Najlepsze duże grille do tysiąca złotych

duży grill ogrodowy

Sezon grillowy to doskonały czas na spotkania z rodziną oraz przyjaciółmi i wspólne przygotowywanie potraw na świeżym powietrzu.

W sytuacji, w której chcemy organizować spotkania w dużym gronie, potrzebny będzie duży grill mogący pomieścić odpowiednią ilość jedzenia. Jaki duży grill kupić za mniej niż tysiąc złotych?

Szeroki wybór dużych grillów 

W ofercie producentów grillów poza bardzo popularnymi modelami małymi, znajduje się także wiele modeli z dużym rusztem przygotowanym na pomieszczenie większej ilości potraw. Duże urządzenia występują we wszystkich typach, bez względu na rodzaj paliwa wykorzystywany do ich zasilania. Na rynku można więc znaleźć duże grille węglowe, gazowe i elektryczne. Cechujące się dużą powierzchnią rusztu modele mogą być wykonane z różnych materiałów i pojawiać się w wielu kształtach w formie z pokrywą lub bez. W sytuacji, gdy wprowadzimy ograniczenia dotyczące ceny, wybór zostaje jednak zawężony, gdyż grille gazowe i elektryczne w większym rozmiarze przeważnie przekraczają pułap tysiąca złotych. Rozwiązaniem jest jednak zakup grilla węglowego.

Zalety grillów węglowych

Grille węglowe nie bez powodu wciąż cieszą się ogromną popularnością wśród amatorów potraw z rusztu. Popularność tę zawdzięczają swoim licznym zaletom.

  • Niski koszt zakupu i eksploatacji

Poza niższymi od innych modeli grillów cenami, grille węglowe cechują się także niskimi kosztami eksploatacji. Zakup węgla oraz rozpałki nie obciąża zbytnio portfela nawet w sytuacji, gdy użytkowane jest duże urządzenie. Ta cecha grilla węglowego sprawia, że jedzeniem na świeżym powietrzu w gronie znajomych i rodziny można się cieszyć bez wysokich nakładów finansowych. 

  • Mobilność

Grille węglowe, nawet te o dużej powierzchni rusztu, cechują się dużą mobilnością, dzięki czemu możliwe jest ich użytkowanie także z daleka od domu. Konstrukcje składane i umieszczone na kołach ułatwiają przesuwanie i umożliwiają transport. Dzięki temu grilla węglowego można zabrać ze sobą na weekendowy lub wakacyjny wyjazd poza miasto, gdzie sprawdzi się w trakcie przygotowywania dużych ilości jedzenia dla licznego grona osób.

  • Walory smakowe potraw

Dla wielu miłośników potraw z grilla tylko te przygotowane na ruszcie nad żarem posiadają właściwy smak i specyficzny aromat, za które odpowiada dym powstający w trakcie spalania węgla. Tymi walorami nie mogą się poszczycić żadne dania przygotowane na grillu elektrycznym, ani te z grilla gazowego.

  • Szeroki wybór 

Niezwykle istotną cechą grillów węglowych stanowiącą równocześnie ich ogromną zaletę jest szeroki wybór w zakresie modeli. Nawet duże grille węglowe występują w zróżnicowanych kształtach, spośród których można wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym osobistym potrzebom. Ponadto można również wybierać między urządzeniami posiadającymi pokrywę, lub tymi z otwartym paleniskiem.

grill ogrodowy

Wygodne duże grille węglowe w przystępnej cenie

W cenie poniżej tysiąca złotych można kupić duży grill węglowy prostokątny na wózku z kołami umożliwiającymi transport urządzenia. W tym samym zakresie cenowym kupić można grill okrągły na wózku również wyposażony w dużej średnicy koła umożliwiające przemieszczanie. Zarówno duże grille prostokątne, jak i okrągłe, dostępne są w wariantach z pokrywą lub bez, przy czym cena modeli z pokrywami jest odpowiednio wyższa. Także poniżej tysiąca złotych dostępny jest grill w typie barrel, również umieszczony na wózku zapewniającym zwrotność.

Zalety dużego grilla z pokrywą

Decydując się na zakup dużego grilla poniżej tysiąca złotych, warto rozważyć model z pokrywą. Zaletą grillów z pokrywami jest zwiększona kontrola nad temperaturą panującą wewnątrz urządzenia. Dzięki temu możliwe jest dokładne nadzorowanie stopnia wysmażenia potraw oraz przygotowywanie różnorodnych dań, także tych o wyższym stopniu skomplikowania. Zastosowanie pokrywy zapobiega również powstawaniu płomieni pod rusztem, dzięki czemu przyrządzane jedzenie jest zdrowsze. Wewnętrzny obieg ciepła umożliwiany przez zastosowanie pokrywy sprawia, że grill zużywa mniej opału i jest przez to bardziej ekonomiczny, co ma szczególne znaczenie przy dużych urządzeniach. Pokrywa zapobiega ponadto chlapaniu tłuszczu, przez co łatwiej jest zachować porządek na stanowisku pracy.

Najlepsze grille ogrodowe duże do tysiąca złotych umożliwiają komfortowe przygotowanie wielu potraw jednocześnie i spędzenie miłych chwil w gronie bliskich.

Rate this post