Najlepsze wakacje nad morzem

apartamenty Gdańsk

apartamenty GdańskWakacje nad morzem – to już postanowione. Ale teraz jak wybrać najatrakcyjniejszą miejscowość wakacyjną? Wśród najpopularniejszych miejscowości wakacyjnych możemy wyróżnić: Świnoujście, Mielno, Kołobrzeg i Gdańsk.

Zależnie od naszych wakacyjnych preferencji możemy wybierać spośród tych, a także pozostałych – mniej obleganych wakacyjnych kierunków.

Świnoujście

Miejscowość poszczycić się może jednymi z najszerszych plaż w kraju. Jest jedynym miastem w Polsce, które znajduje się na wyspach. Trzy z nich są zamieszkane (Uznam, Wolin, Karsibór), a pozostałe 44(!) pozostają niezaludnione. Miasto znajduje się na zachodniej części polskiego wybrzeża. Co ciekawe Świnoujście pochwalić się może najcieplejszym morzem i jedną z bezpieczniejszych plaż w całym kraju. Prawdopodobnie dlatego co roku do tego miasta przyjeżdża tak wielu, spragnionych odpoczynku turystów.

Mielno

Znajduje się w środkowej części zachodniego wybrzeża polskiego. Mielno jest znaną w Polsce miejscowością turystyczną i poszczycić się może letnim kąpieliskiem. W Mielnie nie znajdziemy atrakcji turystycznych, jednak miasto co roku przyciąga wielu turystów ze względu na swoje nadmorskie położenie i atrakcyjną bazę noclegową.

Kołobrzeg

Również Kołobrzeg znajduje się w środkowej części zachodniego wybrzeża. W mieście występują pokłady solanki i borowiny, miasto jest z tego względu bardzo atrakcyjne pod względem turystycznym i leczniczym. W Kołobrzegu turyści znajdą 3 kąpieliska morskie.

Gdańsk

Miasto jest bardzo stare, pochwalić się morze ponad tysiącletnią tradycją. Gdańsk pochwalić się może dużą ilością zabytków, jest to najcenniejszy zespół zabytkowy w Polsce. Do Gdańska przyjeżdżają głównie osoby, którym zależy na aktywnym wypoczynku – chętnie zwiedzają i lubią szybkie tempo życia w mieście. Baza noclegowa oferowana przez Gdańsk jest bardzo bogata i obejmuje wiele hoteli, pensjonatów, hosteli i apartamentów, np. Szafarnia.

Gdańsk jest największym miastem na Pomorzu, razem z Gdynią i Sopotem tworzą dużą aglomerację miejską nazywaną Trójmiastem. Wielu turystów chętnie przyjeżdża do Gdańska na największe na świecie targi bursztynu Amberif.

Noclegi

Jeżeli zależy ci spędzeniu wyjątkowych i niezapomnianych wakacji nad morzem nie wahaj się, skorzystaj z bogatej bazy apartamentów nadmorskich. Dzięki temu zakosztujesz odrobiny prawdziwego luksusu, a też będziesz mieć możliwość zamieszkania w najbardziej ekskluzywnych dzielnicach danych miejscowości. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej miejscowości wakacyjnej, sprawdź czy ma ona swoją bazę apartamentów dostępnych w interesującym ciebie terminie. Tak byś potem nie musiał żałować, że rewelacyjna możliwość spędzenia wakacji w niezwykłych warunkach przeszła ci koło nosa.

Rate this post