Medycyna estetyczna w walce ze starzeniem się

medycyna estetyczna

Wiele osób z upływem czasu zaczyna odczuwać negatywne skutki jego oddziaływania – ludzkie ciało niestety nie jest wieczne ani tak sprawne, jak byśmy chcieli. Kolejne lata przynoszą wprawdzie coraz więcej metod i rozwiązań pozwalających zatrzymać młodość, jednak do tej pory nie znaleziono odpowiedzi na pytanie – jak zatrzymać starzenie się?

Przyczyny powstawania zmarszczek

Nie da się zatrzymać procesów starzenia się skóry – można jednak je znacząco spowalniać oraz skutecznie zwalczać ich przyczyny. A co jest przyczyną powstawania zmarszczek – tej najbardziej widocznej oraz najbardziej znienawidzonej oznaki upływającego czasu? Przyczyny są głównie naturalne – choć czynniki zewnętrzne również mogą mieć wpływ na ich powstawanie. Zaczyna się jednak już około 25 roku życia, kiedy zaczynają zanikać włókna kolagenowe, spada także zdolność bioregeneracji komórek. Zmniejsza się produkcja w skórze substancji odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia skóry, takich jak kwas hialuronowy, i jej właściwego napięcia, jak chociażby elastyna czy wspomniany kolagen.medycyna estetyczna Wrocław

Nie bez znaczenia jest odpowiednia dieta oraz nawyki i tryb życia. Palenie papierosów, używki takie jak alkohol, kawa a nawet czarna herbata mają wpływ na wygląd naszej skóry – sprzyjają one działaniu wolnych rodników, które odpowiadają za reakcje utleniania – to znaczy, że „odbierają” tlen komórkom. A utlenianie jest po prostu starzeniem się komórek. Dieta bogata w składniki o charakterze antyoksydacyjnym – czyli w przeciwutleniacze – pozwala naturalnie zapobiegać starzeniu się skóry i pomaga zachować młodzieńczy, witalny i zdrowy wygląd na dłużej.

Zmarszczki – kiedy mezoterapia?

Wiele osób na słowo mezoterapia reaguje albo pozytywnie, albo z przerażeniem. Natomiast jest to skuteczna metoda zmniejszenia oznak starzenia się skóry, usunięcia przebarwień. Wykonywana jest najczęściej zwłaszcza na czole i pozostałych częściach twarzy. botox Wrocław

Zastosowanie mezoterapii nie powinno być jednak tylko sprawą kaprysu. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu takiego zabiegu warto odwiedzić dobry gabinet – współczesna Medycyna Estetyczna w Szczecinie oferuje wiele rozwiązań, które mogą sprawić, że twoja skóra odzyska promienny wygląd. Intensywne kuracje, specjalistyczne zabiegi to sprawdzona droga do przywrócenia swojej skórze młodości.

Rate this post