Medycyna estetyczna w walce ze starzeniem się

medycyna estetyczna Wrocław

Wiele osób z upływem czasu zaczyna odczuwać negatywne skutki jego oddziaływania – ludzkie ciało niestety nie jest wieczne ani tak sprawne, jak byśmy chcieli. Kolejne lata przynoszą wprawdzie coraz więcej metod i rozwiązań pozwalających zatrzymać młodość, jednak do tej pory nie znaleziono odpowiedzi na pytanie – jak zatrzymać starzenie się?

Przyczyny powstawania zmarszczek

Nie da się zatrzymać procesów starzenia się skóry – można jednak je znacząco spowalniać oraz skutecznie zwalczać ich przyczyny. A co jest przyczyną powstawania zmarszczek – tej najbardziej widocznej oraz najbardziej znienawidzonej oznaki upływającego czasu? Przyczyny są głównie naturalne – choć czynniki zewnętrzne również mogą mieć wpływ na ich powstawanie. Zaczyna się jednak już około dwudziestego roku życia, kiedy zaczynają zanikać włókna kolagenowe, spada także zdolność bioregeneracji komórek. Zmniejsza się produkcja w skórze substancji odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego stopnia nawilżenia skóry, takich jak kwas hialuronowy, i jej właściwego napięcia, jak chociażby elastyna czy wspomniany kolagen.medycyna estetyczna Wrocław

Nie bez znaczenia jest odpowiednia dieta oraz nawyki i tryb życia. Palenie papierosów, używki takie jak alkohol, kawa a nawet czarna herbata mają wpływ na wygląd naszej skóry – sprzyjają one działaniu wolnych rodników, które odpowiadają za reakcje utleniania – to znaczy, że „odbierają” tlen komórkom. A utlenianie jest po prostu starzeniem się komórek. Dieta bogata w składniki o charakterze antyoksydacyjnym – czyli w przeciwutleniacze – pozwala naturalnie zapobiegać starzeniu się skóry i pomaga zachować młodzieńczy, witalny i zdrowy wygląd na dłużej.

Zmarszczki – kiedy botox?

Wiele osób na słowo botox reaguje niemal alergicznie – tymczasem jest to skuteczna metoda wygładzania zmarszczek, zwłaszcza na czole i skroniach oraz u nasady nosa. W innych rejonach twarzy, szyi czy dekoltu skuteczne działanie wykazuje między innymi kwas hialuronowy. Obie substancje – działając w różny sposób – stanowią efektywne środki na wygładzanie zmarszczek, co pozwala zniwelować ich głębokość, poprawić napięcie skóry i przywrócić twarzy proporcje właściwe dla młodzieńczego wieku.botox Wrocław

Zastosowanie botoksu oraz innych substancji nie powinno być jednak tylko sprawą kaprysu. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu takiego zabiegu warto odwiedzić dobry gabinet – współczesna Medycyna Estetyczna oferuje wiele rozwiązań, które bez pomocy skalpela mogą sprawić, że twoja skóra odzyska promienny wygląd. Intensywne kuracje, specjalistyczne peelingi medyczne czy iniekcje substancji odżywczych to sprawdzona droga do przywrócenia swojej skórze młodości.