Niechirurgiczne sposoby na korektę nosa

nos

Nos stanowi częstą przyczynę kompleksów, które prowadzą do niskiego poczucia własnej wartości i obniżenia jakości życia. Osoby chcące poprawić swoje samopoczucie szukają różnych sposobów na korektę tej części ciała. Najbardziej powszechną metodą zmiany kształtu nosa jest operacja plastyczna, współczesna medycyna estetyczna oferuje jednak także niechirurgiczne rozwiązania.

Jakie są niechirurgiczne sposoby na korektę nosa?

Osoby, które chcą skorygować kształt nosa, lecz nie chcą poddawać się wysoce inwazyjnej operacji  plastycznej, mogą skorzystać z jednej z niechirurgicznych metod poprawy wyglądu tej części ciała, do których zaliczają się:

 • korekta nosa kwasem hialuronowym,
 • korekta nosa nićmi liftingującymi,
 • korekta nosa z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Zabiegi tego typu są nieinwazyjne, nie wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego i powodują znacznie mniejsze dolegliwości bólowe. Ich zaletą jest również znacznie krótszy okres rekonwalescencji.

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Najbardziej popularną metodą niechirurgicznej korekty nosa jest korekta z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Zabieg pozwala poprawić wygląd nosa, skorygować defekty i przywrócić prawidłowy kontur tej części ciała. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie powoduje dolegliwości bólowych. W jego przebiegu lekarz specjalista z zakresu medycyny estetycznej wprowadza posiadający konsystencję gęstego żelu kwas hialuronowy we wcześniej wybrane miejsce, które jest następnie odpowiednio modelowane. Zabieg trwa zazwyczaj od piętnastu do trzydziestu minut, a jego efekty utrzymują się od sześciu do dwudziestu miesięcy.

Efekty uzyskiwane dzięki korekcie nosa za pomocą kwasu hialuronowego

Dzięki przeprowadzeniu korekty nosa z użyciem kwasu hialuronowego można pozbyć się drobnych mankamentów w wyglądzie tej części ciała, zarówno uwarunkowanych genetycznie, jak i powstałych na skutek urazów lub naturalnych procesów starzenia. Do efektów, jakie można osiągnąć na skutek przeprowadzenia tego typu zabiegu, należą:

 • poszerzenie zbyt wąskiej nasady nosowej,
 • korekta podzielonej chrząstki,
 • wyrównanie nierówności na grzbiecie nosa,
 • korekta niesymetrycznego kształtu nosa,
 • podniesienie grzbietu nosa.

Bezpieczeństwo zabiegu korekty nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to związek naturalnie występujący w organizmie, który jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta i stopniowo wchłania się, nie wywołując żadnych skutków ubocznych. Dla zachowania pełni bezpieczeństwa pacjent powinien pamiętać, by przed korektą nosa nie przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi, a także unikać słońca i wysokich temperatur w następstwie przeprowadzonego zabiegu. Przeciwwskazaniami do korekty nosa z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są ciąża, karmienie piersią, skłonność do bliznowacenia, a także występowanie chorób autoimmunologicznych.

Korekta nosa nićmi liftingującymi

Do korekty nosa wykorzystywane są również specjalistyczne nici liftingujące, których rodzaj i ułożenie ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta na etapie konsultacji z lekarzem specjalistą. Zabieg tego typu przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych z zastosowaniem znieczulenia miejscowego. Trwa około dwadzieścia minut i nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Korekta nosa nićmi liftingującymi pozwala na wprowadzenie takich zmian, jak:

 • podniesienie czubka nosa,
 • zwężenie skrzydełek nosa,
 • zwiększenie objętości grzbietu nosa,
 • zniwelowanie garba na nosie,
 • poprawa napięcia skóry w obrębie bocznej ściany nosa.

Warto zauważyć, iż zastosowanie nici liftingujących może mieć również wymiar zdrowotny, pozwala bowiem poszerzyć zastawki nosa, co poprawia jego drożność.

Korekta nosa z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Inną, mało inwazyjną metodą korekty nosa jest jego modelowanie przy pomocy toksyny botulinowej, znanej szerzej jako botoks. Zastosowanie preparatów na bazie tej substancji umożliwia zwężenie szerokiego nosa lub uniesienie jego czubka. Korekta z wykorzystaniem toksyny botulinowej wiąże się z licznymi korzyściami dla pacjenta – pozwala mu uniknąć bólu, długotrwałej rekonwalescencji oraz dużych wydatków. Przed zdecydowaniem się na zabieg tego typu należy mieć na względzie fakt, iż nie może on być wykonywany u kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

nos

Korekta nosa we Wrocławiu

Omawiane niechirurgiczne metody korekty nosa we Wrocławiu wykonywane są w Centrum Medycznym Medus. Przyjmujący w tym miejscu lekarze specjaliści z dziedziny medycyny estetycznej dbają o indywidualne potrzeby pacjentów, zapewniając im maksymalny komfort i sprawiając, że każda osoba może poczuć się wyjątkowo.

Rate this post