Nowatorskie metody leczenia – trakcja kręgosłupa

trakcja kręgosłupa

Trakcja kręgosłupa to zespół czynności, jakie wykonywane są w ramach rehabilitacji. Istnieją dwa typy trakcji – delikatna, czyli ręczna oraz pneumatyczna, która jest niezbędna w przypadku szczególnych urazów. Trakcja wykorzystywana jest przez lekarzy i rehabilitantów od wielu lat. Czynności, które wchodzą w skład wykonywania trakcji, są ściśle dopracowane. Rehabilitanci są osobami, które w sposób odpowiedni wykonują rehabilitacyjne masaże oraz wszelkie inne czynności związane z przeprowadzaniem rehabilitacji. Trakcja kręgosłupa jest jednym z najbardziej potrzebnych czynności, jakie wykonywane są w trakcie powrotu do zdrowia pacjenta. Warto jednak pamiętać, że czynności te wykonywane są nie tylko w przypadku, gdy pacjent został poszkodowany. Dość często bowiem bywa tak, że posiadamy wiele problemów związanych z kręgosłupem. Wiele osób uczęszcza na rehabilitację w celu doprowadzenia naszego kręgosłupa do porządku.

Kiedy można wykonać szereg zabiegów?

Istnieje wiele placówek w całej Polsce, w których odbywają się rehabilitacje z różnych powodów. Każdy z nas może udać się na trakcję, jeśli tylko jego stan wskazuje na wykonanie szeregu odpowiednich zabiegów. Choć niewiele osób ma o tym pojęcie, znaczna większość ludzi wymaga objęcia specjalistyczną opieką rehabilitacyjną. Wielu z nas, przez nieprawidłowy tryb życia, garbienie się oraz spanie w nieprawidłowej pozycji czy przeciążanie kręgosłupa, musi uczęszczać na rehabilitację, która będzie miała za zadanie doprowadzić nas do stanu zdrowia. Szereg zabiegów wykonuje się w przypadku skrzywień kręgosłupa u dzieci i u dorosłych. Nie wolno jednak zapominać o osobach, które zostały poszkodowane w wypadku lub w wyniku niesprzyjających zdarzeń. Sposoby wykonywania rehabilitacji są wszystkim znane, jednak typ problemu, z jakim się zmagamy, wpływa na to, jakie sposoby rehabilitacji zostaną zastosowane.

Wskazania, jakie konieczne są do odbycia trakcji

Istnieje specjalna grupa wskazań do odbycia trakcji. Wbrew pozorom, są to czynności, które wykonujemy na co dzień w nieprawidłowy sposób. Jednak do grupy tej wliczają się również schorzenia, które są objawami złej postawy kręgosłupa. Przede wszystkim należy wymienić chroniczne bóle głowy, siedzący tryb życia, przepuklina dyskowa czy jakiekolwiek zwyrodnienia. Dodatkowo, możemy udać się na trakcję, mając problem z jednym odcinkiem kręgosłupa. Znaczy to, że każdy z nas może odbyć trakcję, nawet jeśli wada kręgosłupa nie została spowodowana wypadkiem lub gdy nie jest aż tak poważna. Warto jednak znać wszelkie wskazania, przez które mamy szansę wziąć udział w trakcji. Nie wszystkie wady kręgosłupa jednak da się wyleczyć jedynie za pomocą trakcji. Najczęściej musimy odbywać dodatkowe zajęcia typu basen, aerobik czy zmiana trybu życia.

Przeciwwskazania

Oprócz koniecznych wskazań, jakie zmuszają nas do odbywania trakcji, istnieje również szereg przeciwwskazań, przez które absolutnie nie możemy zostać poddani rehabilitacji. Jednym z nich jest guz, który znajduje się w okolicach kręgosłupa. Należy wiedzieć również o tym, że choroba zwana kręgozmykiem, zaawansowana osteoporoza oraz różnego rodzaju nowotwory, również zaliczają się do długiej listy przeciwwskazań do trakcji. Wszelkie niespójności ma za zadanie odkryć lekarz oraz kręgarz. Nie jesteśmy więc nawet w stanie zataić jakiejkolwiek choroby przed lekarzem, co niestety często się zdarza. Trakcja musi się odbyć pod okiem wykwalifikowanego lekarza oraz zostać przeprowadzona w sposób spójny i właściwy. Każda ewentualna przeszkoda może wpłynąć w sposób negatywny na nasz kręgosłup.

Dodaj Komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Pola zaznaczone * są wymagane.

Twój Komentarz: *

Nick: *

E-mail: *

Strona www: