Najpopularniejsze wyroby kompresyjne

podkolanówki przeciwżylakowe

Wyroby kompresyjne są stosowane przez osoby cierpiące na takie dolegliwości jak choroby żylne, patologie żylne czy owrzodzenia żylne, a to tylko kilka przykładów. Stosowane są u osób, które mają siedzący tryb życia, będących po operacjach czy też u kobiet w ciąży oraz w wielu innych przypadkach. Różnorodność schorzeń kończyn dolnych sprawia, że na rynku znajduje się szeroki zasób produktów, które dedykowane są osobom z różnymi dolegliwościami. Produkty te podzielono na stopnie, aby można było z łatwością dobrać wyroby uciskowe do tego, jak zaawansowane jest dane schorzenie. W tym artykule przeczytasz o najpopularniejszych wyrobach kompresyjnych. Dowiesz się, jak działają i kiedy ich używać oraz wiele więcej.

Pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji

Jak dokładnie działają wyroby uciskowe? Ich zadaniem jest utrzymanie prawidłowego krążenia krwi w kończynach. Jeśli krew nie płynie w stronę serca, lecz zaczyna zalegać, trzeba znaleźć sposób na przywrócenie prawidłowego jej biegu. Różnego rodzaju kolanówki czy pończochy pomagają w tym, pobudzając krew za pomocą ucisku. Wszystkie wyroby kompresyjne przepisywane są przez lekarza, który odpowiednio zdiagnozuje problem i zaleci używanie określonego rodzaju odzieży kompresyjnej. Jednym z najpopularniejszych produktów są pończochy przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji. Są one używane, między innymi, u pacjentów, którzy cierpią na żylakowatość czy też przeszli zakrzepowe zapalenie żył, ale nie tylko. Przepisywane są również kobietom, u których żylaki pojawiają się podczas ciąży oraz pacjentom zmagającym się z przewlekłą niewydolnością żylną. Drugi stopień kompresji oznacza, że objawy są bardzo widoczne i zdiagnozowano u danej osoby konkretne schorzenie.

Pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia kompresji

podkolanówki przeciwżylakoweOsoby, u których widać lekkie nieprawidłowości podskórne, używają z kolei pończoch zaliczanych do 1 stopnia kompresji, czyli takich, które równomiernie uciskają nogi w danych miejscach i które zalecane są u tych pacjentów, których dolegliwości nie są mocno rozwinięte. W jakich przypadkach warto nosić pończochy przeciwżylakowe 1 stopnia? Pomogą one w przypadku poczucia ciężkich nóg, widocznych, lecz niepogrubionych żył czy też wówczas, kiedy osoba zauważa na nogach tzw. pajączki. Pończochy te są dostępne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn i można je dopasować do swojego ubioru dzięki różnorodnym dostępnym kolorom.

Podkolanówki przeciwżylakowe 2 stopnia kompresji

Podkolanówki 2 stopnia kompresji regulują przepływ krwi w dolnej części nogi. Sprawdzają się u pacjentów, u których widać znaczne zmiany przepływu krwi i nieprawidłowości. Jeśli na nodze widać obrzęki czy też żylaki, warto zastosować takie podkolanówki. Lekarz może przepisać ten ubiór także tym pacjentom, którzy mają za sobą zakrzepowe zapalenie żył bądź kobietom w ciąży, u których pojawiły się żylaki. Są to tylko niektóre z objawów i wskazań do noszenia takiej odzieży, warto skonsultować swoje dolegliwości z lekarzem, który dobierze odpowiedniego rodzaju wyrób kompresyjny.

Jak wybierać wybory kompresyjne?

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru podkolanówek, pończoch czy innych kompresyjnych uciskaczy jest dobranie odpowiedniego rozmiaru do swojego ciała, w przeciwnym razie leczenie może nie przynosić pożądanych skutków. Co również ważne, uciskowe ubrania świetnie dopasowują się do codziennego stroju, możesz je nosić zarówno do sukienek czy spódnic, jak i pod spodniami. Odzież kompresyjna jest dobierana po zmierzeniu kostki, łydki oraz uda i wówczas dopasowywana jest do danego pacjenta.

Warto również pamiętać o zakupieniu pończoch czy podkolanówek o właściwym stopniu kompresji. Różnią się one siłą ucisku i miejscem ucisku, dlatego tak ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza. Kluczem do prawidłowego leczenia jest idealne dobranie odzieży do nogi pacjenta, dlatego robione są dokładne pomiary i stawiana jest diagnoza. Pozwala to dopasować każdemu pacjentowi taki produkt, który będzie współgrał z jego ciałem. Wyroby kompresyjne 1 stopnia leczą nieprawidłowości dopiero rozwijające się, a odzież 2 stopnia kompresji dedykowana jest osobom, które potrzebują silniejszych ucisków, dzięki którym krew w nodze będzie płynęła w prawidłowy sposób. Wszystkie wyroby kompresyjne zostały stworzone z myślą o pacjentach, którzy prowadzą siedzący tryb życia, są otyli, nabywają żylaków podczas ciąży czy też zmagają się z przewlekłą niewydolnością żył, a to tylko kilka przykładów.

 

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *