Nieudany tatuaż. Co dalej?

Nietrafione pomysły, spontaniczne decyzje, niedoświadczeni tatuatorzy – nieudane tatuaże zdarzają się na świecie właściwie codziennie i prawdopodobnie każde studio doświadcza od czasu do czasu wizyty niezadowolonego klienta, który próbuje złożyć reklamację na wykonane dzieło. Nieudany tatuaż nie jest jednak w większości przypadków winą tatuatora, a samego klienta, który popełnił szereg błędów przed lub po wykonaniu tatuażu. Nie ważne jednak, czy przyczyną nieudanego tatuażu jest zła pielęgnacja dzieła, źle dobrany wzór, czy zwyczajnie nieodpowiadający dłużej motyw – dzięki dzisiejszym możliwościom zły tatuaż to jeszcze nie koniec świata. W dzisiejszym artykule podpowiadamy co zrobić, gdy tatuaż przyprawia cię jedynie o smutek i wyrzuty sumienia i chcesz się go jak najszybciej pozbyć.

Cover, czyli ukrycie starego tatuażu pod nowym

Najpopularniejszym sposobem pozbywania się niechcianego tatuażu jest zakrywanie go nowym wzorem. Niestety, choć wielu wydaje się że to sposób łatwy, tatuatorzy z całego świata podkreślają – do wykonania coverów potrzeba specjalnych umiejętności i ogromnej wyobraźni. Nie wystarczy bowiem namalować nowego wzoru na powierzchni starego tatuażu. Aby go zakryć, stary wzór musi odpowiednio wkomponować się w nowy wzór – konieczne okazuje się wykorzystanie jego starych linii i kolorów w celu stworzenia zupełnie nowego i satysfakcjonującego dzieła. Wielu tatuatorów nie podejmuje się zakrywania starych wzorów, ponieważ nigdy nie można zagwarantować całkowitego pokrycia i zatuszowania tatuażu. Wielu jednak stara się doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie coverów, stając się tym samym w pewien sposób specjalistą z niezwykłą przewagą nad swoją konkurencją.

Istnieje ciekawy fakt odnośnie zakrywania tatuaży nowymi, który po części obala pewien bardzo popularny wśród tatuatorów i osób tatuowanych mit. Choć wielu twierdzi, że bardzo kolorowe tatuaże oraz te z grubymi, intensywnie czarnymi konturami są niemożliwe do zasłonięcia. Tymczasem doświadczeni w coverach tatuatorzy przyznają, że owszem, ciemne tatuaże trudno jest zakryć, jednak kwestia ta dotyczy głównie tatuaży młodych. Tusze, które są pod skórą już ponad dziesięć lat zdążyły stracić swoją siłę na tyle, by uzupełnienie ich nowym układem kolorów i zakrycie obecnego wzoru było wymiernie proste. Zupełnie inaczej ma się kwestia nowych, młodych tatuaży. Te wykonane w przeciągu ostatnich trzech lat, nawet jeśli cienkie i nie zawierające kolorowych tuszy sprawiają podczas zakrywania znacznie większy problem.

Usuwanie tatuaży – co, gdzie, jak i kiedy?

Alternatywą dla coverowania tatuaży jest ich laserowe usuwanie. Sama technika usuwania tatuażu znana jest już od bardzo dawna, jednak dopiero w ostatnich latach została znacząco udoskonalona i zaczyna pokazywać realne rezultaty znacznie szybciej. Już kilka sesji w gabinecie usuwania tatuażu metodą laserową pozwala rozbić pigment pod skórą na tyle, by ten stał się znacznie mniej widoczny. Całkowite usunięcie tatuażu, w zależności od jego rozmiarów, ilości detali, różnorodności kolorów i intensywności atramentów zajmuje zwykle od 5, do nawet 15 sesji laserowych.

Proces laserowego usuwania tatuażu jest uważany za zabieg znacznie bardziej bolesny, niż samo tatuowanie. Osoby, które już podczas tatuowania cierpiały katusze i obiecały sobie, że nie zrobią tego nigdy więcej, podczas zabiegu usuwania tatuażu przeżyłyby naprawdę trudny okres. Z tego też powodu wszystkie miejsca oferujące usuwanie tatuaży przypominają, by wcześniej porządnie zastanowić się nad jego zakryciem. Z drugiej jednak strony wielu profesjonalnych tatuatorów jeszcze przed samą sesją przypomina klientom, że tatuaż to zobowiązanie na całe życie i odmawia wykonywania wzorów, które mają największy potencjał do bycia usuniętymi.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie nieudanego tatuażu, koniecznie sprawdź kto w twojej okolicy oferuje takie usługi i jakim powodzeniem cieszą się ich zabiegi. Podobnie jak samo tatuowanie, usuwanie tatuaży wymaga umiejętności i sporej dozy doświadczenia w prowadzeniu zabiegów rozbijających barwnik pod skórą. W większości przypadków najbezpieczniejszą opcją jest wybór sprawdzonych i cieszących się dobrą renomą gabinetów kosmetycznych i profesjonalnych gabinetów terapii laserowej. Możliwość usuwania tatuażu oferują dziś również niektóre studia, jednak w ich przypadku również warto sprawdzić doświadczenie osoby wykonującej zabieg zanim się go podejmiemy. Laser uszkadza wierzchnią część naskórka, który po zabiegu wymaga odpowiedniej pielęgnacji i opieki. Skóra po zabiegu może nie wrócić do stanu sprzed posiadania tatuażu. Pamiętaj o tym podejmując jakąkolwiek decyzję.

Jednak aby uniknąć tatuażowych wpadek polecamy korzystać z zaufanych studiów tatuażu takich jak Kos Tattoo z Wrocławia <<<

Rate this post

Post your comments

Your email address will not be published. Required fields are marked *