Najlepsze restauracje we Wrocławiu

Wrocław jest perełką architektoniczną Dolnego Śląska. Został sklasyfikowany w pierwszej setce miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia”, a w 2016 roku został okrzyknięty “Europejską Stolicą Kultury”. Wrocław  nazywany jest również miastem spotkań. Jeśli chodzi o spotkania, nie ma ku temu lepszej okazji niż dobre jedzenie w urokliwej restauracji. Gdzie jednak udać się, aby spędzić mile czas i być pewnym wyśmienitej kuchni?

Jak wybrać najlepszą restaurację?

Wybór restauracji we Wrocławiu jest ogromny, jednak należy pamiętać, że ilość nie idzie w parze z jakością. Często można trafić na niesmaczne jedzenie, ceny nieadekwatne do jakości, a także niemiłą obsługę. Dlatego warto zasięgnąć informacji o najlepszych i najciekawszych restauracjach we Wrocławiu.

Wybierając lokal, w którym mamy zamiar się stołować musimy wziąć pod uwagę nasze ( i naszych gości) preferencje kulinarne. Pamiętajmy o tym, że ludzie preferują różny styl żywienia, a coraz większą popularnością cieszą się diety wegetariańskie, czy wegańskie. Dlatego jeśli chcemy skorzystać z  dobrych restauracji, warto zapoznać się z ofertą specjalnie przeznaczoną dla osób, które nie spożywają mięsa lub produktów pochodzenia zwierzęcego. Niekoniecznie lokal musi być w całości wegetariański, ważne aby miał w swoim menu dania specjalnie przeznaczone dla amatorów tego typu żywności.

Wrocław jest także miastem wielu narodowości, kultur i zwyczajów, dlatego możemy spotkać tu wiele restauracji z egzotyczną kuchnią, serwowaną przez rdzennych mieszkańców danego kraju. Dlatego warto skorzystać z ofert takich restauracji i spróbować zagranicznych potraw nie ruszając się z Polski. Wartymi polecenia restauracjami są m.in. Chinkalnia, serwująca gruzińskie i wschodnioeuropejskie dania, Vivere Italiano z kuchnią włoską i śródziemnomorską, czy Whiskey in the Jar, amerykańska restauracja specjalizująca się w smażeniu steków.

Czy warto skorzystać z restauracji hotelowej?

Jednak pamiętajmy, że Wrocław to przede wszystkim ogrom atrakcji i zabytków, które nie sposób zwiedzić w jeden dzień. Dlatego jeżeli szykujemy niezapomniany wypad do tego miasta dla siebie i bliskiej osoby, rodziny, bądź przyjaciół najlepiej zaplanować pobyt w hotelu. Współczesne hotele spełniają nie tylko funkcje noclegowe, ale także mają w sobie mnóstwo atrakcji np. saunę i restaurację na wysokim poziomie.

Wrocławski hotel Jasek słynie z najlepszej jakości obsługi i wspaniałej restauracji polecanej przez krytyków, ale także klientów z całej Polski, a nawet świata. W kuchni pracują najlepsi mistrzowie kulinarni, a każde danie jest dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Pamiętajmy, że z restauracji możemy korzystać nie tylko będąc gośćmi hotelowymi, ponieważ mamy do niej dostęp także z zewnątrz.

W ekskluzywnych wnętrzach restauracji Hotelu Jasek serwowane są  dania dobrze nam znanej kuchni polskiej, jednak w nowatorskiej interpretacji tradycyjnych receptur. Wyśmienite potrawy zmieniane jest wraz z porą roku z uwagi na to, aby produkty do nich używane, były jak najbardziej świeże i jak najwyższej jakości. Dania przygotowywane są z najwyższą starannością i pasją przez kucharzy pod czujnym okiem Szefa Kuchni. Elegancja wnętrz i różnorodność proponowanych dań sprawią, iż spędzone w nich chwile na długo pozostaną w pamięci odwiedzających gości.

Ponadto, co niezwykle ważne dla rodzin podróżujących z dziećmi, w restauracji hotelu Jasek oferowane są udogodnienia dla rodziców, takie jak pokój dla matki z dzieckiem baby room, krzesełka dla dzieci, plac zabaw z wieloma zabawkami, kolorowankami itp. Ponadto niewątpliwym atutem jest przygotowanie przez Szefa Kuchni specjalnego menu dla dzieci.

Podsumowanie

Podsumowując, Wrocław z pewnością jest miejscem, które trzeba odwiedzić. Jednak nasze wrażenia zależą od miejsc w jakich się pojawimy, dlatego warto starannie wybierać restauracje, do których się udajemy. Pamiętajmy też o tym, że kosztowanie nowych potraw jest wspaniałą kulinarną przygodą i podróżą po nowych  smakach. Zaproszenie przyjaciół do dobrej restauracji o wspaniałej atmosferze i wyśmienitym jedzeniu sprawi, że nasze spotkanie z pewnością będzie bardzo udane. Świeże produkty, z których są one przygotowane wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego warto poświęcić chwilę na znalezienie tej najlepszej restauracji we Wrocławiu – miejscu spotkań.

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *