Najlepsze marki damskich butów trekkingowych

damskie buty górskie

Wybór odpowiedniego rodzaju butów trekkingowych często przysparza wiele problemów. Wszystko dlatego, że oferta obuwia przeznaczonego na górskie wędrówki jest niezwykle szeroka, a klienci nie wiedzą, jaki rodzaj butów trekkingowych będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Warto przede wszystkim pamiętać, że podczas wyboru obuwia trekkingowego należy kierować się własnymi potrzebami. Buty powinny być bowiem dopasowane indywidualnie do swojego posiadacza – między innymi do długości i szerokości stopy. Nigdy nie należy kupować obuwia w pośpiechu, bo wówczas istnieje duże ryzyko, że będą one nieodpowiednio dobrane. 

Buty trekkingowe – dlaczego ich odpowiedni wybór jest tak istotny?

Przed zakupem butów trekkingowych każda osoba powinna również wiedzieć, na jakim terenie będzie chciała je wykorzystywać. Jest to kluczowa sprawa do rozstrzygnięcia, ponieważ ma to znaczący wpływ na wybór wysokości cholewki. Buty trekkingowe dzielą się na wysokie i niskie. Obuwie z niską cholewką świetnie sprawdza się w przypadku wędrówek po płaskim terenie, np. na ścieżkach leśnych. Wysokie buty trekkingowe polecane są dla wszystkich osób, które planują wykorzystywać je w górach. Górskie szlaki są zazwyczaj niezwykle wymagające, przez co ryzyko nabawienia się ewentualnych kontuzji jest naprawdę bardzo wysokie. W górach teren jest często nierówny, zaś wiele szlaków, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, nie jest też odpowiednio przygotowana dla turystów. Z tego właśnie względu istotne jest zadbanie o własne bezpieczeństwo. Wysokie buty trekkingowe w przypadku górskich wędrówek – na każdym poziomie zaawansowania – są kluczowym elementem. Obuwie z wysoką cholewką zapewnia przede wszystkim skuteczną ochronę stawu skokowo-goleniowego, czyli tzw. kostki. Każda osoba, która planuje rozpoczęcie górskich wędrówek powinna pamiętać, że bez odpowiednio dobranych, wysokich butów trekkingowych się nie obejdzie. 

damskie buty trekkingowe

Najlepsze marki damskich butów trekkingowych 

Jednym z wiodących producentów butów trekkingowych jest firma Hanwag. Marka początki działalności datuje na rok 1921. Wtedy właśnie swoją własną pracownię obuwia założył syn szewca, Hans Wagner. Było to przełomowe wydarzenie, ponieważ pracownia Wagnera jako pierwsza zaczęła produkować tzw. “lekkie buty górskie” dla fabryki obuwia “Reiter” w Monachium. Największym pragnieniem założyciela było tworzenie najlepszego obuwia. Cel ten bez wątpienia został przez Wagnera osiągnięty, na co może wskazywać fakt, że marka funkcjonuje już na rynku 100 lat. Hanwag do dziś przykłada ogromną wagę do jakości swoich produktów, tworząc buty trekkingowe najwyższej klasy. Wszystkie modele obuwia produkowane są w Europie – w Chorwacji, Rumunii, na Węgrzech i przede wszystkim w Vierkirchen, gdzie Wagner założył swoją pierwszą pracownię. 

Obuwie trekkingowe marki Hanwag charakteryzuje się doskonałym zaprojektowaniem, jak również wykonaniem. Produkty tworzone są z najwyższej jakości surowców – np. nubuku,  weluru sportowego lub neoprenu, które są materiałami wysokiej klasy. Buty firmy Hanwag posiadają wiele nowoczesnych technologii – między innymi absorber wstrząsów pod piętą, jednoczęściową konstrukcję ze zmniejszoną ilością szwów i przeszyć, wodoodporne i oddychające wyściółki membranowe i wiele innych. Wszystkie modele butów perfekcyjnie dopasowują się do stopy, zapewniając wysoki komfort użytkowania. Każda kobieta, która szuka najlepszych butów trekkingowych powinna bliżej zapoznać się z ofertą firmy Hanwag.

damskie buty na wyjście w góry

Meindl – o tej marce trzeba wspomnieć!

Marka Meindl również zasługuje na miano jednej z najlepszych firm produkujących damskie obuwie górskie. Ten niemiecki producent oferuje produkty najwyższej klasy, które charakteryzują się doskonałą jakością. Obuwie trekkingowe Meindl jest bardzo wygodne, lekkie, a zarazem niezwykle wytrzymałe. Buty Meindl robione są przeważnie ze skóry nubukowej, welurowej lub zamszu – materiały te są gwarancją trwałości i bezproblemowego użytkowania w każdych warunkach pogodowych. Wyściółka obuwia trekkingowego tej marki zapewnia doskonałą termoregulację i absorbowanie wilgoci. Wszystkie panie, które szukają uniwersalnych butów, które sprawdzą się na co dzień, jak i w terenie, muszą sprawdzić obuwie marki Meindl. 

Rate this post