Narciarski weekend na lodowcu – dlaczego warto?

narty w alpach

Wyjazd na narty w okresie zimowo-wiosennym to doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Niestety w Polsce możliwości w tym zakresie są dość mocno ograniczone.

Oczywiście stoków narciarskich oraz tras biegowych można trochę znaleźć, jednak nie są one tak atrakcyjne i dostępne przez tak długi czas, jak te w innych europejskich miejscowościach, gdzie można poszaleć na lodowcu. Jakie są zalety takiej wycieczki i czy opłaca się zdecydować na taki wyjazd na weekend? Gdzie najlepiej udać się z rodziną na ferie zimowe lub przerwę wiosenną i czy narty to sport dla każdego? Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu.

Złap narciarskiego bakcyla i postaw na aktywny wypoczynek

Jazda na nartach to doskonały sposób na to, aby spędzić w ciekawy sposób urlop z całą rodziną lub w grupie przyjaciół, a także w pojedynkę. Wyjazd na narty to forma aktywnego wypoczynku, która na pewno zachwyci zarówno dużych, jak i małych. Jest to sport zimowy, który bardzo szybko idzie pokochać. Dzięki temu jazda na nartach z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Obecnie jej miłośników przybywa również w Polsce. Grupy przyjaciół oraz całe rodziny coraz chętniej szukają ciekawych miejsc na spędzenie ferii zimowych lub okres świątecznego na nartach, aby nie tylko odpocząć, ale również spędzić ten czas na sportowo, w myśl zasady, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Z powodu rosnącego zainteresowania, w Polsce powstaje coraz więcej specjalistycznych wyciągów i miasteczek, które są oazą dla narciarzy. Jednak niestety warunki w naszym kraju nie są tak dobre, jak w innych europejskich państwach, gdzie zaśnieżone stoki czekają na turystów nawet do połowy kwietnia. 

wakacje w alpach

Istnieją różne rodzaje narciarstwa zimowego. Najpopularniejsze dwa typ, które bardzo chętnie wybierane są przez turystów, to narciarstwo zjazdowe oraz narciarstwo biegowe. Pierwszy rodzaj jest zdecydowanie najbardziej powszechny i doskonale wszystkim znany, i polega na zjeżdżaniu ze stoków o różnych nachyleniu i długości oraz liczbie zakrętów. Można zjeżdżać z kijkami lub bez, w zależności od preferencji. Na górę stoku narciarze dostają się za pomocą specjalnych wyciągów, które mogą mieć różne typy. Z kolei narciarstwo biegowe polega na przemieszczaniu się w specjalnych nartach po trasach biegowych. Są one mniej strome i rzadziej można po nich zjeżdżać. Jest to spory wysiłek, ale również możliwość oglądania pięknych widoków, ponieważ wiele tras znajduje się w górskich lasach.

Wybierz zorganizowany wyjazd ze sprawdzonym biurem

Chcąc wyjechać na narty z całą rodziną i mieć pewność, że warunki do jazdy będą wyśmienite, warto wybrać się na lodowiec. Francja, Włochy czy Austria to przepiękne miejsca, w których można liczyć na doskonale naśnieżone stoki przez naprawdę długi okres roku. Narciarze mogą korzystać z urok życia w miasteczkach, które w okresie narciarskim tętnią życiem i są stworzone w taki sposób, aby zapewniać miłośnikom tego sportu zimowego wszystko to, co najważniejsze na wyciągnięcie ręki. Zorganizowane wyjazdy z biurem podróży specjalizującym się w sportach zimowych, takim jak na przykład Beskid Travel, to doskonały wybór dla tych, który chcą mieć wszystko dobrze zorganizowane i nie chcą musieć martwić się o żadne karnety, miejsce na nocleg czy transport na miejsce. To idealna opcja zarówno na weekend, jak i na dłuższy wyjazd na tydzień lub nawet dwa – w zależności od tego, jak długi urlop udało Wam się na ten okres zaplanować.

Rate this post