Najlepsze systemy automatyczne do bram

automatyka_dwuskrzydlowa

Dobrze dobrane systemy automatyki do bram sprawią, że będzie ona służyła bezawaryjnie przez długie lata. Właściwy dobór zależy od wielu czynników, m.in. takich jak przewidywane obciążenie, zastosowanie (domowe, przemysłowe) czy też wypełnienie bramy. Poniżej przykładowe systemy automatyki do ogrodzeń.

Bogaty asortyment systemów automatycznych

Automat do bram dwuskrzydłowych Alto 100KIT Alto100C + Alto 100M

Jest to zestaw do bram skrzydłowych z ramieniem łamanym. Maksymalna długość montowanego skrzydła wynosi 2 m, a górna granica obciążenia wynosi 70 kg. Jest to zatem system automatyki do bram dedykowany do zastosowań domowych. Jakie ma zalety? Instalacja całego zestawu nie wymaga szczególnych umiejętności, przebiega w pełni bezproblemowo. System działa bardzo sprawnie, łączny czas otwierania/zamykania bramy nie przekracza 7 sekund, przy wyłączeniu funkcji łagodnego startu i otwarciu na szerokość 90o. Zestaw zapewnia możliwość podłączenia akcesoriów bezprzewodowych, a także jest w pełni kompatybilny z systemem zasilania solarnego Solar Kit.

Automat do bram przesuwnych Filo 400KIT

Zestaw idealnie sprawdzi się w przypadku bram przesuwnych o długości do 5,5 metra, z maksymalną wagą 400 kg. System zapewnia pełne bezpieczeństwo użytkowania, dzięki możliwości zintegrowania fotokomórek z silnikiem, a wbudowanie ograniczników krańcowych zapewnia pełną precyzję otwierania. Automat Filo400 otwiera bramę o długości 3 m w przeciągu zaledwie 11 sekund. Jego uniwersalność pozwala na zintegrowanie z oświetleniem ogrodowym, systemem solarnego zasilania i akcesoriami bezprzewodowymi.

Komplet fotokomórek PH 200

Fotokomórki przewodowe odpowiadają za znaczne podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników. Zastosowanie systemu ECS Bus pomaga w szybkim i łatwym zamontowaniu zestawu. Ich główne zadanie polega na detekcji potencjalnych przeszkód pomiędzy fotokomórką nadawczą TX i odbiorczą RX. Kompatybilne z centralami sterującymi Nice Home i Mhouse. Kompatybilne z bramami przesuwnymi Filo400C i Filo600C.

automatyka_przesuwna

Zestaw zasilania słonecznego PF 24V Mhouse

Zestaw zasilania słonecznego daje możliwość uniknięcia koniecznych wykopów pod linię elektryczną, a także daje możliwość zasilania energią, gdy nie ma możliwości przyłączenia systemu automatyki do bram do sieci. Jest to idealny wybór dla fanów ekologii, dzięki możliwości korzystania z całkowicie darmowej i dostępnej w każdym zakątku na świecie energii słonecznej. Jej zużycie jest stosunkowo niskie, a co więcej system działa kompletnie niezależnie od wszelkich awarii sieci elektrycznej. Kolejną zaletą jest możliwość dostarczania prądu nawet w dłuższych okresach zwiększonego zachmurzenia. W razie konieczności, zestaw zawiera ładowarkę umożliwiającą szybkie zasilenie akumulatora.

Klawiatura kodowa DS1

Jest to nadajnik radiowy, umożliwiający sterowanie odbiornikami radiowymi lub centralkami sterującymi systemem bram i silnikiem na odległość. Urządzenie jest kompatybilne jedynie z instalacjami oferowanymi przez firmę Mhouse. Nadajnik może być stosowany zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, daje on możliwość sterowania trzema różnymi instalacjami automatycznymi. Zastosowanie 10 przycisków zapewnia wprowadzenie dogodnej kombinacji szyfrowej, a dodatkowy przycisk umożliwia włączenie oświetlenia klawiszy, celem bardziej komfortowego użytkowania.

Zalety bramy wjazdowej z napędem

Walory posiadania nowoczesnej bramy wjazdowej z napędem docenią przede wszystkim osoby, którym zależy na optymalizacji czasu podczas wyjeżdżania/wjeżdzania na posesję. Dodatkowo automat do bram przesuwnych, czy dwuskrzydłowych pełni funkcję zabezpieczenia przed osobami trzecimi, warto więc wybrać odpowiednią bramę wjazdową z napędem i cieszyć się wygodą.

Planujesz instalację bramy automatycznej? Rozważ odpowiednio jej rodzaj, swoje potrzeby i dokładnie pod tym katem dobierz najlepsze komponenty. Większość dostępnych w sklepie produktów jest instalowana w sposób niezwykle prosty i intuicyjny, co będzie znacznym ułatwieniem nawet dla największych laików.

Rate this post