenie N99. Filtr takiej maski będzie w stanie zatrzymać aż 99% wszystkich toksyn.

Skuteczność masek antysmogowych

Popularność masek antysmogowych wciąż rośnie. Ochrona własnego organizmu przed szkodliwością toksyn i innych substancji zawartych w powietrzu, jest dziś szczególnie widoczna. Na ulicach miast (zwłaszcza tych większych), można dostrzec coraz więcej osób, które noszą maski na co dzień. Niebezpieczeństwo i ryzyko, jakie niesie za sobą wdychanie smogu, jest coraz częściej uświadamiane mieszkańcom większych miast. Stężenie smogu i toksyn jest największe w metropoliach, takich jak Wrocław, Kraków, Warszawa i inne wielkie miasta Polski.

Wiele jest zagrożeń, jakie niesie ze sobą wdychanie smogu przez większość czasu. Każdy z nas, codziennie spędza przynajmniej godzinę na ‘świeżym’ powietrzu. Wdychając przez cały ten czas toksyny, jakie niesie smog, narażamy się na wiele nieprzyjemnych następstw. Ze smogiem wiążą się przede wszystkim problemy układu oddechowego i układu krążenia.
Dlaczego maska antysmogowe jest tak popularna? – Oprócz realnego zagrożenia pyłem smogowym, warto pamiętać o modzie na zdrowy styl życia. Bycie fit, na przełomie zaledwie kilku lat, stało się niezwykle popularne, nie tylko wśród młodych ludzi. Masowo wykupywane karnety na siłownię, wzrost liczby trenerów personalnych czy zdrowych knajpek – wszystko to rozpoczęło zdrowy tryb życia miliona Polaków. Zapewnienie ochrony przed smogiem to następny krok w walce o nasze zdrowie.
Przez regularne wdychanie smogu nawet w małych ilościach, szkodzimy całemu organizmowi. Nieposiadanie maski antysmogowej można jaka najbardziej zaliczyć do ryzyka, z jakim wiąże się zatruwanie organizmu.

Wybór maski antysmogowej

Skuteczność masek antysmogowych zapewnia nam nie tylko ich technologia i gwarancja. Odpowiednie dobranie maski do naszej twarzy, zapewnia właściwa szczelność. Filtr, przez który oddychamy, powinien być wytrzymały, a sama maska musi mieć oznaczenia wymienione powyżej. Wszelkie zabezpieczenia i dodatkowe funkcje maski, pozwolą nam wdychać oczyszczone powietrze.
Maska antysmogowa, jako konieczny gadżet dla każdego Polaka, może zostać dobrana nawet do naszego stylu. Wielość takich masek powstała przez rosnącą świadomość o zagrożeniu, jakie stanowi smog. Można więc wybrać maski dla dorosłych i dla dzieci. W zależności od stopnia natężenia smogu, można dobra maskę z mniejszym filtrem.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *